مدیر خوب چه ویژگی هایی دارد؟

مدیر خوب

مدیر خوب در دنیا، به آنهایی می گویند که می توانند یک سازمان خوب را به یک شرکت فوق العاده تبدیل کنند.

آنها همان هایی هستند که کارکنان را دائماً به سمت بهبودی و پیشرفت هدایت می کنند. آنها را بیش تر درگیر کرده و موجب رخ دادن اتفاقات خوب در شرکت می شوند.

رئیس موفق بجای سرکوب کردن کارکنان، مشوق ذهن های هشیار بوده و خلاقیت را در آنها جستجو می کند.

بهترین رؤسا، بدون درنظر گرفتن حوزه فعالیت و اندازه ی سازمان، برخی ویژگی های مشترک خودشان را به اشتراک گذاشته اند. در ادامه به این ۵ ویژگی می پردازیم:

مدیر خوب

  • مدیر خوب درک بالا از “نحوه ی ایجاد اعتماد به نفس” در بین کارکنان دارد

مدیر خوب ، هرگز اجازه نمی دهند که کارکنان بابت شکست، شرایط محیط و پیش آمدها را سرزنش کنند. آنها باید انرژی خوشایندی را که بر “امکانات” تمرکز دارد اساس کار خود قرار دهند. نه مشکلاتی که ایجاد شده را!

در نتیجه، انگیزه و اعتماد به نفس کارکنان به طور پیوسته افزایش یافته و موفقیت ها نیز افزون می گردد.

  • متعصب بودن روی “نظم” داشتن

بهترین رؤسا، برنامه های اجرایی با کیفیت بالا و قابل دست یابی را برای کارکنان سازمان برنامه ریزی می کنند. یک رئیس برجسته و ممتاز اجازه نمی دهد که محیطی سرشار از خشونت و ترس بر فعالیت های شان اثر بگذارد. تلاش های آنها برای کسب سودآوری بیشتر و جلوگیری از ایجاد عادت های بد؛ تنزل ناپذیر است.

  • مدیر خوب ثبات و تداوم دارد

مؤثرترین رئیس، کسی ست که بجای انحراف و تغییر مسیر دادن، زنجیره ای از تصمیمات را برای سازمان آماده کرده و توانایی تعریف نقش ها و وظایف کاملاً واضح و آشکار را برای کارکنان داشته باشد تا آنها را به خوبی درگیر مجموعه کند.

در کنار رئیسی با این ویژگی ها؛ همه ی افراد به خوبی از جایگاه خودشان آگاه بوده و وظایف ویژه ی خودشان را عملی می سازند.

  • استحکام

پروژه هایی که بهترین رئیس ها بر عهده دارند، مستحکم بوده و از قابلیت “به انجام رساندن کارها” برخوردارند. کارکنان شان، با نگاه کردن به رئیس مجموعه درس های زیادی می گیرند چرا که؛ شخصیت رئیس آنها به گونه ای ست که همواره به سمت موفقیت در پیش است. این دسته از کارکنان، هیچ نگرانی درباره ی محبوب شدن در مجموعه ندارند و بیش ترین دغدغه ی آنها درباره ی بهبود روند، تعهد و پیش رفت شخصی است.

  • صادق و روراست بودن با “شرکت و تمام کسانی که در آنجا مشغول به کارند”

بهترین رئیس ها، کسانی هستند که بجای نگرانی درباره ی اعتبار شخصی خود؛ نیازهای شرکت را در اولویت قرار می دهند. اهداف آنها، از کسب درآمد و سودآوری سازمان حاصل می شود. بجای بکار گیری نیرو از خارج سازمان، همواره در تلاشند تا مدل های مثبت را در داخل مجموعه ی خود سازماندهی کرده و به نتیجه برسانند.


 

سخن آخر:

اگر شما هم برای مدیری کار می کنید که به نوبه ی خود رئیس توانمندی ست، مطمئن باشید که برای فعالیت های خود پاداش می گیرید نه برای محبوبیت های تان! شما می توانید با کار کردن در نزد آنها، هم مهارت های فردی و هم مهارت های حرفه ای خود را بهبود ببخشید. یک مدیر لایق، به جایگاه و سمت شما مفهوم خاصی می بخشد. در این حالت، شغل شما بیش تر از اینکه شغل باشد، به عشق و علاقه مندی شما بدل خواهد شد.


 

[تعداد: ۲    میانگین: ۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar