• فروردین ۱۴, ۱۳۹۹

مدیریت اولین پروژه چگونه اجرا می شود؟

مدیریت اولین پروژه

مدیریت اولین پروژه همیشه کمی استرس و یا ترس را به همراه دارد. ابتدا برای دریافت اولین پروژه به خودتان تبریک بگویید، رئیس شما این فرصت را به عنوان افزایش مهارت برای کارکنان و افزایش اعتماد به نفس برای می داند.

مدیریت اولین پروژه

با گرفتن اولین پروژه تعدادی از سوالات را در ذهن خود مرور می کنید؟ سوالاتی چون، چگونه می توانم شروع کنم؟ مراحل لازم برای شروع تا پایان پروژه چیست؟ چگونه یک تیم پروژه ای با کارایی بالا بسازم؟ چه کسی در این پروژه به من کمک می کند؟ آیا پشتیبان اجرایی دارم؟ و خیلی از سوالات دیگر.

این پست روی رهبری و مدیریت اولین پروژه متمرکز شده، ابتکار تیم، سازماندهی برای توسعه طرح پروژه ها و بسیاری نکات دیگر که باعث موفقیت است با ما همراه باشید تا روش اجرا و مدیریت اولین پروژه ها را شرح دهیم.

مراحل پایه برای شروع پروژه

تعریف دامنه

اولین و مهمترین مرحله در هر پروژه تعیین دامنه است. برای رسیدن و با ایجاد چه هدفی پروژه می سازید؟ هدف پروژه چیست؟ مهم و ضروری ست تعریف دقیقی از محدوده کار خود داشته باشید.

اگر تعریف و توضیح دقیقی از رئیس خود دریافت نکرده اید خودتان تحقیق نمایید. فرض کنید پروژه شما مربوط به یک عروسی است، باید بدانید چند نفر پذیرش دارید، برای چه مهمانانی میز ویژه آماده کنید، هزینه تجهیزات اضافه چقدر می شود و ...

درک خط زمان

چه زمانی پروژه باید تکمیل شود؟ همان طور که مشغول توسعه پروژه خود هستید، ممکن است با برخی انعطاف پذی یا مشکلات در طول زمان روبرو شوید. مهلت هایی که برای تکمیل پروژه ها می دهند ثابت هستند محدودیت های خود با دیگران را مقایسه نمایید، برای تمام نکات کار تیم را جمع آوری کرده و به گفتگو بپردازید.

مراحل کوچک تر پروژه را فهرست کنید تا شما را به درک مراحل و سطح های عمیق کار برساند. یک برنامه پیشنهادی را تهیه کرده تا تمام مراحل خود را در یک طرح جمع آوری شود. تهیه این مراحل در جدول ها باعث شناسایی مراحل مقدماتی برای استفاده بهتر خواهد شد. شیوه های مدیریت رسمی پروژه برای توسعه و رسم نمودارها مفید بوده و سطح دانش کلی فعالیت را افزایش می دهد.

با استفاده از بسته های نرم افزاری بسیاری از جزئیات کار را بهتر متوجه می شوید، این نرم افزارها موقعیت های شما را در برابر دیگران تعیین کرده و به موفقیت تبدیل می کند.

طرح پایه خود را ایجاد کنید

ازعملکرد تیم خود و سایر سهامداران پروژه مطلع شوید. جدول زمانی و برنامه های کاری خود را متناسب با پروژه در زمان مطلوب تنظیم سازید. برای تهیه یک طرح پایه هر گونه تغییرات برای طرح اولیه را فرآهم آورید. مدیریت اولین پروژه با برنامه ریزی صحیح موفقیت آمیز میش می رود.

درخواست تنظیم پروژه

تقریبا هرگز به اندازه کافی زمان، پول و با استعداد اختصاص یافته برای یک پروژه به طور یکسان وجود ندارد. شغل شما طوری طراحی شده که با منابع محدودی از مردم تعامل داشته باشید. اغلب پروژه ها با محدودیت هایی روبرو می شوند که به سادگی می توانند خطر نابودی داشته باشند.

برای برطرف ساختن مشکلات از همان ابتدا سوالات خود را بپرسید تا با مشکلات روبرو نشوید. مدیریت اولین پروژه برای کارآفرینان جوان استرس آور است اما با گام های صحیح و رسیدن به موفقیت باعث افزایش اعتماد به نفس و مهارت خواهد شد.

[تعداد: 4   میانگین:  3.8/5]
Avatar

ناهید عساکره

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar