محتوای ویروسی شبکه های اجتماعی چگونه ایجاد می شود؟

محتوای ویروسی شاید مفاهیم مختلفی برای افراد داشته باشد. در این پست به سه نقل قول افراد مشهور بازاریاب درباره ی نحوه ی تولید محتوای ویروسی می پردازیم. امیدوارم مفید واقع شود.

 

محتوای ویروسی شبکه های اجتماعی چگونه ایجاد می شود؟

 

محتوای ویروسی

همه ی ما، نظراتی متفاوت راجع به نوع محتوای ویروسی داریم شاید یک ویدیوی اجتماعی بی صدا باشد شاید هم توضیحاتی بر پایه ی داده ها! اما فرمت آن مهم نیست در نهایت باید به “احساس” ختم شود. این پست، شما را غضبناک می کند؟ یا شما را به انجام کاری تشویق می کند؟ با همه ی اینها سوالی که باید از خود بپرسید چنین است: اگر در صفحه ی جدیدترین نوتیفیکیشن هایم ظاهر شود آیا من به آن اهمیت خواهم داد؟ اگر پاسخ منفی ست، ارزش نخواهد داشت.

Megan Conley استراتژیست بازاریابی محتوا در Hubspot

 

به هنگام ایجاد محتوای جدید، همواره دو سوال جدی از خود بپرسید: چرا باید همه این را به اشتراک بگذارند؟ آیا این به افراد کمک می کند تا بهتر خودشان را ابراز کنند؟ اگر نتوانید به این سوالات پاسخ دهید این محتوا هیچ شانسی برای ویروسی شدن ندارد. مردم محتوایی را به اشتراک می گذارند که روی احساس آنها پا بگذارد. کارِ شما شناسایی و ابراز عناصر احساساتی است.

Nadya Khoja مدیر بازاریابی در Venngage

 

دو جنبه ی بهم وابسته در مفهوم محتوای ویروسی وجود دارد. از جنبه ی انسانی، وقتی یک محتوا مخاطبان خود را به هیجان می آورد و یک بازخورد احساسی رها می شود مضمون چنین است که نمی توانند کمکی کنند اما به اشتراک می گذارند. به عبارت دیگر، محتوا “قابل توجه” است. از جنبه ی مهندسی، تکنولوژی های اجتماعی، میزان درگیری را در طول زمان، تا به میلی ثانیه ارزیابی می کنند. اثر متقابل بین این دو مکانیزم همان چیزی ست که باعث ایجاد محتوای ویروسی می گردد.

Eric Peters بازاریاب توسعه در hubspot academy

 

 

[تعداد: ۴    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar