مدیریت رشد کسب و کار و ارتقای تجربه مشتری چگونه امکان پذیر است؟

مدیریت رشد کسب و کار

مدیریت رشد کسب و کار

داشتن دیدگاهی برای رشد بسیار عالیست. فقط مطمئن شوید که آماده مدیریت رشد کسب و کار هستید. کارآفرینان بسیاری اظهار می کنند که رشد آنها همچنان یکی از اولویت های آنهاست. آنها مشتریان بیشتر، فروش بیشتر، لینک های ورودی بیشتر، تکرار کسب و کار بیشتر، و فروش محصولات بیشتری می خواهند. مشکل این است که آنها اهمیت تجربه مشتری را در این روند فراموش می کنند. در واقع راز مدیریت رشد کسب و کار موفق، ارتقای تجربه مشتری است!

برای مدیریت رشد کسب و کار موارد زیر را همواره به یاد داشته باشید:

رشد نباید منجر به آشفتگی شود

با وجود اینکه که رشد سریع می تواند نتایج مثبتی به همراه داشته باشد، اما می تواند کسب و کار شما را به آشفتگی بکشاند. این زمانی اتفاق می افتد که شما برای رشد آماده نیستید. و افرادی را که اهمیت بیشتری دارند، فراموش می کنید: آنها مشتریان شما هستند.

زمانیکه آماده ارائه خدمت به مشتریان خود نباشید، حتی اگر فروش بیشتری هم داشته باشید، مشتریان از شما ناراضی خواهند بود.

اگر در انتهای هر روز احساس خستگی می کنید یا اگر شکایت بیشتری نسبت به خدمات مشتری یا کیفیت محصولات به دست می آورید، وقت آن است که بیشتر به مشتری خود توجه کنید. رشد زمانی عالی است که بتوانید مشتریان خود را راضی نگه دارید.

متغییرهای موثر در تجربه مشتری

به عنوان مثال، سفارشات بیشتر به معنای صرف تعداد ساعت های بیشتر برای تدارکات، حمل و نقل، معاملات فروش و سایر فعالیت ها است.  اگر مدیریت رشد نداشته باشید به جای اینکه به هر خریدار در فروشگاه تان توجه کامل بکنید، ممکن است فقط موجی از حواس پرتی و لبخند نصفه نیمه را تحویل او بدهید. چرا که باید برای انجام کار بعدی عجله کنید.

هنگامی که رشد را مهمتر از تجربه مشتری بدانید، نام تجاری تان را که به زحمت به دست آورده اید، به خطر خواهید انداخت. و مشتریان خود را به سمت رقبای خود هدایت خواهید کرد. و قطعا این نتیجه ای نیست که شما می خواهید.

برای مطالعه بیشتر:

رضایت کارکنان و پنج امر ضروری برای جلب رضایت مشتری های شما

نقشه همدلی مشتری چیست؟ چگونه باید آنرا ایجاد کرد؟ 

چگونه رشد و تجربه مشتری را کنترل کنیم؟!

اگر مشتری برای شما اولویت داشته باشید، خواهید دید که مدیریت رشد کسب و کار آسان می شود. باید به خاطر داشته باشید که نقطه فروش تنها نقطه اتصال بین یک شرکت و مشتریان آن نیست. امروزه مصرف کنندگان می توانند با کسب و کار شما از طریق رسانه های اجتماعی، وبلاگ شما، رویدادهای زنده، سفارشات آنلاین و غیره ارتباط برقرار کنند. اگر حتی یک برخورد بد با مشتری داشته باشید، این یک اشتباه می تواند سال ها کار سخت شما را نابود کند.

ارتقای ظرفیت شرکت بدون خرابکاری

  • انتقادات و پیشنهادات مشتری را به طور منظم بررسی کنید.
  • به مشتریان خود گوش بدهید و آنچه را که می خواهند به آنها بدهید. این کار شاید بیش از حد ساده به نظر برسد. اما کلید موفقیت تجاری است.

به عنوان مثال، شاید شما نیازهای مشتریان خود را از لحاظ کیفیت محصول و زمان تحویل برآورده سازید. اما هنگام نیاز به پشتیبانی فنی، موفق نباشید. تیم خود را آموزش دهید. در نظر بگیرید که شخص دیگری را برای پشتیبانی فنی اضافه کنید. اگر کارکنان شما خدمات مشتری نامناسب ارائه دهند، مشتریان وفادار شما احساس خواهند کرد که نادیده گرفته می شوند. و این امر تکرار مراجعه مشتری به شما را غیرممکن خواهد کرد.

  • یک دقیقه توقف کرده و کارت قرمزهای خود را بررسی کنید. شما می توانید داده ها را از وب سایت یا مکان فیزیکی خود تجزیه و تحلیل کنید. تا متوجه شوید که چه موقع علاقه مشتریان بالقوه به محصول یا خدمات شما کاهش می یابد. یا چه زمانی مشتریان فعلی شما دیگر برای خرید محصول یا خدمات به سراغ شما نمی آیند.

هنگامی که حوزه های بهبود محصول/خدمات را مشخص کردید، می توانید به مسائل مربوط به تجربه مشتری بپردازید. شاید راه حل استخدام نیروی انسانی بیشتر، یا به روز کردن آموزش کارکنان تان، یا ساده سازی فرآیندهای تان، و یا برداشتن تمرکز از سایر جنبه های کسب و کارتان باشد.

اگر یاد بگیرید که چگونه رشد کنترل شده را بدون کاهش تجربه مشتری حفظ کنید، مشتریان وفادار و ثابتی خواهید داشت. که به کسب و کاری غیر از کسب و کار شما فکر نمی کنند. فراموش نکنید که ارتقای تجربه مشتری در مدیریت رشد کسب و کار موفق بسیار مهم است.

[تعداد: ۴    میانگین: ۴.۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

علاقه ای که به مترجمی دارم باعث شد دریچه ی عظیمی به رویم باز بشه و با مباحثی آشنا بشم که به نظرم نقش اصلی رو در تشکیل شخصیت و موفقیت افراد (زندگی شخصی و کسب و کار) داره. امیدوارم همه بتونیم ضامن موفقیت خودمون باشیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar