مدل سازی بر منبای پیش فرض های NLP

همین حالا در دوره آموزش مجازی “کسب ثروت” ثبت نام کنید.

مدل سازی

بحث مدل سازى که بر مبناى یکى از پیش فرض هاى ان ال پى است را ادامه مى دهیم.
درس سی و دوم- مدل سازی (۲)

مدل سازی موفقیت
ما می توانیم با مدل سازى از یک نفر که قبلاً به هدف ما رسیده است، به هدف مان برسیم. مثلاً اگر هدف ما ثروت است، باید یک فرد ثروتمند را مدل خود قرار دهیم.
اما نکته مهم اینکه مدل و الگو با ارزش هاى درونى ما مطابقت داشته باشد. ممکن است ثروتمندان زیادى را بشناسیم، اما مسیرى که آنها براى ثروتمند شدن طى کرده اند را باید دقیقاً بدانیم. باید مطمئن شویم روشى که او براى رسیدن به ثروت طى کرده است، منطبق با ارزش ها، باور و عقاید ماست.
قبل از انتخاب مدل و الگوى مناسب، باید راجع به او اطلاعات دقیقی کسب کنیم. اگر امکان دارد، حضورى با او ملاقات کنیم و اگر ممکن نیست، از طرق ممکن در مورد او اطلاعات کسب کنیم.
در صورت داشتن اطلاعات کامل، مى توان، استراتژى او را استفاده نمود و به نتیجه مطلوب رسید.


یک نکته جالب و مهم
ما باید طورى حرکت کنیم که در انتهاى مسیر، چیزى فراتر از مدل انتخابى خود باشیم.


 

عبدالجبار کاکایی یکى از شاعران و ترانه سرایان سرشناس کشور ماست. او خاطره اى تعریف کرد و از خودش گفت:

وقتى جوان بودم، الگویم در شاعرى، حافظ بود. آنقدر شیفته حافظ بودم که عین او شعر مى گفتم. شعرهایم شبیه حافظ شده بود و از این حالت به خود مى بالیدم. حتی بعضى از اشعارم، از لحاظ فرم و معنا چیزى از حافظ کم نداشت! از این حیث مورد تأیید و تشویق همه بودم.
اما یک روز یکى از اساتید شعر و ادب و عرفان حرفى زد که ابتدا ناراحت شدم؛ اما بعد سرنوشتم را تغییر داد! عبدالجبار کاکایى مى گوید: استادم گفت:
حتى اگر خود حافظ هم شوى، نهایتاً یک وجود اضافه هستى! چون همه حافظ را مى شناسند و به زودى تو را از یاد مى برند. هر چقدر اشعارت شبیه حافظ باشد، باز هم در حافظه ها نمى مانى و یک وجود اضافه هستى.
او از آن به بعد تصمیم گرفت ازحافظ تأثیر بپذیرد، اما خودش باشد!


شما هم اینگونه باشید! طورى مدل سازى کنید که خودتان براى اطرافیان مدل شوید.
یعنی در عین تأثیرپذیرى از مدل، خلاقیت خود را هم وارد کنید.


اگر مدل شما در ثروتمند شدن بیل گیتس یا وارن بافت است، از آموزه هاى آنها در کنار قابلیت هاى فردى خود استفاده کنید تا منحصر به فرد شوید.
این است الگوبردارى موفق و آگاهانه!
من آقاى احد عظیم زاده را که از ثروتمندان مطرح ایران هستند را از نزدیک دیده ام. ایشان با تواضع و خالصانه از تجربیاتش مى گوید. از این فرصتها استفاده کنید.


یک نکته بسیار جالب و مفید و امیدوار کننده!
مدل مورد نظر شما حتما نباید متعلق به همین دوران و زنده باشد! یعنی مى تواند انسانى باشد که سال ها پیش فوت کرده است. این واقعاً امکان پذیر است! سؤال اینجاست:
کسى که سالها پیش فوت شده، چگونه مى تواند مدل ما باشد؟
دو حالت وجود دارد:
۱= با مطالعه آثاری که از او برجای مانده (کتاب و مقالات) با طرز فکر او و با بررسى بیوگرافى او از سبک زندگی او آگاه شویم. خب این کاملاً قابل درک است.
خوب دقت کنید:
۲= هرکس که ظاهراً فوت مى کند و دیگر به صورت فیزیکى در این دنیا وجود ندارد، از خودش اثرى نامحسوس و غیرقابل مشاهده برجاى مى گذارد!
در حالت دوم که مورد بحث الان ماست صحبت از یک اثر نامحسوس و غیرقابل مشاهده است.
این اثر چیزی نیست جز آگاهی!
پس آگاهى چیست؟
مجموعه اطلاعات و تجربیات هر فرد، پس از فوت، به صورت انرژى ذهنى در این جهان باقى مى ماند که این آگاهی در شرایط خاص قابل دسترسى خواهد بود.

 

بیشتر بخوانید:

 

همین حالا در دوره آموزش مجازی “کسب ثروت” ثبت نام کنید.
[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

درباره نویسنده

Avatar

من ثروتمندم! همه ثروتمند هستيم!! ثروت حقيقى و اصيل ما زمان است ثانيه هاى بى بازگشت زندگى فقط بايد ياد بگيريم اين ثروت را چگونه سرمايه گذارى كنيم تا بيشترين سود نصيبمان شود به نظرم ان ال پى مسير خوب و كاملى هست

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar