• اسفند ۹, ۱۳۹۸

مدیریت گردشگری

مدیریت گردشگری

استقلال مدیران، کنترل استراتژیک، سیاست های سازمانی و اثربخشی برنامه ریزی استراتژیک: بررسی و تحقیق تجربی برای پیوندهای گم شده میان بخش های هتل!

مقاله ای که در قالب پست در این خصوص برای شما ارائه می شود شامل بخش های مختلفی است که در این قسمت، با معرفی، چکیده و مقدمه ی تحقیق آن را شروع می کنیم. امیدوارم موردتوجه قرار بگیرند.

 

مدیریت گردشگری

 

شاخص ها و نکات برجسته

کنترل استراتژیک پادزهری قوی برای اجرای سیاست های سازمانی می باشد. میزان سطح بالا از استقلال مدیران به سیاست های سازمانی بیشتری منجر می شود و در عین حال، سیاست های سازمانی تاثیر منفی بر اثر برنامه ریزی استراتژیک دارد. کنترل استراتژیک و استقلال مدیران نیز می تواند بسیار مستقل باشد.

چکیده

این مقاله درمورد اثر استقلال مدیریتی و کنترل استراتژیک بر سیاست های سازمانی و نمایش چگونگی اثر نفوذ برنامه ریزی استراتژیک گزارش می دهد.

درحالی که در ادبیات مدیریت، سیاست های سازمانی به معنی منافع پایدار می باشد، بررسی این مسائل مفهومی و تجربی در صنعت توریزم نادیده گرفته شده است.

این مطالعه به پر کردن این فاصله و فضا با تحلیل اطلاعات ۱۷۵ هتل ۴ یا ۵ ستاره در مناطق کمتر تحقیق شده در کشورهای شورای همکاری خلیج فارس کمک می کند.

یافته ها نشان می دهد سطوح بالای استقلال ترکیب شده با سطوح پایین کنترل، برنامه ریزی استراتژیک را با افزایش تنش سازمانی خنثی می کند.

ترسیم چشم انداز سیاسی و سازمانی، تنها یک تفسیر است از نتایج و پیامدهای سیاسی که این مطالعه در مورد آن بحث کرده است.

مقدمه

طیف گسترده ای از مطالعات، سازمان ها را بعنوان ائتلاف سیاسی اعضا با اهداف مختلف تعریف کرده و آنها همچنین به دو حضور همزمان و همیشگی سیاست های سازمانی و اثر مخرب وسیع آنها بر نتیجه و خروجی سازمانی گواهی دادند.

هدف تحقیق در این مقاله، کمک به پر کردن این فاصله با بررسی اثر دو سابقه سیاست های سازمانی (استقلال مدیریت و کنترل استراتژیک) و یکی از نتایج آن (اثر برنامه ریزی استراتژیک) می باشد.

وقتی مدیران، منابعی را تخصیص می دهند، آنها تحت تاثیر میزان استقلالی که دارند و این که در چه سطح کنترلی واقع شده اند، قرار می گیرند.

پیشنهادات این مقاله چارچوبی است برای کمک به فهم مدیران که چگونه دو عامل مهم سازمانی استقلال و کنترل بر سیاستهای سازمانی تاثیر دارد.

اگرچه استقلال به مدیران، انعطاف بیشتری برای فعالیت می دهد، در همین زمان، کنترل استراتژیک ابزاری برای کنترل تنگ تر مدیران ارشد بر روی فعالیت آنها ارائه می کند. ادبیات مدیریت استراتژیک بصورت واضح از اهمیت سیستم کنترل های استراتژیک برای نظارت پیشرفت های استراتژیک و تضمین اجرای برنامه های استراتژیک طرفداری می کند.

این تحقیق، به منظور فهمیدن نقش کنترل استراتژیک در محدود کردن فعالیت های سیاسی که به نوبه خود نفوذ دارد در حصول اهداف سازمانی، ضروری به نظر می رسد. در نتیجه گیری، هدف تحقیق، پاسخ به دو سوال تحقیقی است در ادبیات مدیریت استراتژیک بصورت عام و در کل و در بخش هتلداری بصورت خاص.

۱- تا چه حد استقلال مدیران و کنترل استراتژیک بر سیاست های سازمانی تاثیرگذار است؟

۲- اثر سیاست های سازمانی بر آثار برنامه ریزی استراتژیک چیست؟

 

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۶/۵]
Avatar

ناهید عساکره

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar