مدیریت مالی : ۷ اشتباهی که خانم ها در مدیریت پول مرتکب می شوند

مدیریت مالیمدیریت مالی زنان

بسیاری از مردم نمی توانند پول خود را مدیریت کنند و در نتیجه اشتباهات زیادی را مرتکب می شوند که تاثیرات منفی را روی آن ها دارد. شاید برخی معتقدند این امر به تربیت فرد و یا حتی جنسیت نیز مربوط باشد. اشتباهاتی در مدیریت پول وجود دارد که خانم ها بیشتر از آقایان مرتکب آنها می شوند.
۷ اشتباه رایج خانم ها در مدیریت پول و سرمایه را برای شما توضیح می دهیم همراه ما باشید.

۱- احساس گناه

طبق تحقیقات انجام شده ۶۷ درصد از خانم ها بعد از خرید چیزی احساس گناه می کنند. خانم ها هر کاری را بخواهند انجام دهند. احساس گناه می کنند. یا هنگام انجام کاری مانند خرید پول بیشتری به او می دهند و این امر بخاطر بد بودن اوضاع مالی طرف مقابل است. تحقیقات نشان می دهد خانم ها بیشتر از آقایان احساس گناه می کنند.

۲- نجات دیگران

شاید خانم ها مبلغی از پول را تقدیم خانواده یا دوستان خود کنند تا مشکلات مالی خود را حل کنند. مطالعات انجام شده در Psychology Today مشخص می کند که رحم و شفقت یک رفتار ذاتی نیست!

۳- ناتوانی در دفاع از خود

به طور مثال شاید به یک خانم پولی قرض دهند. اما خجالت و شرم باعث می شود آن پول را پس نگیرند. این به این خاطر است که معمولاً خانم ها درخواست های دیگران را رد نمی کنند. مخصوصاً اگر کار مربوط به امور منزل باشد! بسیار برایشان دشوار است که از خود دفاع کنند. مطالعات نشان می دهد خانم هایی که توانایی دفاع از خود را دارند نسبت به سایر خانم ها رشد و پیشرفت بیش تری نیز خواهند داشت. این در حالی ست که دیگران معمولاً دفاع کردن زن از خود را ناخوشایند می دانند. پس بهتر است پولی را که قرض داده اید پس بگیرید یا با طرف مقابل برای گرفتن پول قراردادی تنظیم کنید.

۴- خرید برای لذت و آرامش

این خطا در میان خانم ها رایج است. تحقیقات انجام شده توسط دانشگاه University of Hertfordshire مشخص می کند که ۷۹ درصد خانم ها برای لذت و آرامش به خرید می روند. اگر شما هم این گونه باشید به شما پیشنهاد می کنیم این کار را ترک کنید.

۵- به شخص دیگری اجازه دهید امور مالی شما را مدیریت کند

یک نامه از یک خانم به دستمان رسیده که در آن قید شده هنگام جدا شدن از همسر خود هیج حساب بانکی نداشته و هیج سندی به نام خود ندارد. زیرا تمام سرمایه اش توسط همسرش مدیریت می شده است.  پس یک خانم باید مدیر خوبی برای پول های خود باشد تا در آینده با هیچ اتفاق ناخوشایندی روبرو نشود.

۶- عدم بحث درباره امور مالی

یک نامه هم از یک خانم دیگر به دست مان رسیده بود که می گفت قرض بزرگی دارد اما همسرش از این موضوع خبر ندارد! این امر بسیار شایع شده است؛ تاکنون از خود پرسیده اید که چرا نباید درباره ی امور مالی با هم بحث داشته باشید؟ شاید یکی از دلایل آن، مباحثی ست که به طور معمول باعث می شود مردم گمان کنند زنان بسیار بیش تر از مردان به مادیات و پول اهمیت می دهند و شخصیتی مادی گرا دارند. خودتان را با چنین افکاری درگیر نکنید! با درمیان گذاشتن امور مالی با همسرتان یا دیگران سرمایه خود را بهتر مدیریت کنید.

۷- عدم برنامه ریزی

یکی از خانم ها می گوید بعد از زایمان شغل خود را ترک کرده است. بعد از آن همسرش به تنهایی از پس مخارج بر نمی آمد. در این صورت انواع قرض ها به وجود آمدند. پس خانم ها باید به طور دقیق برنانه ریزی داشته باشند تا در آینده به چنین مشکلاتی بر نخورند.

[تعداد: ۷    میانگین: ۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar