مراحل ضروری برای ایجاد کسب و کار در سال جدید

مراحل ضروری برای ایجاد کسب و کار در سال جدید

 

مراحل ضروری برای ایجاد کسب و کار

 

مراحل ضروری برای ایجاد کسب و کار وجود دارد که اکثر آنها از طریق تجربیات ارزشمند افراد حاصل می شود.

مخاطبانی را که در حوزه ی شما خواسته های شان برآورده نشده بیابید. و یک نقشه ی قدرتمند برای کسب و کار جدید خود پیاده سازی کنید. یکی از هیجان انگیزترین بخش ها در حرفه ی شما، می تواند همین ایجاد و سازماندهی کسب و کارتان باشد. آغاز کسب و کار شخصی فرصت های زیادی را پیشنهاد داده و به شخص کارآفرین اجازه می دهد تا ساعت های کاری خودش را انتخاب کرده و زمان های بهتر یا بیش تری را با عزیزان خود سپری کند. شاید محیط کارتان برای شما مفرح باشد و حتی شاید انتخابِ افرادی که با شما مشغول به کارند هم توسط شما در استارتاپ تان صورت می گیرد.

من در سن ۲۳ سالگی اولین شرکت خودم را راه اندازی کردم و حالا هم شرکت دیگری به نام Sighted.com تاسیس نموده ام.

راه اندازی کسب و کار زمان زیاد، انرژی و شهامت زیادی از شما طلب می کند. اگر مراحل ضروری برای ایجاد کسب و کار را ساده انگارید در واقع خودتان را برای شکست آماده کرده اید. در این پست، پنج مرحله ی ضروری برای شما معرفی می شود که هر کسب و کار جدیدی برای موفق شدن به آنها نیاز دارد. این پست را با ما همراه باشید.

 

 

۱- حوزه و آنچه که در آن وجود ندارد را بشناسید

راه اندازی یک کسب و کار، چیزی فراتر از شناختنِ خودِ صنعت است. به عنوان یک کارآفرین شما باید این را مأموریت خود بدانید که شکاف موجود در بازار را بیابید. این شکاف باید چیزی باشد که تاکنون به فکر هیچ شرکتی نرسیده است! برای مثال، eXp World Holding اولین شرکتی بود که به The Cloud پیوست. امروز دیگر شرکت ها، به پیروی از او، اینکار را انجام می دهند.

 

۲- کسب و کار خود را دیجیتالی کنید

امروز ما در دنیایی زندگی می کنیم که هر مصرف کننده ای تقریباً می تواند همه چیز را بطور آنلاین خریداری کند.  مصرف کنندگان عادت کرده اند که مستقیماً و فوری تقاضای محصول  یا خدماتی را داشته باشند. بسیاری از فروشگاه های آمریکا از حضور کمی که در دنیای آنلاین داشته اند رنج می برند. پس شما باید اطمینان حاصل کنید از اینکه خدمات و محصولات تان در دنیای وب در دسترس است. ساخت وب سایت و راه اندازی اپلیکیشن های موبایل وظایف ضروری برای هر یک از کسب و کارهای جدید است اگر بخواهند ارتباط شان را با مصرف کنندگان حفظ کنند. شما زمانی برای استخدام فرد متخصص ندارید.

۳- از ابزار ارتباطی مشترک استفاده کنید

انتخاب تیم درست، برای راه اندازی کسب و کار بسیار مهم و ضروری ست. اینکه بدانید چطور ارتباط موثر با آنها برقرار کنید بسیار اهمیت دارد. ایمیل هنوز هم راهی ست که بسیاری از کسب و کارها برای ارتباط با کارکنان داخلی و خارجی از آن استفاده می کنند. اما همواره با استفاده از برنامه های پیام رسان نظیر تلگرام، Slack، کارکنان می توانند از میزان زمانی که صرف ایمیل می شود بکاهند.

۴- روش های نوین را در بازاریابی دیجیتال دنبال کنید

یک سال جدید، کلیدی و تعیین کننده ی دیگر در پیش است که بازاریابی دیجیتالی در آن نقش بسزایی ایفا می کند. اهمیت این نوع بازاریابی برای سراسر سازمان ها در کل جهان می باشد. دستیابی به مخاطبان هدف بصورت دیجیتالی هر ساله در حال تغییر است. IBM پیش می کند که اهمیت آن در سال ۲۰۱۷ هیچ تغییری با گذشته ندارد. اصلی ترین راه حل شما، خصوصی سازی ست. شناخت شخصی، محتوای ارزشمندتر، ایجاد شخصیت خریدار اهمیت شایانی می یابند.

۵- یک نقشه کسب و کار ایجاد کنید

نقشه ی کسب و کار با برنامه ی کسب و کار تفاوت دارد. برنامه کسب و کار برای سازماندهی کسب و کارتان ضروری ست تا بتوانید ایده ی خود را به سهامداران منتقل کنید. نقشه ی کسب و کار، سندی ست که از نقطه ی ایجاد تا پیاده سازی استارتاپ شما را راهنمایی می کند. نقشه ی کسب و کار شما باید شامل توصیفات دقیق و واضحی از چشم انداز و مأموریت، لیستی از انتظارات (از شرکا، بازار، مشتریان و …) شما باشد.

سازماندهی و اتخاذ روش های دیجیتالی برای راه اندازی کسب و کار کلیدهای اصلی موفقیت اند. با بروز ماندن، پیش بینی تغییرات و نیازهای مشتری می توانید چالش های پیش روی خود را به حداقل برسانید.

مراحل ضروری برای ایجاد کسب و کار در این پست ذکر شد که امیدواریم مفید واقع شوند.

 

 

نویسنده: Murray Newlands

کارآفرین، مشاور کسب و کار

متخصص بازاریابی آنلاین

 

[تعداد: ۷    میانگین: ۴/۵]

درباره نویسنده

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar