• بهمن ۲۹, ۱۳۹۸

مزایای تغییر فرهنگ سازمانی برای توسعه کسب وکار

آیا فرهنگ سازمانی شما، تفاوت های جمعیتی، فرهنگی و تجربی را تقویت کرده و حمایت می کند؟

اگر چنین نیست، ببینید چطور می توان اینکار را انجام داده و باعث توسعه ی کسب وکار شد.

 

مزایای تغییر فرهنگ سازمانی برای توسعه کسب وکار

 

فرهنگ سازمانی

 

تغییرِ جمعیتی فرهنگی یکی از بخش هایی ست که در بسیاری از کشورها با رشد بسیار سریعی در بین نیروهای کار مواجه شده است و تغییر جمعیت نشان می دهد که بزرگ ترین بخش از قدرت خرید بالقوه ی همان کشور می باشد. همینطور برخی از جمعیت هایی که رشد سریعی دارند را در بین صاحبان کسب وکار نشان می دهد. شما می خواهید آنها مشتریان شما باشند، در حالیکه خیلی زود به رقبای شما بدل می شوند!

تغییرات جمعیتی، مثل مهاجرت، مجبور می کند تا از ذهن خلاق خود استفاده کرده و فرصت ها را پیدا کنیم و به سمت کارآفرینی قدم برداریم. قسمتی از دلیلِ اینکه زنان سیاه پوست در کارآفرینیِ آمریکا رشد سریعی داشتند به همین امر مربوط می شود. (به گزارش ۲۰۱۵ State of Women-Owned Businesses Report، این رشد بیش از ۳۲۲ درصد از سال ۱۹۹۷ میلادی تا ۲۰۱۵ بوده است.)

حتی به همین دلیل است که تعداد کسب وکارهای اسپانیایی (صاحبان اسپانیایی داشتند) ۱۵ برابر سریع تر از دیگر کسب وکارهای آمریکا بوده است.

این تغییرات جمعیتی کسب وکار، فرصت هایی را برای دستیابی به جمعیتی در اختیار قرار می دهد که کسب وکار، استعداد داخلی برای ارتباط با آن را نداشته است. حالا ما چطور می توانیم با سه بخشی که بخاطر همین تغییر جمعیتی-فرهنگی به سرعت ایجاد شده کنار بیاییم؟

 

  • محیط کاری/ نیروی کار
  • مشارکت های خارجی
  • بازار/ مصرف کنندگان

 

با استفاده از ویژگی های ذهن خلاق شکاف های این سه بخش را حل می کنیم. سپس باید از طریق تنوع افکار برای عملکرد بالای تیم ها راهکار ارائه دهید. فرهنگ یک محیط کاری معتبر ( فرهنگ سازمانی ) همانجایی ست که ارزش های آن توسط اعضایی که برای پرورش و تداوم نوآوری شوق دارند تعریف شود. همه ی این نتایج در تعاملی صمیمی که پتانسیل کلیِ کسانی که کارمند و مشتری هستند را به حداکثر می رساند جای می گیرد.

حالا از خودتان بپرسید: آیا فرهنگ محیط کاری شما تفاوت های جمعیتی، فرهنگی و تجربی را حمایت می کند؟ آیا در این سه بخش پرورش می دهد؟

احتمالاً پاسخ منفی ست. بسیاری از رهبران کسب وکارها در آمریکا تمایلی برای دیدن شکاف های فرصت ها ندارند یا اصلاً آماده نیستند. شرکت های آمریکایی همه ی این اقدامات را به عنوان ابتکار عمل (مرکز هزینه زا) می بینند و این بخشِ تغییر در جمعیت فرهنگی را آخرین فرصت رشد (مرکز سودآور) به حساب می آورند.

 

محیط و نیروی کاری

آیا تفاوت ها و فردیت ها را در محل کار جشن می گیرید؟

بسیاری از شرکت ها امروز از آینده ی کسب وکارشان ابراز نگرانی کرده اند و می گویند که کارکنان شان هیچ ارتباطی با اصول یک مشتری جهانی ندارد! آنها معتقدند که بسیاری از رقبای شان توسط هندی ها، اسپانیایی ها، آمریکایی-آفریقایی ها و آسیایی اداره می شود و اینها همچنان در حال از دست دادن کارکنان متنوع خود هستند و این به ضررشان تمام می شود. این شرکت ها کارکنان متنوع و مختلف خود را به رقبای شان می بازند و از کمبود هوش فرهنگی رنج می برند بنابراین نمی توانند این کارکنان را نزد خود حفظ کنند.

 

همواره به یاد داشته باشید: شما نمی توانید فقط با یک تعریف ساده از پلت فرمِ کسب وکارتان این هوش فرهنگی را در کارکنان تان ایجاد کنید! شما به رهبرانی نیاز دارید که باتجربه بوده و بتوانند بگویند که آنها چطور فکر می کنند، چطور کار می کنند و چطور باید به آنها انگیزه داد! به همین دلیل برای شما و مدیران تان بسیار اهمیت دارد که زمانی را برای تعریفِ برند شخصی، گزاره ارزش و هویت رهبری خود صرف کنید.

وقتی در فاز تحول قرار گرفته اید باید پلت فرم ویژه ی خودتان را خلق کنید. در غیر اینصورت شما فقط در حال جایگزین کردن هستید که دقیقا مثل سایر جاهاست.

 

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۷/۵]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar