مراحل ساخت ویدئو های تجاری موثر

مراحل ساخت ویدئو های تجاری موثر

 

مراحل ساخت ویدئو های تجاری موثر

اگر تصمیم گرفته اید یک ویدئویی برای تبلیغ کسب و کار خود بسازید باید قبل از شروع چندین سوال از خودتان بپرسید:

• آیا ویدئوهای شما قرار است بر روی شبکه یوتیوب، وب سایت شما یا سایت های دیگر برای جذب بیش تر بازدید کننده قرار بگیرد؟
• آیا از این ویدئو برای جذب افراد استفاده می کنید؟ یا در پیِ جذب مردم هستید برای خرید؟
• آیا این ویدئو برای تعلیم یا آموزش برای خرید بیش تر بکار می رود یا برای استفاده از خدمات بیش تر؟
• آیا قصد ایجاد بلاگ ویدئویی دارید؟
• این ویدئو را برای خوش آمد گویی به مشتریان جدید می سازید؟ برای مثال این ویدئو به آنها خوش آمد گفته نحوه دستیابی به اطلاعات مورد نظر درباره خریدشان را با چهره ای خندان از شما نشان می دهد؟
• آیا برای دیدن این ویدئوها باید مبلغی پرداخت کنند؟ مثل برای آموزش های آنلاین در سایت؟

به محض اینکه هدف خود را مشخص کردید ساختن ویدئو دیگر آسان خواهد بود. با دنبال کردن ده راهکار زیر ویدئوی خود را با موفقیت تهیه کنید.

 

۱- ضبط تصمیمات

تصمیم بگیرید که چگونه قرار است این ویدئو را ضبط کنید. می توانید با استفاده از گوشی موبایل خود ویدئو را ضبط کنید. همینطور می توانید ابزارهای سلفی روی گوشی خود نصب کنید تا در ویدئوها تصویر بزرگ تری را بتوانید ضبط کنید. بهترین آنها پلاگ هایی با دکمه ضبط ON/OFF روی آن می باشد. یکی از مشتری های من در هفته با استفاده از همین ابزار سلفی و گوشی موبایل خود چندین ویدئو تهیه می کند. اگر تصمیم به این کار دارید می توانید چند مرحله بعدی را حذف کنید.

 

۲- تجهیزات (دوربین، نور)

اگر ویدئوهای زیادی را می خواهید تهیه کنید و به دنبال کیفیت هم هستید یک دوربین خوب ضبط ویدئویی بخرید. اگر دوربین می خرید به همراه آن یک میکروفون ۲۵ فوت و یک سه پایه هم بخرید.
به علاوه ابزار نوری کیت سه لامپی با چراغ های مربعی هم نیاز دارید. این کیت ها به نام سافت باکس شناخته می شوند و به همراه کاوری که حباب های چراغها را می پوشاند عرضه می گردند. این ابزار از چشم شما محافظت کرده و کار با نور را ساده تر می کند. بنابراین شما به راحتی می توانید افکت موردنظر را اعمال کنید.
در این زمینه آموزش های آنلاین بسیار خوبی درباره نحوه چیدمان نور دو زمینه وجود دارد. بسیاری از این ویدئو ها را می توانید در یوتیوب ببینید. تنوع زیاد نور پردازیها ، فاصله هایی که از لنز دوربین می ایستند ، میزان حرکت سوژه و ( که اغلب نباید زیاد باشد) در آنها خواهید دید. به محض اینکه یاد گرفتید نور را چگونه بکار بگیرید ، فضا و پوزیشن را بر روی کاغذ بیاورید و به راحتی آنچه یاد گرفته اید را بکار ببرید.
اگر از کیت های نوری استفاده نمی کنید سعی کنید نزدیک پنجره فیلم بگیرید. دوربین را بین خودتان و پنجره بگذارید بنابراین صورت شما نور کافی را خواهد داشت ولی در عین حال نور آنقدر زیاد نیست که تصویر را خراب کند. شما که نمی خواهید پوست شما با تمام جزییات نشان داده شود و یا اینکه سایه دوربین روی صورت تان یا در پیش زمینه بیفتد. بینندگان می خواهند که چشمان شما را ببینند تا در مورد صداقت کار شما تصمیم بگیرند. هرچقدر بینندگان بتوانند حرکات ریز چهره شما را احساس کنند حس اطمینان و اعتماد بیش تری به شما خواهند داشت.

 

۳- محل فیلم برداری

تصمیم بگیرید که کجا قصد فیلم برداری دارید بیرون یا در محیط بسته؟ در استودیوی حرفه ای که خود ساخته اید و یا اجاره کرده اید؟ جلوی شئ یا تصویری سمبلیک؟ درباره تصویر پیش زمینه ای که بینندگان شما خواهند دید تصمیم بگیرید. آیا این تصویر باید جذاب بوده و درعین حال باعث حواس پرتی در بیننده نشود؟ بهتر است خیلی صاف و ساده جلوی یک دیوار بایستید و یا از یک رفلکت در پشت سر استفاده کنید؟ برای مثال یک اثر هنری. اگر شما رفلکت نور را نمی بینید ولی دوربین شما این را ضبط می کند بخصوص هنگامی که از ابزارهای نورپردازی استفاده می کنید. ضبط تصویر در فضای باز مشکل است بخصوص وقتی صدای پارس سگ، عبور هواپیما صدای ماشین ها بچه ها و صحبت عابران شنیده شود و بخصوص وقتی این صداها باعث پرت شدن حواس شما شود. مگر اینکه بیرون بودن و فضای باز جزئی از برند شما باشد. در غیر اینصورت بهتر است در فضای بسته ویدئو ضبط کنید تا بتوانید در محیطی ساکت صداهای محدود و نویزها را کنترل کنید.

 

۴- چه لباسی بپوشید

درباره تاثیری که قصد دارید بر بیننده بگذارید فکر کنید. قاعده کلی این است که هرگز راه راه و یا طرح های عکس دار ریز نپوشید. (چون در تصویر بصورت مات ضبط می شوند) از رنگ های قرمز و نارنجی تند هم به خاطر تاثیر ابزارهای نوری پرهیز کنید. از رژ لب و سایه های براق استفاده نکنید. لباسی که به تن می کنید خیلی سریع به بیننده پیامی را انتقال می دهد.
افراد با پوست روشن باید لباس های تیره و متضاد بپوشند (مخصوصاً نزدیک گردن و صورت شان) اگر جلوی تصویری روشن یا سفید می ایستند هم ضروری تر است. رنگ آبی همیشه رنگ خوبی است. فقط به اضافه کردن یک رنگی بیندیشید. مانند سیاستمداران که رنگ آبی را با کراواتی قرمز می پوشند. افرادی با پوست تیره باید از سایه های رنگی استفاده کنند تا توجه را به سمت صورت شان جلب نمایند. البته رنگ ها بر روی کامپیوتر، لپتاپ، گوشی های موبایل و دیگر دستگاه ها کمی متفاوت دیده می شود.

 

۵- چگونه مطلب تهیه کنید

آیا شما فردی هستید که فی البداهه با دیدن تصویر و یا موضوعی می توانید به راحتی صحبت کنید؟ یا باید از روی متن از پیش تعیین شده و یا زیرنویس صحبت کنید؟
من از گروه دوم هستم؛ بنابراین یک وایت برد بزرگ برداشته و با حروف بزرگ نکات اصلی را که می خواهم به یاد داشته باشم و درباره آنها صحبت کنم یادداشت می کنم. من این تخته را در جایی بالاتر از دوربین نصب می کنم در نقطه ای که باید نگاه در آن خط باشد. در هنگام ضبط ویدئو من به آن نگاه می کنم تا مطمئن شوم که تمام نکات را لحاظ کرده ام. همچنین شما می توانید از کارت های نشانه استفاده کنید و بر روی دیوار در نقطه ای قابل دید در خط دوربین قرار دهید.
اپلیکیشن ها و نرم افزارهای بسیاری برای انجام این کار وجود دارد. اینکه کدام مطلب و نکته مهم است و یا از کدام وسیله استفاده می کنید، وایت برد، یا اتوکیو یا برچسب های چسبانده به دیوار در هیچکدام از آنها چشم شما نباید در حال حرکت و خواندن این خطوط دیده شود.

 

۶- شمردن تا حرکت

قبل از شروع فیلمبرداری در آینه نگاهی بندازید. تصور کنید که به مهم ترین جلسه در زندگی خود می روید. آیا خوب به نظر می رسید؟ آیا خیلی درخشنده هستید؟ باید رد اصلاح شما در هنگام صبح یا جوشی که زده اید کاملاً پوشانده شود. آیا چشمان شما کاملا باز و سرحال است؟ چند نفس عمیق بکشید و برای یک لبخند خوب تمرین کنید.

 

۷- تنظیمات دوربین

میکروفون را وصل کنید و حالت ضبط دوربین را فعال کنید. در جای مناسب قرار بگیرید. من روی نقطه ای که باید بایستم علامت گذاری می کنم و چند دقیقه فیلم برای تمرین ضبط کرده و صحبت می کنم. سپس آن را دوباره می بینم و پیش زمینه را چک می کنم تا کاملاً متمرکز  شده و به خوبی ضبط شده باشد. اگر از یک کارت حافظه استفاده می کنید فیلم تستی را پاک کنید تا فضای کافی روی کارت حافظه داشته باشید.

 

۸- برای ضبط آماده شوید

دوباره میکروفون را روشن کنید. نفس عمیقی بکشید. لبخند بزنید و تا شماره پنج بشمارید. مستقیم در دوربین نگاه کنید و یا کمی بالاتر. شروع به صحبت کنید. اگر جایی تپق زدید دوباره از آخرین مطلبی که به یاد دارید شروع کنید. به یاد داشته باشید که لبخند بزنید و قبل از شروع دوباره تا پنج بشمارید. این کار به مراتب ویرایش را راحت تر می کند.

 

۹- از جملات تاکیدی استفاده کنید

مطمئن شوید که با جمله هایی تاکیدی ویدئو خود را تمام می کنید. این جملات “به وب سایت ما در آدرس www. آدرس سایت شما . com بروید تا بیش تر در این باره بیاموزید” ، ” کپی رایگانی از کتاب من را می توانید از آدرس … تهیه کنید ” یا ” برای اطلاعات بیش تر با این شماره تماس بگیرید …” و شماره را روی صفحه نمایش دهید.

 

۱۰- استفاده از ویدئو

حال، شما باید فایل ویدئو را به کامپیوتر یا درایو اکسترنال انتقال دهید. بعد از این کار می توانید ویدئوی خود را با استفاده از اپلیکیشن های مختلف تبدیل کنید.
اگر استرس دارید و یا نمی خواهید برای ادیت، خودتان اقدام کنید پیشنهاد می کنیم برای ادیتوری باتجریه تبلیغی روی سایت های مختلف بگذارید. تعدادی از کارهای ادیتور موردنظر را چک کنید. وقتی فرد مورد نظر را پیدا کردید می توانید به راحتی فایل خود را به او داده و بدون نیاز به آموزش اپلیکیشن و یا نرم افزار فایل ادیت شده را داشته باشید. اما به خاطر بسپارید که همیشه فایل اصلی را نگاه دارید.
حال آن را روی سرور آپلود کنید تا همه بتوانند آن را ببینند. سپس لینک آن را در یوتیوب و در لیست محتواهای سایت وردپرس خود همچنین صفحات اصلی سایت و یا هر صفحه خاصی که می خواهیم بینندگان سایت مان آن را ببینند قرار می دهیم.
این روش ساخت ویدئوی موردنظر به روشی آسان بود. شما می توانید به دلخواه از آن استفاده کنید.

 

نویسنده: Wendy Keller

موسس Keller Media

[تعداد: ۳    میانگین: ۳.۷/۵]

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar