مدیریت و رهبری اخلاقی چیست؟

مدیریت و رهبری اخلاقی چیست؟

 

 

مدیریت و رهبری اخلاقی

رهبری اخلاقی تاثیر فراوانی در کیفیت کار و کارکنان یا حتی رفتار آن ها دارد. کسانی که در رهبری اخلاقی برترند، فقط از جهت کار خود یا فرهنگ سازمانی شرکت موفق نیستند بلکه سعی دارند در کل دنیا تفاوت ایجاد کنند. راهنمایی هایی وجود دارد که برای رهبری اخلاقی کسب و کارتان باید اتخاذ کنید. با ما همراه باشید.

 

با هر مسئله پیچیده ای رو برو شوید، اخلاق خوب را از کار روزانه خود جدا نسازید.

درباره پیچیدگی های هر مسئله اخلاقی در کسب و کار خود با هم بحث کنید. دیگران را در تصمیمات تان شریک کنید تا در انتخاب مسائل مهم به یاری شما بشتابند. رهبری باشید که همه درباره انتخاب های اخلاقی او صحبت می کنند، و به دیگران برای تصمیم گیری یا حل چنین مشکلاتی آموزش می دهند. برای کارکنان خود توضیح دهید اخلاق واژه ای ست که با آن کسب و کارتان را اداره می کنید. سعی کنید در هر یک از عملکردهای شرکت مانند آموزش، دیدار با مشتری، یا جلسه های استراتژیک درباره رهبری اخلاقی که کسب و کارتان را ضمانت خواهد کرد سخن بگویید.

 

به رفتارهای شخصی و منفی اجازه ندهید اعتمادتان را نابود کند

احترام را شعاع و اساس فرهنگ کسب و کار خود قرار دهید. رهبری باشید که همه از او توقع اخلاق فوق العاده ای را داشته باشند. آموزش این فرهنگ به تیم باعث می شود مسئولیت کارهای خود را بر عهده بگیرند. اعتماد به نفس نیازمند ارتباطی درست است. به اخلاق رهبری فقط برای اجرای قوانین فکر ننگرید. رهبر شما به عملکردهایی نیازمند است که مصرف کنندگان بدانند مدیر شرکت فقط به فکر سود خود نیست! بلکه رضایت مشتری و داشتن کیفیت خوب محصول برای او اهمیت فراوانی دارد. یاد بگیرید چگونه روی دیگران با اخلاق رهبری خوب تاثیر بگذارید. داشتن اخلاقی خوب فقط برای رعایت کردن قوانین در شرکت نیست؛ بلکه در جای جای زندگی می تواند مفید باشد.

 

کسی را از اجرای قوانین اخلاقی عفو نکنید، لحظه های خوب را جشن بگیرید.

اجازه ندهید هیچ کسی از اجرای قوانین اخلاقی سر باز دارد. مطمئن شوید همه به یک اندازه قوانین را رعایت می کنند حفظ ارزش های اخلاقی باعث می شود تیمی شکست ناپذیر داشته باشید و همه شما را مدیر برتر بخش خود بدانند. مدیری که همه ارزش ها را رعایت کرده و از رفتار غیر اخلاقی کناره گیری می کند به عنوان رهبری متفاوت در جهان شناخته خواهد شد و همه به زیبایی از او سخن می گویند. لحظات زیبای این مسیر را جشن بگیرید و خوشحال باشید. اخلاق رهبری را به عنوان یک داستان بادوام ببینید و آن را برنامه ای آموزشی ندانید. سعی کنید ارزش ها را در هر جای کار و زندگی خود لمس کرده و تداوم بخشید. از همه بخواهید در اجرای بهتر کار شما را یاری کنند.

[تعداد: ۱۰    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar