مزیت عملکردی برند آمازون و تویوتا در چیست؟

مزیت عملکردی برند ها 

مزیت عملکردی برند ها

تجربه

تجربه استفاده از برند می‌تواند شامل مزایای احساسی یا خود اظهاری باشد ، بدون اینکه هیچ امتیاز عملکردی کسب شده باشد ، اما زمانی که یک تجربه ترکیبی دو یا حتی هر سه را تأمین نماید، معمولاً وسیع‌تر و فوق‌العاده‌تر خواهد بود . تجربه استفاده از نایک مزیت عملکردی ، احساسی و خود اظهاری را ترکیب می‌کند ، تا عمقی از ارتباط را فراهم سازد که برند رقیب فاقد آن است .

آمازون وعد خلق یک تجربه خرید در کلاس جهانی را می‌دهد که هم کارا و هم لذت‌بخش است . انتخاب سریع و آسان ، سفارش یک کلیک ، یادآوری موقعیت‌های خاص ، تضمین خرید امن و تحویل قابل‌اطمینان ، همگی تجاربی هستند که آمازون ارائه می‌کند . تجربه آمازون همچنین مزایای احساسی حاصل از هیجان کشف یک کتاب ، لوح فشرده ، یا هدیه مناسب را به همراه دارد . رودخانه آمازون ، نهایت واکاوی و ماجراجویی ، استعاره‌ای انگیزه‌ بخش است . یکی از چالش‌ های برند آمازون این است که اطمینان یابد این جنبه احساسی با مزیت عملکردی که سایت فراهم می‌سازد محو نمی‌شود .

جهانی بودن

ویزا یک کارت اعتباری جهانی است. تویوتا شرکت خودروسازی جهانی است. جهانی بودن مزیت عملکردی به همراه دارد ، به این معنی که هرکجا باشید می‌توانید از خدمات ویزا بهره‌مند شوید. همچنین به شما پرستیژ و اطمینانی می‌بخشد که حاصل این آگاهی است که شرکت توانایی رقابت موفقیت‌آمیز در سراسر جهان را داراست. آگاهی از اینکه تویوتا در ایالات‌متحده قدرتمند است، به آن در اروپا یاری می‌رساند، جایی که مشتریان ممکن است به آن به چشم یک بازیگر متوسط بنگرند.

مقالات مرتبط :

مزیت رقابتی کسب و کار شما چیست ؟

خلق مزیت، هم‌افزایی و فلسفه‌های استراتژیک

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

علاقه شدیدی به رهبری و مدیریت کسب و کار دارم، و یکی از اساسی ترین ارکان موفقیت کسب و کار رو در ارتباط موثر میدونم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar