مزایای دور کاری چیست؟

مزایای دور کاری چیست؟

 

مزایای دور کاری چیست؟

دور کاری کارکنان در شرکت های امروزی

جنجال و نگرانی میان مدیران و کارشناسان درباره موسسه های فعال و غیرفعال هرگز به پایان نمی رسد. بیش ترین چیزی که باید کارشناسان به آن توجه کنند محیط کاری انعطاف پذیر و دادن حق انتخاب به کارکنان است. هرگز به کارکنان نظر خود را غالب نکنید! بارزترین ابزار ظاهری موسسه های جدید، دور کاری می باشد. شرکت های متعدد از بین مراکز تجاری کارکنان را استخدام می کنند که غیر حضوری مشغول باشند. بیش تر از ۱۴۰ هزار نفر در ۱۸۰ کشور دنیا غیر حضوری مشغول به کارند که ۷۰ هزار نفر آن ها در آمریکا حضور دارند.
دور کاری فقط یک مزیت اضافه برای کارمند نیست، بلکه جرئی از استراتژی شرکت می باشد.

دیگر، نوآوری فقط محدود محیط داخل شرکت نیست. باهوش ترین افراد از شرکتی که در آن استخدام شده اند فرسنگ ها دورند، اما مشغول به کارند. پس بر این اساس دور کاری باعث می شود با باهوش ترین افراد از شهرهای متفاوت کار کنید. کار از راه دور یکی از استراتژی های موفق شرکت های بزرگ است و اهمیت آن برای همه مردم تعیین شده است. اما باید بدانید کار از راه دور برای هر کارمندی مناسب نیست. این نوع کار شرط های به خصوصی می طلبد به طور مثال توانایی فرد در انجام تمام وظایف و مدیریت آن ها در منزل، مناسب بودن محیط منزل برای کار و … کار از راه دور برای کسانی که در شرکت های تولیدی مشغولند امکان پذیر نیست.

ضرورت آموزش و تمرین برای کارمندان

مدیران روش های مختلف ارتباط و همکاری با کارکنان خود را می دانند حتی استراتژی های برخورد با کارکنان دور کار را هم آموخته اند، اما این استراتژی ها فقط برای کارکنانی که در شرکت حضور دارند نیست بلکه مختص همه می باشد. برخی مدیران فقط آموزش های محدودی را به کارکنان خود می آموزند که کار شرکت را پیش ببرند. کیفیت استفاده از تکنیک ها برای نتیجه مطلوب بسیار مهم تر است کارکنان به آموزش های خاصی برای افزایش مهارت ها نیازمند هستند تا کارهای خود را کامل تر انجام دهند.

هماهنگی بین منابع انسانی و فناوری اطلاعات

فعالیت های افرادی که دور از شرکت مشغول اند از ترکیب منابع انسانی و فناوری روز دنیا سرچشمه می گیرد و این به معنای داشتن ارتباط خوب برای گرفتن نتیجه بهتر است. انسان ها از طریق تکنولوژی به اطلاعات مورد نیاز کار و خدمات دست می یابند و به بخش منابع انسانی ارائه می دهند برای گرفتن نتیجه خوب باید ارتباط تکنولوژی و انسان خوب درک شود.

فایده های دور کاری چیست؟

کارشناسان سطح رضایت مشتریان از کارکنانی که دور کار می کنند را با کارکنانی که در شرکت حضور دارند مقایسه کردند. طبق نظر مشتریان درصد رضایت مردم از کارکنان دور کار بیش تر و بهتر بوده است. کارمندانی که در منزل مشغول اند برخی اوقات به شرکت و محل کار خود مراجعه می کنند تا اطلاعاتی را دریافت نمایند. اما شرکت ها فقط حقوق این افراد را تقبل می کند و مزایای اضافه ای برای کارمندان دور کار از دست نخواهد داد. مانند حق بیمه، مسافرت و … لذت بخش است که در منزل حضور داشته باشید و مشغول به کار باشید. اینطور نیست؟

[تعداد: ۷    میانگین: ۴.۶/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar