مخاطبان محتوای ما چه کسانی هستند؟

مخاطبان محتوا

 

مخاطبان محتوا

اگر شما هم اکنون این پست را در مقابل خود قرار دادید تا مطالعه کنید، احتمالاً دوست دارید بدانید که چرا همه می گویند محتوای خود را برای مخاطبان خود هدفمندسازی کنید. شاید نمی دانید بازاریابی آنلاین بدون تحقیقات بازار چه فایده ای دارد. تحقیقات بازار، نقش مهمی در موفقیت بازاریابی داشته و  اطلاعاتی که شما برای تمرکز روی مخاطبان و محتوا نیاز دارید را ارائه می دهد. تحقیقات بازاری که به حمایت بازاریابی دیجیتالی نیاز دارد، دارای دو بخش اساسی ست:

  • رمزگشایی از فوری ترین نگرانی مخاطبان.

درک کردن مخاطبان تان، پیامدهای عمیقی در استراتژی بازاریابی شما و حتی فراتر از آن دارد. از دیدگاهِ توسعه محتوا و استراتژی سئو، تحقیقات بازار برای دستیابی به پاسخ سوال های حیاتی (مثل: مخاطبان شما چه کسانی هستند؟ مهم ترین و پراسترس ترین نگرانی های آنان چه چیزهایی ست؟ در تصمیم گیری برای خرید، روی چه معیارهایی تمرکز دارند؟) کمک می کند. همینطور این اطلاعات باعث می شود تا تصمیم بگیرید که کدام استراتژی موثرتر بوده و باعث می شود بهتر و راحت تر به مشتری دست یابید.

مطالعه مقالات بیش تر در خصوص سئو

  • تمرکز روی محتوا.

مخاطبان چطور می توانند سایت شما را پیدا کنند، چه چیزی مطالعه می کنند و از همه مهم تر، استراتژی موفق بازاریابی محتواست. برای اطلاعات بیش تر پیشنهاد می کنم مقاله ی “چگونه طرح توسعه محتوا برنده ایجاد کنیم؟” را مطالعه کنید.

 

Jim Connolly ، مخاطبان محتوا را به سه بخش تقسیم می کند که در ادامه باهم می بینیم:

✅ سه گروه از مردم هستند که محتوای شما را مطالعه می کنند. این افراد چه کسانی هستند و محتوای ما چگونه برای آنها کارآمد می شود؟

۱⃣  اولین گروه = کوچک
این گروه، به دنبال کمک های تخصصی و حرفه ای نیستند. حتی قرار نیست روزی، مشتری شما شوند! در واقع، شما با از دست دادن این گروه چیز خاصی از دست نمی دهید!

۲⃣ دومین گروه = بزرگترین
این افراد سعی می کنند کارهایی را برای خودشان انجام دهند. اما اگر نتیجه ای که به دنبالش هستند را بدست نیاورند، حاضرند افراد متخصصی را در این زمینه استخدام کنند. آنها به تخصص واقعی، ارزش می دهند.

۳⃣ سومین گروه = کوچک ترین
این گروهِ کمیاب، به زمان شان اهمیت زیادی قائلند و با استخدام کردن متخصص، نحوه ی انجام صحیح کار را از آنِ خود می سازند. به نتایج بهتری دست یافته و باعث می شوند چیزها سریع تر رخ دهند.

✅ این برای شما به چه معناست :

۱- هیچ کسی در گروه اول، به هیچ طریقی با شما چیزی را طی نمی کند و شما با قرار دادن اطلاعات رایگان در اختیارشان، چیزی را از دست نمی دهید.

۲- برخی از افراد در گروه دوم، از اطلاعات شما استفاده کرده و سعی می کنند برای خود بکار ببندند. در حالی که سایر اعضای این گروه می بینند که به کمک افراد متخصص در این زمینه نیاز دارند، پس، برخی از آنها، شما را استخدام خواهند کرد.

۳- اگر از طریق محتوایی که ایجاد می کنید، نشان دهید که در زمینه ی خود واقعاً تخصص دارید گروه سوم، شما را استخدام خواهند کرد. آنها از قبل، درباره خودتان و کارتان می دانند. پس به شما اعتماد دارند.

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۸/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar