مدیریت روزانه ی کارها مانند یک مدیر موفق

مدیریت روزانه ی کارها مانند یک مدیر موفق

مدیریت روزانه ی کارها مانند یک مدیر موفق

 

شما هم جزو همان کسانی هستید که در طول روز، بر روی مانیتور خود تب ها و صفحات زیادی باز می کنند و در پایان روز می بینند که حتی یک وظیفه را به طور کامل طبق برنامه اجرا نکرده اند؟

به احتمال زیاد شما هم جزو افرادی هستید که با هر گونه مزاحمتی سریعاً تمرکز خود را از دست داده و بهره وری شان کاهش می یابد. قبلا هم مقاله ای را با چنین موضوع مرتبط در وب سایت گنجانده بودیم که اگر تاکنون مطالعه نکردید به شما پیشنهاد می دهم تا آن را از دست ندهید

مقاله مرتبط:

چانک داون و چانک آپ در مبحث خلاقیت

اگر احساس می کنید تحت الشعاع چیزی قرار گرفته اید که به نظر نمی رسد هرگز پایان یابد در این پست برای شما نکاتی را ارائه می دهیم تا بتوانید بر روی وظایف خود متمرکز با بهره وری بیش تر بمانید.

تایم چانکینگ (Time Chunking)

زمان خود را دسته بندی کنید

مطالعه ی دانشگاه Standford نشان از اثرات باورنکردنی چند وظیفه ای بودن دارد. در این مطالعه چنین مشاهده شد : کسانی که در معرض مستقیم بمباران اطلاعاتی الکترونیکی از چندسو هستند نسبت به کسانی که ابتدا یک وظیفه را به اتمام رسانیده و سپس به دیگری منتقل می شوند، توجه نکرده و حافظه ی خود را کنترل نمی کنند یا در تغییر یک شغل به شغل دیگر به مشکل برنمی خورند.

با بخاطر سپردن این نکته، شاید بتوان نتیجه گرفت که بخش بندی کردن زمان فکر خوبی باشد. این یک راهی ست برای سازماندهی کردن همه ی فعالیت های مشابه در یک زمان! بنابراین شما تمرکز و کارآیی خود را برای انجام چند وظیفه ی مختلف هدر نمی دهید.

بخش بندی زمان می تواند یک ساعته و یا یک روزه باشد. برای مثال شما می توانید روز دوشنبه را به تنهایی روز نوشتاریِ خود، و روز سه شنبه را مختص ایمیل و شبکه های اجتماعی تان درنظر بگیرید.

بخش بندی زمان برای یک ساعت و یا بخشی/ ساعاتی از روز هم هست. در این روش بسیاری از فروشندگان و بازاریابان ساعات صبح را به تماس های تلفنی (بازاریابی تلفنی) و بعد از ظهرها را با ایمیل سپری می کنند.

اگر نمی دانید و یا مطمئن نیستید که کدام یک از این بخش بندی های زمان (ساعتی،روزانه) برای شما مناسب است  با اعمال برخی تغییرات در برنامه ریزی سعی کنید بر روی آن موردی که بهره وری شما را افزایش می دهد تنظیم نمایید. منظور از افزایش بهره وری در اینجا این است که شما را قادر سازد تا به اهداف خود دست یابید.

هدف داشته باشید

اگر برای وظایف خود هدفی نداشته باشید احتمالا تایم چانکینگ بی فایده است! باید اطمینان یابید از اینکه می دانید هدف و خروجی از بخش بندی زمان (که انجام می دهید) چیست؟ همینطور ممکن است با شنیدن صدای نوتیفیکیشن ها به پاسخگویی و آنلاین شدن وسوسه شوید.

به یاد داشته باشید که، اگر قرار باشد با صدای هر یک از این وسوسه کننده ها و نوتیفیکیشن ها به سمت آنها بدوید، به انگیزه ی خیلی بالایی نیاز دارید تا بتوانید بر روی وظیفه ی خود متمرکز بمانید.

دقیقاً همینجاست که پای “هدف” به میان می آید. برای تعیین هدف هایی که قابلیت تبدیل شدن به پول و وظایف کاری دارند زمان صرف کنید. همینطور هدف شما، به برنامه ی شما که برای رسیدن به سطح ایده آلی از بهره وری نیاز است کمک می کند. پس بیایید درباره ی “برنامه” هم صحبت کنیم.

برنامه ریزی کنید

وقتی اهداف شما مشخص و آماده باشد، شما قصد می کنید تا وظایفی را ایجاد کنید که برای رسیدن به این اهداف کمک کنند. همین “پلن” یا برنامه نام می گیرد.

وقتی این برنامه را ایجاد کنید می دانید که روزانه چه تعداد تماس تلفنی نیاز است تا در نهایت شما را به هدف برساند. این روند را ادامه دهید تا یک زمان اضافی را برای جداسازی و تفکیک وظایف نامربوط بهم درنظر بگیرید.

[تعداد: ۴    میانگین: ۴.۸/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar