مزایای ربات برای فروش بیش تر و رونق کسب وکار چیست؟

مزایای ربات ها چیست؟ شاید این سوالی باشد که همواره در ذهن خود داشته اید اما بطور قطعی هم بدنبال جوابش نگشته باشید! در این پست ببینیم که ربات چیست و چه مزایایی برای کسب وکارها دارد.

 

مزایای ربات

ربات هایی که با مردم از طریق چت به گفتگو می پردازند برنامه های کامپیوتری هستند که به وسیله پیام های متنی یا صوتی با مشتریان در ارتباطند. استفاده از ربات ها یا “Bot” ها طبق نیاز مردم متفاوت است. راه های فراوانی برای ساختن ربات ها وجود دارد از طریق ربات ها می توانید کسب وکار خود را بهبود ببخشید و مشتریان بیش تری جذب کنید.

 

خدمات متمایزی ارائه دهید

از مدتی قبل ابزارهای متفاوتی جهت بهبود و جذب مشتریان در شبکه های اجتماعی و یا گوشی های هوشمند تولید شده اند تا باعث موفقیت شرکت ها و سهولت استفاده کاربران گردد. امروزه ربات های چت خدمات ویژه و خوبی ارائه می دهند خدماتی چون تغییرات حساب های شخصی (پروفایل ها)، ارائه اطلاعات محصولات، گفتگو و تغییر عناوین ایمیل ها، مدیریت و ارائه اطلاعات گذشته و ارسال دعوت به همکاری یا عقد قرارداد.

 

داشتن ارتباط قوی با مخاطبان

مشتریان همیشه در جستجوی بهترین شرکت های ارائه خدمات نوآور و متمایز هستند، پس ربات ها ابزاری فعال برای ارتباط موثر با مخاطبان به شمار می روند. این ربات ها در جستجوی فرصت های متعددی هستند تا بتوانند توجه مشتریان را به خود جلب کنند و پروژه های کسب وکاری برای مدیران خود کسب نمایند. محتوای بیش تر ربات ها عبارت است از بازی های متنوع، راهنمایی های کسب وکاری، ارائه وضعیت آب و هوا، داستان زندگی بزرگان، یادآوری روزهای تعطیل، مقاله های مفید در زمینه های گوناگون، ثبت نام در وبلاگ ها و دیگر اخبار به مخاطبان ارائه می شود.

 

بازاریابی محتوا به شکل صحیح

شرکت ها احتیاج دارند به مشتریان بالقوه دست یابند، و حتی نیاز دارند ایده های خود را به مخاطبان خود برسانند پس باید یک محتوا برای نیازهای خود تولید کنند. این محتوا به بازاریابی موفقی نیاز دارد تا به مخاطب مورد هدف دست یابد. این جا نقش ربات ها به عنوان نقشی اساسی در استراتژی بازاریابی محتوا کاربرد دارد. به گونه ای که پیشنهادات ما را به مشتریان مورد هدف برسانند. ربات های چت می توانند بازاریابی گسترده و متنوعی ارائه دهند و خدمات متنوعی برای این استراتژی ها وضع کنند، همچنین با جمع آوری اطلاعات مخاطبان ارتباط موثرتری بین شرکت و مشتری برقرار خواهد شد.

 

ارائه اطلاعات

استفاده از ربات ها برای شرکت های کوچک و نوظهور باید به شکل صحیح و کلیدی صورت پذیرد، اگر کارکنان تان مجبورند به سوالات مشتریان پاسخ دهند پس ربات ها بهترین گزینه برای این کار هستند. این کار را با ساختن رباتی خوب همراه با تنظیمات ویژه به مشتریان ارائه دهید تا اطلاعات دقیقی به مشتری برساند اطلاعاتی چون:

 

ساعات کاری شرکت
لیست کامل محصولات و خدمات، مکان های ارائه خدمات، شهرهای ارائه خدمات
لیست قیمت ها
قرارداد ها، تخفیفات، حامیان مالی شرکت
برندهای تجاری و داستان موفقیت آن ها
اطلاعات تماس
سود رسانی از طریق سایت ها و شبکه های اجتماعی

 

یکی از دلایلی که باعث موفقیت سایت های تجارت الکترونیک شده، داد و ستد مصرف کنندگان از راهِ منزل با این سایت ها بدون هدر دادن زمان و سرمایه بوده است. ربات ها نیز می توانند این عملیات را به شکل مشابهی انجام دهند، به صورتی که به مشتریان اجازه دهد پیشنهادات خود را ارائه دهند و تمام محصولات درخواستی خود را خریداری کنند. ربات ها مشتریان را به وب سایت هدایت می کنند تا مخاطب مدت زمان بیش تری را در سایت بگذراند. خرید محصولات به صورت آنلاین تفاوت قیمت ها عضویت در شبکه های اجتماعی و داشتن ارتباط با مردم از دیگر مزیت های ربات هاست.

به مشتریان خود توضیح دهید ربات چیست

قبل از این که استفاده از ربات را شروع کنید، باید آن را برای مشتریان خود تعریف کنید، مثلا نام ربات، غرض از استفاده از آن، اطلاعاتی که ارائه می دهد، وظیفه اساسی آن و اینکه چه قدرتی دارد را برای مخاطبان خود شرح دهید.

 

تمرکز روی آن چه مشتریان می خواهند

ربات های کسب وکار که نیازهای مشتریان را برآورده می کنند و به درخواست های آن ها اهمیت می دهند باید در جستجوی فرصت های تعامل بهتر باشند و شرکت تان را بیش تر به دیگران معرفی کنند، برای تحقق این کار باید سایتی داشته باشید که مشتریان از طریق آن شما را دنبال کنند و به سوالات شان پاسخ دهد.

 

استفاده از هوش مصنوعی و هوش انسانی

توجه داشته باشید که ربات ها با استفاده از اطلاعاتی که شما وارد آن ها می کنید راه اندازی می شوند، پس اگر ربات ها اطلاعات کاملی ندارند و نیاز مشتری را دقیق پاسخ نگفتند ربات را مقصر ندانید بلکه خودتان را سرزنش کنید. همیشه ربات های خود را کنترل کنید تا در صورت بروز مشکل، مشتریان خود را از دست ندهید. گروهی متخصص داشته باشید تا در صورت بروز مشکلاتی سریع ربات را اصلاح کنند.

 

بهترین سطح امنیتی را به کار گیرید

ربات ها با اطلاعات مهمی سر و کار دارند چه اطلاعات مشتریان و چه اطلاعات کسب و کار خودتان؛ برای همین باید بهترین سطح امنیت را برای مشتریان خود فراهم آورید. ممکن است مردم زمان طولانی را پشت سر بگذرانند تا به ربات ها اعتماد کنند اما با توسعه تکنولوژی استفاده از این ربات ها ضروری خواهد شد.

[تعداد: ۸    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar