مدیران مختلف در شرکت چه وظایفی دارند؟

مدیران مختلف در شرکت نقش های متعددی دارند که هریک بطور مجزا می تواند در دستیابی به اهداف مفید باشند.

 

مدیران مختلف در شرکت چه وظایفی دارند؟

 

مدیران مختلف

بازاریابی برای هر سازمان موفقیت هایی را به ارمغان می آورد، به صورتی که بازاریابان سعی می کنند تمام تلاش خود را برای رضایت مشتری و خدمات ارائه شده صرف نمایند. اهمیت بازاریابی به قدری زیاد است که در عصر تکنولوژی روز به روز تکنیک جدیدی به این کار افزوده می شود. مشتریان روزانه با هزاران فروشنده سرو کار دارند. اما چگونه انتخاب صحیحی را برای خرید اتخاذ کنند؟ از کدام شرکت محصولات خود را تهیه نمایند؟ بازاریابی یک هنر است، هر یک از بخش ها در تجارت به بازاریابی نیاز دارد.

 

تمام نکات بازاریابی با هدف آموزش برای بهتر شدن کیفیت فروش و ارائه خدمات اجرا می شود. بازاریابی بخش های متفاوتی دارد که برای افزایش فروش به کار می رود و بخش های دیگری بازارهای مورد هدف را شناسایی می کنند. تجارت یا ارائه خدمات و یا تولیدات بدون بازاریابی راکد و شکست خورده به شمار می رود. کارهایی که به بازاریابی مربوط می شوند یک فرصت طلایی برای ارتباط بهتر با دیگران است. به طور مثال در این بخش انواع مدیران مشغول به کارند، مانند مدیر بازاریابی شرکت، مدیر فروش، مدیر محصولات، مدیر خرید، مدیر تبلیغات، مدیر توزیع، مدیر تحقیقات در بازار، مدیر خدمات مشتری و مدیر ارتباطات عمومی.

هر یک از این افراد وظایف مربوط به کار خود را دارند. اکنون وظایف مدیران مختلف که در بازاریابی مهم به شمار می روند را برای شما توضیح می دهیم.

 

مدیر بازاریابی شرکت، “Marketing manager” این فرد یکی از کلیدی ترین شخص های شرکت به شمار می رود و بالاترین مقام مدیران در بخش بازاریابی به او اختصاص دارد. مدیر بازاریابی کل شرکت تمام مدیران مربوطه این بخش را کنترل کرده و کارهای آن ها را چک می کند. هر گونه طراحی و یا نقشه جدید برای کار ابتدا باید زیر نظر این مدیر کنترل شود.

 

مدیر محصولات، “Product Manager” کار این مدیر کنترل کردن اهداف، درخواست ها، نقشه ها، و استراتژی های مربوط به محصولات شرکت است و روی تمام بخش هایی که مربوط به طراحی محصولات جدید می باشد تحکم دارد. هر گونه بسته بندی جدید برای فروش، توزیع، تحلیل، تولیدات و فروش برای آینده به مرکز مدیر محصولات ارجاع داده می شود.

 

مدیر تبلیغات، “Advertising Manager” سیاست ها و استراتژی های تبلیغات به مدیر تبلیغات ارجاع داده می شود. هر گونه توسعه و ترویج بخش های تبلیغاتی و انتخاب کمپین های تبلیغات برای محصولات به این مدیر مربوط خواهد شد .وی روی تمام کارکنان بخش تبلیغات دسترسی دارد.

 

مدیر خرید، “Purchase Manager” تمام فعالیت های خرید به عهده این مدیر است، فعالیت هایی چون، خرید جزئی محصولات و تمام موارد مورد نیاز را مدیر خرید تهیه می کند.

 

مدیر برند، “Brand Manager” وظیفه این شخص، مدیریت بخش توزیع محصولات است. این فرد با تمام مدیران توزیع شرکت ها در ارتباط بوده و روی این بخش تحکم دارد. هر گونه بالا و پایین شدن قیمت محصولات را چک می کند و به بخش های دیگر مدیریت انتقال می دهد.

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۸/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar