مشکلات بازاریابی کسب وکارها چگونه حل می شود؟

مشکلات بازاریابی و چالش هایی که در مقابل صاحبان کسب وکار قرار می گیرد، همه نیازمند راهکارهایی هستند که در بخش ارتباط با مشتری، تجربه مشتری، بهبود آن و … قرار گرفته است.

 

مشکلات بازاریابی کسب وکارها چگونه حل می شود؟

 

مشکلات بازاریابی

یکی از بزرگ ترین و مهم ترین مشکلات بازاریابی که صاحبان کسب وکار با آنها مواجهه اند را در ادامه ی این مطلب می شناسیم.

ما وقتی با ارزش برجسته روبرو می شویم اقدام می کنیم. گاهی اوقات اقدام به خرید می کنیم یا در برخی موارد درخواست اطلاعات بیش تری را می نماییم. سایر مواقع به دوستان خود هم اطلاع می دهیم تا این فرصت را از دست ندهند! اما دقت کنید که همیشه کاری انجام می دهیم! موضوع اینجاست:

در هیچ شرایطی، نباید پاپیچ مان شوند تا حتماً خرید کنیم.

در هیچ شرایطی نباید پاپیچ مان شوند تا اطلاعات اضافی را قبول کنیم.

در هیچ شرایطی نباید پاپیچ مان شوند تا به دوستان مان اطلاع دهیم.

 

بطور خلاصه، ارزش برجسته توجه ما را جلب کرده و سپس به ما انگیزه می دهد تا اقدام مثبت انجام دهیم.

این موضوع برای مشتریان آینده نگر شما نیز صدق می کند.

 

مطلب پیشنهادی: چگونه تجربه منفی مشتری را به مثبت تبدیل کنیم؟

 

اگر مشتریان بالقوه ی شما ارزش برجسته ای را دریابند توجه شان همانند آهن ربا جذب خواهد شد. به آنها انگیزه خواهد داد تا شما را استخدام کرده و بکار گیرند. از شما خرید کنند و یا صحبت کردن راجع به شما را گسترش دهند. اگر یک ارزش برجسته ارائه دهید و مردم انگشت شماری از کاری که انجام می دهید آگاه باشند و بدانند چگونه انجام می دهید، صحبت های خوب و سازنده پیرامون شما، مثل ویروس گسترش خواهد یافت.

 

سکوت مشتریان

 

شما محصول و یا خدمات خود را در ابتدا، به ۲۰ نفر نشان می دهید. این ۲۰ نفر به تعداد کمی از دوستان شان اطلاع می دهند و یا در فیسبوک، لینکداین، تلگرام و … راجع به اینکه چقدر خدمات شما خوب بود صحبت می کنند. ناگهان، ۶۰ نفر و یا ۱۲۰ نفر -یا زیرمجموعه ای از آن- از شما مطلع می شوند. آین افراد هم از شما خریداری خواهند کرد و صحبت ها راجع به شما را گسترش خواهند داد. این چرخه به همین ترتیب، تکرار می شود.

بهترین نوع بازاریابی، از یک فرد به فرد دیگر گسترش می یابد. نه اینکه از جانب خودِ شما به همه ی مشتریان بالقوه منتشر شود! اگر خدمات شما کامل باشد نباید نیازی به اینکار باشد که مدام همان افراد را بطور مکرر در معرض بازاریابی خود قرار دهید.

 

اگر شما به مردم راجع به خودتان، محصول و سرویس تان بگویید، آنها با شما همکاری نمی کنند و راجع به شما حرفی با دیگران نمی زنند! این فیدبک بسیار ارزشمند است. حتی اگر مشتریان شما بطور منظم منبعی از سوالات نباشند هم فیدبک بسیار باارزش است.

شما باید به سکوت این غیرفعال بودن شان گوش کنید. این سکوت، چیزی به شما می گوید. چیزی باارزش برای شما و کسب وکارتان است. به شما می گوید که خدمات شما به قدری جالب و جذاب نیست که بتواند توجه مردم را جلب کند. به اندازه ی کافی ارزشمند نیست که به آنها انگیزه دهد تا اقدامی برای خرید انجام دهند.

 

 

[تعداد: ۱۲    میانگین: ۳.۷/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar