مزایای شگفت انگیز تولید محتوای طولانی

 

مزایای تولید محتوای طولانی

شاید شنیده باشید که بگویند تولید محتوای طولانی بهتر است.

اما واقعاً می دانید چرا باید در وب سایت تان محتوای طولانی ایجاد کنید؟

با وجود ابزارهای دستی که امروز بیش از پیش وجود دارند، مجلات چاپی تنها رسانه هایی نیستند که خوانندگان برای لذت بردن از محتوای طولانی استفاده می کنند.

 

کمپین محتوای طولانی

محتوای طولانی و یا مقالات بیش از ۲۰۰۰ کلمه، به برندها اجازه می دهد تا یک داستان را ارائه داده و مبانی خود را همزمان در آن بگنجانند. هر چند اولویت دهی به محتوای طولانی ممکن است در یک دیدِ سطحی، مانند یک پروژه ی وقت گیر به نظر برسد، اما مزایای بی شمار آن باعث می شود تا شرکت ها به کشفِ این استراتژی بپردازند.

فهرست واره های کوتاه و نامفهوم همیشه در اینترنت هست، اما از محتوای طولانی به عنوان یک راهکار شُدنی، برای افزایش فروش و تعامل چشم پوشی نکنید! کارآفرینان اشاره می کنند که یک مقاله ی گران  و پرمایه درست همانند موفقیت در رسانه ی اجتماعی به شکل یک فهرست واره ی تند و تیز است.

 

موتورهای جستجو عاشق محتوای طولانی هستند

موتورهای جستجو ویژگیِ به صرفه ای برای موضوعاتی هستند که قابلیت “ویروسی- وایرال” را در رسانه های اجتماعی ندارند. این همان جایی است محتوای طولانی به چشم می آید. یک بررسی serpIQ در سال ۲۰۱۲  از بیش از ۲۰.۰۰۰  کلمه ی کلیدی، به این نتیجه رسید که میانگین ​​۱۰ مورد برتر از صفحه ی نتایج، بیش تر از ۲۰۰۰ کلمه بوده است.

محتوای طولانی تنها یک کاربرد خاص ندارد. کاربران نه تنها به مدت طولانی در یک صفحه برای خواندن باقی می مانند، بلکه نسبت به بازدید کنندگان معمول، به صفحات بیش تری سر می زنند. علاوه بر این، جلب توجه یک خواننده برای بیش از سه دقیقه (بر خلاف یک دقیقه) این احتمال را دو برابر می کند که آنها دوباره به وب سایت باز گردند. با داشتن قدرت ایجاد خوانندگان وفادار از طریق محتوای طولانی، بازاریابان یک ابزار ارزشمند در دست خواهند داشت.

 

استراتژی محتوا کلید اصلی ست

با وجود مزایایی که انواع محتوا به دست می دهد، بسیاری از برندها هنوز با ایده ی استراتژی، سازگارتر هستند. در واقع، تنها ۳۰ درصد از بازاریابان یک استراتژی محتوای سازگار و یا یکپارچه دارند. شرکت ها به سرعت متوجه مسئله ی اصلی می شوند. طبق یک پروژه، ۵۱ درصد از برندها در سال ۲۰۱۷  برنامه های اجرایی مختصِ استراتژی بازاریابی محتوا خواهند داشت. اینکه فرض کنیم بسیاری از آنها محتوای طولانی را در  طرح ابتکاری خود ادغام می کنند، یک جهش نیست!

این موضوع ممکن است از بیرون تهدید آمیز به نظر برسد، اما با توجه به نتیجه نهایی، ادغام محتوای طولانی کار ساده ای است. با وجود بخش های فعال بسیار، یک شرکت باید از کجا شروع کند؟ مانند بسیاری از بازاریابی های موفق، محتوا باید سازگار ، آموزنده و جالب باشد.

محتوای طولانی یک مستثنی نیست!

گردآوری اطلاعات به موقع مربوط به بخش مخاطبان و سلایق آنها بدین معنی است که در طول زمان، آنها محتوایی را “هدف” قرار می دهند که شانس بیش تری را برای تغییر و تبدیل فراهم می کند. بنابراین، برندها به درک رقابت و آنچه که دائماً برای آن در تلاشند، نیاز دارند. این کار فرصت هایی را برای پر کردن شکاف ها در اختیار می گذارد و مشتریانِ در تعامل را  به سمت خدمات ارائه شده ی ارزشمند هدایت می نماید و همزمان وفاداری به برند را نیز افزایش می دهد.

 

ارزش افزده از محتوای طولانی

حتی اگر کار کاملاً انجام نشده باشد-  تعیین این که کجا و چگونه شما این مطالب را ارتقا دهید و ترویج کنید به اندازه ی ایجاد محتوا اهمیت دارد. هر چند سرمایه گذاری روی تبلیغات در رسانه های اجتماعی و موتورهای جستجو، اولین خط حمله است (به یاد داشته باشید، نتایج ساده تر در مقالات بلند تر راحت تر به دست می آیند)، محتوای موفق می تواند-  و باید بتواند- به روش های دیگر افزایش آگاهی داشته باشد.

برندها می توانند از لیست های ایمیل موجود استفاده کرده و به محتوای خبرنامه ها متصل شوند. حرکت جسورانه تر، دستیابی به افراد موثر و تاثیرگذار برای ترویج مقالات به مخاطبان است. تاثیرگذاران با نفوذ برای ترویج محتوا -با هر اندازه ای-  یک راه مطمئن برای سرمایه گذاری بر روی ترافیک ارزشمند، تعامل و درگیری است.

محتوای طولانی نیازمند وقت و توجه است، اما اگر به درستی انجام شود، ارتباطات و جرقه های موجود را به فعالیت وا میدارد.

 

دوستان، حالا وقت نوشتن است.

[تعداد: ۵    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar