مشکلات استفاده از تکنولوژی ما را چگونه فردی جلوه می دهد؟

مشکلات استفاده از تکنولوژی

مشکلات استفاده از تکنولوژی حتما گریبان گیر شما نیز شده است! بدون شک تکنولوژی در راحتی بشر تاثیر گذاشته و برای جوانان این عصر رفاه را به همراه داشته است.

مشکلات استفاده از تکنولوژی

اما راحتی رساندن تکنولوژی به بشر به معنای باهوش جلوه دادن انسان ها نیست. در صورت استفاده افراطی از اینترنت تاثیرات منفی آن را هم روی خود و اطرافیان مشاهده خواهید کرد. اگر از مشکلات استفاده از تکنولوژی اطلاعاتی ندارید. با پدیده فکر مهتر همراه باشید تا به شرح این موضوع بپردازیم.

بی قراری، درگیری ذهنی

تکنولوژی و استفاده بی رویه از آن سبب بی قرار کردن و عدم توانایی برای خواب می شود. تحقیقات ثابت کرده نور آبی رنگی که از ابزارهای متفاوت و هوشمند به چشم انسان می رسد باعث عدم آزاد شدن نوعی هورمون به نام ملاتونین می شود. این هورمون باعث به خواب رفتن انسان خواهد شد. عدم خوابیدن باعث مشکلات فراوانی روی مغز و تمرکز شده و آثار منفی را روی کسب و کار و زندگی تان خواهد گذاشت.

درگیری ذهنی اکثر جوانان به عات جدا نشدن گوشی ها از دست جوانان است. طبق تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۶ انجام شده میانگین افرادی که به وسیله تکنولوژی دچار مشکلاتی شده اند حدود ۸۷ درصد بوده و روی تحصیلات آنان نیرتاثیر منفی می گذارد.

مشکلات حافظه، فراموشی

مشکلات استفاده از تکنولوژی سبب نابودی حافظه شما خواهد شد. زیرا به شما برای استفاده از ذهنتان کمکی نخواهد کرد. به طور مثال شما هر آن چه که نیاز دارید را در گوشی خود خواهید یافت. هر بار چیزی را فراموش می کنید بدون این که از حافظه خود بهره ببرید به سراغ تکنولوژی می روید. اطلاعات فراوان در اینترنت مانع استفاده از ذهن می شود. ذهن بعد از بروز هر مشکل و نیاز داشتن به کمک اینترنت را پیشنهاد می کند.

 

استفاده از اینترنت سطح فراموشی و عدم به یادآوری موارد مختلف را سبب شده و بیشتر جوانان در سن و سال کم دچار فراموشی می شوند. فراموشی موقت در سن و سال کم باعث ضعف حافظه و فراموشی بین جوانان گردیده.

جذب پایین، مغز معتاد

استفاده افراطی از گوشی های هوشمند و ابزارهای دیگر سبب پایین آمدن سطح فهم و درک جوانان می شود. خواندن مطالب الکترونیکی به شکل مداوم باعث فشار به مغز شده و سطح درک مطالب را پایین خواهد آورد. درگیری ذهنی برای خواندن مطالب را کنار بگذارید. و از کتاب ها بهره ببرید با این کار تمرکزتان افزایش خواهد یافت. متاسفانه مغزی که به بازیهای ویدئویئ و گوشی های هوشمند اعتیاد پیدا کرده با مغز افراد معتاد تفاوتی ندارد.

طبق تحقیقات انجام شده مغز هایی که دچار اعتیار به ابزارهای مختلف شده اند با مغز افراد معتاد یکی هستند. افراد افراط گر در استفاده از گوشی ها ماده ای سفید و پودری شکل در مغز خود دارند که باعث کم شدن احساسات، عدم توانایی برای تصمیم گیری و … می شود. این مشکلات روی شخصیت افراد هم تاثیر دارد و باعث می شود مردم خوبی های یکدیگر را در ظاهر ببینند.

امیدوارم مشکلات استفاده از تکنولوژی را با استفاده بهینه مرتفع نمایید. اگر در این خصوص تجربه و یا نظری دارید با ما در میان بگذارید.

[تعداد: ۴    میانگین: ۴.۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar