مدیریت استراتژی پپسی برای بهره وری بهتر

مدیریت استراتژی پپسی -این شرکت موفق، باید برای بسیاری از مخاطبان جالب باشد. بدین ترتیب این پست را به علاقمندان شرکت پپسی تقدیم می کنیم.

 

مدیریت استراتژی پپسی برای بهره وری بهتر

 

مدیریت استراتژی پپسی

روز به روز شرکت های مختلف، نوشیدنی های متفاوتی در بازار ارائه می دهند از جمله آب میوه ها، نوشابه ها و …

شما کدام نوشیدنی را بیش تر دوست دارید؟ در ایران که بیش تر با کوکاکولا و پپسی مواجه می شویم انتخاب شما کدام است؟ هرچند! نوشابه نخورید بسیار مضر است 🙂

مطلب پیشنهادی: استراتژی های بازاریابی شرکت کوکاکولا

 

همه مردم در طول زندگی خود با برندهای متفاوتی آشنا می شوند. برندهای مختلفی در صنعت پوشاک، خوراکی، نوشیدنی و ابزارهای کاربردی. آیا تا به حال محصولات متفاوت را از لحاظ کیفیت با هم مقایسه کرده اید؟ چه عاملی شما را جذب می کند تا آن را خریداری کرده و مصرف نمایید؟

به عنوان مثال، معیار یک نوشیدنی خوب برای شما چیست؟
شرکت پپسی برای بهره وری بهتر از محصولات تولید شده خود، به تجزیه و تحلیل مدیریت خود پرداخته است.

رویکرد مدیریتی این شرکت توانست تغییراتی را در حوزه کسب و کار شرکت و مدیریت استراتژی پپسی ایجاد کند. پپسی به دلیل تنوع محصولات، مورد توجه بازارهای گوناگونی قرار گرفته و بازاریابی تکامل یافته ای دارد. این شرکت برای استخدام نیروهای خود هم از استراتژی ها و تاکتیک های مختلفی بهره می برد. برای همین بازاریابی متفاوتی نسبت به دیگر برندها دارد.

آیا فقط به دلیل سرشناس بودن برند آن را خریداری می کنید؟

 

محصولات پپسی و ترکیب محصول

بازاریابی برای شرکت پپسی به عنوان یک سیستم پیشرفته عمل می کند محصولات منحصر به فرد این شرکت عبارتند از نوشیدنی های بدون الکل، نوشیدنی های انرژی زا، آب معدنی، نوشابه های گازدار و ... بسیاری از محصولات جدید شرکت پپسی. با تحقیق روی مواد غذایی طبیعی به لیست محصولات شان اضافه می شود. محل توزیع و بازاریابی پپسی با استفاده از شبکه های گوناگون جهانی به مصرف کنندگان ارائه خواهد شد. خرده فروشان از این برند محبوب استفاده کرده و آن را به اکثر فروشگاه ها ارائه می دهند. اکثر فروشگاه های کوچک که به راحتیِ خود می اندیشند با خرده فروشان ارتباط برقرار کرده و تمام نیازهای نوشیدنی خود را فراهم می آورند. آنلاین ترین کسانی که محصولات پپسی را نزد عموم بازاریابی می کنند خرده فروشان هستند.

 

توسعه شرکت پپسی

اولین هدف شرکت پپسی برای جذب مشتریان ترویج محصولات است. برای همین با تاکتیک های مختلف بازاریابی از ارتباطات گوناگونی برای رسیدن به هدف بهره می برد. بیش ترین تکنیک های تبلیغاتی پپسی مورد توجه عموم مردم قرار گرفته اند. پراهمیت ترین استراتژی های این شرکت، تبلیغات، بازاریابی مستقیم، بکارگیری نیروهایی با روابط عمومی بالا، تعامل درست با مشتری و تبلیغ فروش است. اصلی ترین تاکتیک پپسی برای ارتباط بهتر تبلیغات محصولاتش می باشد. مشهورترین روش های تبلیغات پپسی رسانه های چاپی و رسانه های آنلاین است که بین مردم شناخته شده و طرفداران بسیاری دارد. این شرکت جهت حمایت تیم های ورزشی و تبلیغات محصولات خود تصاویری را روی لباس ورزشکاران چاپ می کند. مردم با مشاهده رویدادهای ورزشی تمام اخبار مربوط به این محصول را هم می بینند.

 

استراتژی قیمت گذاری

قیمت محصولات پپسی بطور قابل توجهی متفاوت است. دلیل متفاوت بودن قیمت محصولات، ترکیبات بکار برده در نوشیدنی هاست. استراتژی های اصلی قیمت گذاری به شرح ذیل می باشد:

  • استراتژی قیمت گذاری بازار محور
  • استراتژی قیمت گذاری ارزش ترکیبات در نوشیدنی

هدف این شرکت از وضع چنین استراتژی هایی رقابت با دیگر برندهاست. هر شرکتی طبق شرایط بازار اهدافی را دنبال می کند پپسی هم با قیمت گذاری مختلف روی محصولاتش طرفداران فراوانی جذب کرده است.

 

مطلب پیشنهادی: استراتژی قیمت گذاری محصولات
شما هم به نوشیدنی های پپسی علاقه دارید؟

 

طراحی محصولات و خدمات پپسی

هدف این شرکت از طراحی محصولات مختلف، افزایش میزان تقاضا از سوی بازار مورد هدف است. مدیریت پپسی از طریق پژوهش های مبتنی بر توسعه بازار اداره می شود. به عنوان مثال این شرکت قبل از ارائه محصول درباره شیوه زندگی مصرف کنندگان تحقیقاتی به عمل می آورد، سپس نتایج را برای طراحی آینده مورد بررسی قرار می دهد. مدیریت این شرکت با هدف بهینه سازی کیفیت ارائه شده و توسعه ای پایدار نسبت به دیگر برندها دارد.

 

طراحی شغل برای منابع انسانی

مدیریت استراتژی پپسی در بخش منابع انسانی خود با تصمیمات استراتژیک و پیش بینی شده ای همراه است. این شرکت اطلاعات کلی از کشورهای مختلف را جمع آوری می کند تا نیرویی با کفایت استخدام نماید. به طور مثال از سیاست های مختلفی جهت طراحی محصولات خود استفاده می کند و افرادی را در این بخش به کار می گیرد که استعداد فوق العاده ای دارند. مدیریت زنجیره ای پپسی باعث شده تمام مراکزی که محصولاتش را خریداری می کنند رویکرد متفاوتی نسبت به محصولات پیدا کنند. پپسی به عنوان بهترین شرکت پاسخگو در بهینه سازی زمان میان مصرف کنندگان شناخته شده است.

 

مطلب پیشنهادی: استراتژی صحیح برای ساخت منابع انسانی بهتر

 

تعمیر و نگهداری

پپسی حتی نگرانِ تعمیرات دستگاه ها و نگهداری محصولات به کار رفته در شرکت است و با دیگر شرکت ها در زمینه نگهداری از محصولات تفاوت گسترده ای ایجاد کرده. با توجه به تولید وسیع محصولات برای بازارهای جهانی، نیروی کار ویژه ای جهت نگهداری از محصولات و تعمیرات دستگاه ها استخدام کرده است. این نیروی ممتاز فقط روی کار خود تمرکز دارند و جهت ترویج محصولات درون سازمان فعالیت می کنند. شیوه های متفاوت در مدیریت استراتژی پپسی باعث بهروری بهتر آن شده است.

 

شما برای بهره وری بهتر در شرکت چه اقداماتی انجام داده اید؟ با ما و جامعه ی مدیران در میان بگذارید.

[تعداد: ۲۲    میانگین: ۳.۸/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar