مشارکت با دوستان چه مضراتی دارد؟

مشارکت با دوستان چه مضراتی دارد؟مشارکت با دوستان

بیشتر جوانان با مشارکت دوستان و آشنایان خود سعی می کنند کسب و کار و پروژی های خود را شروع کنند آن ها بر این باورند که با دوستان خود بهتر می توانند به موفقیت برسند، بیشتر مردم بر این باورند که چرا باید از غریبه ها در کسب و کار خود استفاده کنیم در صورتی که دوستان ما در این کارها مهارت لازم را دارند، و ما بهتر آن ها را می شناسیم آن ها احساس می کنند با استخدام دوستان خود و مشارکت آن ها امنیت کسب و کارشان بیشتر می شود.
اما در اینجا یک سوال برای ما پیش می آید که آیا مشارکت دوستان شما در این پروژه ضروری است؟
اگر پاسخ شما مثبت باشد پس به شما پیشنهاد می کنم که قبل از تصمیم گیری به استخدام این افراد در شرکت این مقاله را مطالعه کنید با ما همراه باشید.

۱- دوستی به معنای توافق در کسب و کار نیست
اگر دوستی نمونه یا یکی از آشنایان نزدیک شما توجه شما را جلب کرده باشد و به او و مهارت های او ایمان دارید باید به شما بگوییم که شانس با شما یار نخواهد بود، بیشتر متخصصان درباره مشارکت دوستان در پروژه ها معتقدند که این کسب و کار همیشه با شکست روبرو خواهد بود اگر قواعد و اصولی که استفاده می کنند به کسب و کار مرتبط نباشد  این امر باعث درگیری بین آن ها و شما خواهد شد.


۲-
دوستان و آشنایان توقع شکست را ندارند

هنگامی که یک پروژه جدید را با شروع می کنید همه شرکا با هم شروع به طراحی و نقشه کشیدن می کنند و نقشه هایی برای شکست کسب و کار می کشند که اگر شکست خوردیم این استراتژی را به کار می بریم که مشکل حل شود اما دوستان و آشنایان توقع شکست را ندارند و همیشه به موفقیت می نگرند و وقتی مشکلی پیش آید نمی دانند که چگونه با آن تعامل کنند و از چه استراتژی برای حل مشکل پیدا کنند.


۳-
سختی اداره کردن و مشخص کردن سمت ها
اگر پروژه خاصی را شروع کردید که در آن از مشارکت افراد غریبه در آن استفاده شده باشد دیگر مشکلی در مشخص کردن سمت های افراد خود نخواهید داشت و هنگام مشخص کردن این سمت ها با خجالت برای مشخص کردن سمت ها روبه رو نخواهید شد اما هنگامی که دوستان خود در شرکت با شما هستند درباره این موضوع و تقسیم سمت ها بین آن ها حتما با مشکل روبه رو خواهید شد.


۴-
هزینه های شکست بیشتر است
اگر در پروژه ای شکست بخورید خسارت شما فقط خسارت مادی نخداهد بود و خسارت معنوی هم دارد با مرور زمان دوباره می توانید روی پای خود بایستید اما با استخدان دوستانتان هزینه های شکست شما مادی و معنوی خواهد بود و تاثیرات منفی روی شخصیت شما خواهد داشت.


۵-
تفاوت اولویت
اگر پروژه را با افراد غریبه شروع کردید موفقیت آن در درجه اول یکی از اولویت های آن ها طبق شرایط در لیست کار خود قرار می گیرد اما دوستان شما چون آشنا هستند اولویت های آن ها طبق شرایط شخصی تغییر خواهد کرد، تصور کنید دوست شما ازدواج می کند و یا صاحب یک فرزند خواهد شد در اینجا چون او دوست شماست از فرصت سوءاستفاده کرده و به کار خود بی اهمیت خواهد شد و همیشه دنبال کارهای شخصی خود است تا کار شرکت و این امر باعث بحث بین شما و او خواهد شد.

بعد از به پایان رسیدن دلایل بالا که نشان دهنده این است که افراد غریبه می توانند بهتر کسب و کار شما را اداره کنند می خواهیم به موضوعاتی اشاره کنیم، ممکن است موفقیت استخدام دوستان شما در شرکت های تجاری به موفقیت تبدیل شده است اما این تعداد بسیار کم بوده و نسبت آن به استخدام افراد غریبه نمی رسد.

در پایان متوجه شدید که ضررهای مشارکت دوستانتان در پروژه ها چیست اگر می خواهید با دوستان خود کار کنید باید از قبل تمام این مشکلات را در بررسی کنید تا شکست نخورید.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar