مدیر قابل اعتماد چه ویژگی هایی دارد ؟

ویژگی های مدیر قابل اعتمادویژگی های مدیر قابل اعتماد

راه های زیادی وجود دارد که بتوان از شخصی رهبر خوبی ساخت. مهم ترین سبب برای تبدیل شدن به یک رهبر خوب” قابل اعتماد” بودن است. یک رهبر باید حقیقت را همانگونه که هست به کارمندان خود بگوید و اگر به شما بگوید که کاری را عملی می کند باید تمام تلاش خود را برای انجام دادن آن به کار ببندد. اگر بجای این کار، قصد کند که با انجام حرکت دیگری به پیش آید، اعضای تیم این موضوع را درک خواهند کرد.

البته بسیاری از ظرفیت های رهبری دیگر وجود دارد که با دست خود شما و با تلاش به دست می آید. اما “اعتماد” یکی از صفت های شخصی ست که مردم قبل از تعامل با یک رهبر باید در هر فردی بیابند.
اگر رهبری قابل اعتماد باشید می توانید رویاهای بزرگی را به حقیقت تبدیل کرده و احساس مسئولیت را لمس کنید. پس بسیار مهم است که بدانید رئیس شما فردی قابل اعتماد است یا خیر!
در اینجا ۵ عنصری که نشان دهنده یک رهبر قابل اعتماد است را برای شما توضیح می دهیم. با پدیده فکر مهتر همراه باشید.


– گفتن حقیقت همانگونه که او درک کرده باشد

اگر خبری در شرکت رخ دهد باید مطمئن باشید که رئیس شما همه ی افراد را از این خبر مطلع می کند یا خیر!
مدیران غیر قابل اعتماد خبرهای خاص را به طرق متفاوت به گوش کارمندان خود می رسانند، و هنگام صحبت با کارمند در صورت بروز مشکلات، کارمندان دیگر را مقصر می دانند، و هر یک از کارمندان اگر با مشکلی مواجه شوند مدیر باز هم دیگر کارمندان را مقصر می داند، مثلا اگر با مدیر فروش صحبت کنید به شما  بگوید که امور بسیار عالی پیش می رود اما هنگامی که با شخص دیگری صحبت کنید متوجه خواهید شد که اوضاع کاملاً بحرانی می باشد. پس تکنیک صحبت کردن مدیر باید به شکل درستی باشد.

– آنچه که می گوید را انجام دهد

هیچ کس از ما قادر نیست به تمام وعده هایی که می دهد عمل کند، وعده هایی می دهند که نمی توانند آن ها را انجام دهند و هنگام برخورد با مشکلات می گویند؛ دلایلی وجود دارد که نمی توانند این کارها را انجام دهند! نمی شود به مدیری اعتماد کرد که به وعده هایی که به خود می دهد هم نمی تواند پایدار باشد.

– رازدار باشد

من به شما نمی گویم که صحبت نکنید اما می توانید صحبت هایی را با مدیر داشته باشید تا ببینید که او واقعاً رازدار است یا خیر!
او را درباره موضوعی با خبر کنید و بگویید این یک راز است تا بعد متوجه شوید او چقدر رازدار خوبی است، اگر بعد از مدتی متوجه شدید راز شما را فاش کرده پس بدانید او رازدار خوبی نیست.

– آنچه که صحبت می کند و انجام می دهد در جهت منافع مشترک همه باشد

آیا صحبت های مدیرتان با کارهایی که انجام می دهد یکی ست؟
به طور مثال، درباره سیاست کسب و کار شرکت سخن می گوید، اما شما بعدها متوجه می شوید که خود او به این سیاست ها عمل نمی کند، یا شما را تشویق می کند که کارهای تیمی انجام دهید، اما بعدها درمی یابید که فقط روی متمایز نشان دادن خود تمرکز کرده است.

– به دست آوردن بهترین نتایج

آیا مدیر شما می تواند وظایفی که به آن داده شده را به بهترین روش عملی کند؟
مدیران قابل اعتماد مهارت و تخصص لازم را برای دستیابی به نتایج برتر دارند، و اگر این مهارت ها را ندارند آن ها را به دست می آورند، اما مدیران غیر قابل اعتماد به تحریف حقایق بر می خیزند، یا مشکل را گردن ارشد خود می اندازند.

اگر رئیس غیر قابل اعتمادی دارید در صورت امکان دنبال کار دیگری باشید، مدیران غیرقابل اعتماد خطر بزرگی برای کارمندان، شرکت و خودشان هستند.


[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar