مدیریت بحران در کسب و کار

مدیریت بحران کسب و کار

مدیریت بحران کسب و کار

هر کسب و کار یک زمان بحران را تجربه می کند. بحران غیر منتظره می تواند در افرادی که مسئول حل مشکل هستند باعث ترس و خشم و اضطراب می شود. اما اگر فرد توانایی مدیریت بحران کسب و کار را داشته باشد جای هیچگونه نگرانی نخواهد بود.

در این مقاله ما ۵ راه مهم را برای مدیریت بحران به اشتراک می گذاریم، با پدیده فکر مهتر همراه باشید.

۵  راه اساسی برای مدیریت بحران

بدون شک رئیس و تیم شما، از شما انتظار دارند که ترس خود را کنار گذاشته و در طول بحران آرام باشید. اما چگونه باید اعتماد به نفس خود را حفظ کرده و سریعا راه حل های موثر را پیدا کنید؟

بسیاری از مردم اجازه می دهند احساساتشان در زمان استرس زا بر آنها غلبه کند. آنها ممکن است دچار اضطراب، هراس و یا حتی از ترس فلج شوند. برخی دیگر بحران را نادیده گرفته و سر خود را برف فرو می کنند.

اما، نادیده گرفتن احساسات و یا اجازه دادن به آنها برای کنترل رفتار، بدترین چیزی است که رهبر می تواند انجام دهد.

برای مطالعه بیشتر: مدیریت بحران برای کسب و کارهای کوچک با منابع محدود

رهبران قوی برای مدیریت بحران کسب و کار کارهای زیر را انجام می دهند:

۱. احساسات خود را تأیید می کنند

آنها به احساسات خود توجه می کنند اما آنها را مدیریت می کنند تا بتوانند مشکل را به سرعت حل کنند. رهبران باید استراتژی های لازم را در اختیار داشته باشند تا به راحتی تیم را در یک بحران کنترل کنند.

۲. غلبه بر موانع گذشته را به خود یادآوری می کنند

همه ما در زندگی اغلب با بحرانی مواجه می شویم که عواقب جدی برای کسب و کار، مشتریان و کارکنان دارد. رهبران قوی هنگامی که با چنین بحرانی مواجه می شوند، از تجارب گذشته استفاده کرده و به یاد می آورند که چگونه مشکلات گذشته را برطرف کردند. بنابراین، خود را تشویق کنید: شما می توانید بر بحران غلبه کنید!

۳. قاطع هستند و سریع عمل می کنند

رهبران قوی قاطعانه تصمیم می گیرند و همیشه آماده هر رویدادی هستند؛ بنابراین سرعت عمل دارند. آنها تمرکز خود را بر آنچه که باید انجام شود قرار می دهند و با آن روبرو می شوند؛ تیم ها را هدایت کرده و به کنترل دقیق وضعیت می پردازند.

۴. نیمه پر لیوان را می بینند

رهبران قوی به توانایی خودشان اطمینان دارند. و برای مدیریت بحران کسب و کار نیمه پر لیوان را می بینند. اگر فکر کنید که موفق نخواهید شد این مانع از مواجهه با بحران می شود. بنابراین، به توانایی خود اعتقاد­ داشته باشید، مثبت باشید، قوی بمانید و روحیه و انگیزه برای تیم فراهم کنید.

۵. متعهد به حل مشکل هستند

رهبرانی که در طول بحران خونسرد هستند، به طور کامل متعهد به مراقبت از وضعیت هستند. آنها پاسخگو هستند و مسؤولیت مشکل را بر عهده می گیرند. آنها مراحل مورد نیاز برای حل مشکل را انجام می دهند.

یک بحران تقریبا در هر کسب و کاری اتفاق خواهد افتاد. وقتی که با ناراحتی مواجه شدید، نباید خونسردی خود را از دست بدهید؛ و نگذارید نگرانی و اضطراب به ترس تبدیل شود. ترس موجب می شود نتوانید به درستی تصمیم بگیرید و در مدیریت بحران کسب و کار ناموفق عمل می کنید.

[تعداد: ۵    میانگین: ۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

علاقه ای که به مترجمی دارم باعث شد دریچه ی عظیمی به رویم باز بشه و با مباحثی آشنا بشم که به نظرم نقش اصلی رو در تشکیل شخصیت و موفقیت افراد (زندگی شخصی و کسب و کار) داره. امیدوارم همه بتونیم ضامن موفقیت خودمون باشیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar