مدیریت ، تولید محتوای خوب برای وب سایت چگونه است؟

تولید محتوای خوب برای وب سایت پروسه ی مداوم، طولانی و نسبتاً سختی به نظر می رسد. زیرا شما همواره به دنبال ایجاد مطالب مرتبط، جذاب و ویژه برای مخاطبانی هستید که شاید هرگز به سمت کسب وکار شما تغییر مسیر ندهند!

تولید محتوای خوب رمز موفقیت وبسایت

محتوای خوب

محتوای خوب را چطور تولید می کنید؟

هدف شما در کسب و کار هر چه که باشد محتوا جز اساسی توسعه یک وب سایت به شمار می رود. ممکن است شما انواع خدمات را در سایت خود ارائه دهید. اما ارزش واقعی یک سایت محتوای آن می باشد. محتوایی که تولید می کنید قدرت و توانایی وب سایت شما را به رخ دیگران می کشد. همچنین تفاوت و تمایزات سایت شما نسبت به وب سایت های دیگر با محتوا برای مخاطبان قابل قیاس خواهد بود. قاعده ای وجود دارد که قبل از تولید محتوا باید از آن مطلع شوید. و آن این است: “محتوا یک امپراطور است” ! با تولید محتوای خوب می توانید به هر هدفی که دارید دست یابید.

چرا محتوا جزئی مهم از یک پروژه است؟

شما بدون محتوا نمی توانید برای سایت خود بازدیدی داشته باشید. یا توجه مخاطبان را به خرید یا استفاده از خدمات جلب کنید، همه سایت ها به اهمیت محتوا توجه نمی کنند. و برخی آن را نادیده می گیرند. فقط با محتوای خوب می توانید بازدید کنندگان را جذب کنید درست مثل تفاوت فروش و بازاریابی! بازاریابی و فروش برای وب سایت یا هر خدماتی که ارائه می دهید با محتوا تقویت می شود. و وب سایت شما در ذهن مردم نقش می بندد. فایده دوم برای محتوا این است که می توانید رابطه های مختلف کاری با مشتریان و مردم برقرار کنید. اگر مردم به محتوای شما اعتماد کردند قطعاً برای خرید محصولات هم به شما مراجعه خواهند کرد. خود را جای مردم بگذارید و ببینید. دقیقاً نیاز مردم از یک وب سایت چیست؟

عنوان

عنوان های مختلف مقاله های وب سایت جزئی اساسی و مهم هستند. که مخاطب را برای خواندن ادامه مطلب دعوت می کند. متن محتوا می تواند آن قدر جذاب باشد که خواننده بارها و بارها متن را بخواند و می تواند آن قدر بد باشد که خواننده نرسیده به پایان مقاله، پا به فرار می گذارد. عنوان هر مقاله مانند چشمانی ست که سخن می گوید. زیرا تمام اتفاقات یک متن را در خود جای می دهد. برای انتخاب یک عنوان دقت لازم را داشته باشید.

کلمات کلیدی وجود دارد که برای نوشتن عنوان باید از آن ها استفاده نمایید. این کلمات عبارتند از:

اعداد، مانند “مهم ترین ۱۰…: ، یا “بهترین ۵ …” ، لیست اعداد مخاطب را جذب می کند زیرا به شکل منظم و مختصر ارائه می شود.

صفات قدرتمند، مانند ” مجانی” ، “باورکردنی نیست” ، “شگفت انگیز” ، همیشه سعی کنید عاملی برای جذابیت یک عنوان استفاده کنید. اما این نکات را به شکل اشتباه استفاده نکنید. زیرا می تواند برعکس عمل کرده و خواننده را از خواندن متن منصرف کند.

راه های آموزشی، مانند ” دلایل” ، “راه ها” ، “ایده ها” ، ” حقیقت ها” ، ” روش ها” ، خواننده همیشه به دنبال فایده مطلب می گردد. و همیشه دنبال این نوع مطالب است عنوانی که از کلمات پر فایده در آن استفاده شده نزد دیگران محبوب خواهد بود.

چه نوع محتوایی را در وب سایت خود منتشر نکنیم ؟

چه نوع محتوایی را در وب سایت خود منتشر نکنیم ؟

بدون شک شما هم به توسعه استراتژی خود به طور مداوم نیازمندید. اگر می خواهید برای وب سایت خود بازاریابی کنید و موفقیت های زیادی را به دست آورید مستلزم رعایت قوانین خاصی هستید. مثلا: باید محتوای خوبی برای وبسایت خود ارائه دهید تا در موتورهای جستجو رتبه وب سایت شما خوب شود. همه موضوعات، فرمت ها، و روش های ارتقاء تاثیرات مهمی در این موضوع دارند. اما مهم ترین موضوع متعلق به محتوایی ست که انتشار می دهید. بیش تر بازاریابان و مدیران وبسایت ها از یک نوع استراتژی استفاده می کنند. در اینجا ۵ نوع محتوایی را که نباید برای وب سایت خود استفاده کنید توضیح می دهیم.

۱- محتوای اطلاعات کلی

این یک شکل از مطالب بکار برده در این روش است. و هدف آن آموزش در مورد اصول اولیه موضوعات خاص می باشد. به طور مثال: معرفی مفهوم بازاریابی محتوا چیست؟ با این روش شما تمرکز خود را به اطلاعات کلی اختصاص می دهید. این نوع محتوا به دو دلیل بی فایده است. اول اینکه این نوع محتوا به اندازه کافی بازاریابی شده است و دوم؛ بسیاری از سایت ها حتی قبل از شما درباره این نوع محتوا نوشته اند. شما با این نوع محتوا فقط سوال کسانی که در جستجوی این نوع سوالات هستند پاسخ داده اید.

بیشتر بخوانید: بازاریابی محتوا چیست؟‌ چرا اهمیت دارد؟

۲- محتوای خیلی کوتاه

زمانی همه معتقد بودند که محتوای کوتاه مناسب تر از محتوای بلند است. و برای ایجاد هر صفحه جدید باید اول آن را در گوگل ثبت می کردند اما با پیشرفت موتورهای جستجو این مسئله متفاوت شد. محتوای کوتاه کمتر از ۵۰۰ کلمه و گاهی حتی کمتر از ۳۰۰ کلمه است. به نظر می رسد کوتاه نوشتن تلاش کمتری برای نویسندگان دارد. اما نتایج بهره وری کمتری را هم برای وب سایت شما خواهد داشت.

۳- محتوایی که بازنشر و اصلاح شود

این نوع یکی از قدیمی ترین نوع های محتواست که تا به امروز منتشر می شود. به وسیله این ایده شما موضوع موردنظر محتوای قبلی را انتخاب می کنید و دوباره مقاله جدیدی درباره آن می نویسید. اما با وجود رقابت در دنیای بازاریابی محتوا، شما نیازمند محتوایی منحصربه فرد هستید. نه محتوای قدیمی! تنها در یک مورد استثنا وجود دارد که (newsjacking) نام دارد. با این روش اخبار مورد نظر را به شکل حرفه ای دوباره منتشر می کند.

۴- محتوای تحریک پذیر یا هیجان انگیز

این نوع همواره در دنیای بازاریابی مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش، مقالات با سبک خاصی نوشته می شوند تا کاربران را به سرعت جذب کنند. و بعد از خواندن آن می بینید که موضوع با عنوان مقاله هیچ مطابقتی ندارد! این روش یکی از روش های موفقیت آمیز در محتوای کوتاه است. اما در پایان سبب آسیب رسیدن به نویسنده و وب سایت خواهد شد. با این وجود نتایج سود آور پایین آمده و خطرات احتمالی را برای وب سایت بیش تر می کند. پس عنوان جذاب را بدون فریب دادن دیگران بنویسید.

۵- محتوای غیر هدفمند

در این نوع محتوا، نویسندگان فقط سعی می کنند به جای نوشتن محتوای مفید جای خالی نوشته های خود را پر کنند. محتوای مفید محتوایی ست که باعث رواج یافتن خودِ مطلب شود؛ پس وقت خود را با پر کردن جای خالی تلف نکنید.

[تعداد: ۱۰    میانگین: ۴.۲/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar