مشکل اصلی کسب و کارها در خاورمیانه چیست؟

مشکل اصلی کسب و کارها در خاورمیانه

 

مشکل اصلی کسب و کارها در خاورمیانه

 

شرکت های خاورمیانه همچنان در جذب و باقی ماندن کارکنان در شرکت ها دچار مشکلات زیادی هستند، به طوری که سه چهارم مراکز تجاری در جذب کارمندان خوب با سختی مواجه است. طبق تحقیقات انجام شده برای شرکت بین المللی که در زمینه سرمایه گذاری مالی کسب درآمد می کند و “NASDAQ WLTW” نام دارد می گوید؛ کارکنان این شرکت میل کمی برای ماندن سر کارهای خود دارند.  ۴ کارمند از هر ۱۰ نفر ابراز کرده که می خواهد کار خود را ترک کند. تمام این تصمیمات به علت فشار کاری است.

طبق اطلاعات جمع آوری شده حدود ۲۰۰۰ موسسه کسب و کار در جهان وجود دارد که ۵۰ عدد از این شرکت ها در خاورمیانه تاسیس شده اند شرکت های فراوانی در حال ساخت هستند و کارکنان با مراجعه به سازمان های دیگر از کسب و کار سابق خود استعفا می دهند درصد ذکر شده این استعفا حدود ۲۷ درصد در سال ۲۰۱۶ عنوان شده است.

چگونه ارتباط خود با کارکنان را بهبود ببخشیم؟

در حال حاضر ربات ها ۱۰ درصد عملیات تولید را انجام می دهند، طبق تحقیقات و پیش بینی های انجام شده توسط محققان این میانگین تا سال ۲۰۲۵ به ۲۵ درصد افزایش خواهد یافت. بسیاری از مردم و حتی کارشناسان نگران این موضوع هستند زیرا دنیای کسب و کار با افزایش این ربات ها نه تنها روی طبقه کارکنان اثر می گذارد بلکه گسترش این تکنولوژی در بازار جدید می تواند تفکر مردم و رفتار آن ها را تغییر دهد.

در کنار این امور، کارشناسان نگرانند استفاده از ربات ها در دنیای کسب و کار باعث آسیب رساندن به رابطه های بین کارکنان در تجارت منجر شود. اما برای برخی پیشرفت های تکنولوژی در دنیای بازاریابی و شرکت ها می تواند مفید باشد زیرا نیازهای خدمات و محصولات را فراهم می آورد.

فرصت های پیشرفت در کسب و کار باعث جذب کارکنان و باقی ماندن آن ها می شود. این فرصت ها رتبه دوم را در جذب کارکنان ایفا می کند، بیش تر از ۵۰ درصد کارکنان گفته اند؛ شرکت ها را برای پیشرفت و بهتر شدن رتبه های کاری خود ترک می کنند. این نظر سنجی به معنای این است که رهبران و مدیران کسب و کار در خاورمیانه نقش فعالی در پیشرفت کارمندان خود ندارند. ۵۶ درصد از مدیران بر این باورند که در رهبری و پیشرفت کارکنان فعالیت مهمی دارند و فرصت های توسعه را برای تجارت خود فراهم آورده اند. ۵۳ درصد هم معتقدند که توانسته اند نسبت به سال ۲۰۱۵ (یک سال گذشته) پیشرفت فراوانی را تجربه نمایند.
طبق تحقیقات انجام شده مواردی برای ارتباط بهتر کارکنان در خاورمیانه وجود دارد. ۳۲ درصد از کارکنان شرکت ها ارتباط خوب داشتن با همدیگر را نتیجه موفقیت خود می دانند ارتباط خوب می تواند باعث جذب و باقی ماندن تیم شما در شرکت های تجاری باشد برای ارائه کار بهتر سعی کنید روی ارتباط خوب بین تیم تمرکز داشته باشید. رهبری هر تیم، نقش اساسی را در مشارکت کارکنان با یکدیگر دارد در صورتی که برخی معتقدند ۳۴ درصد از هر کسب و کاری فقط به مدیریت صادقانه مربوط می شود. کارآفرینان باید تلاش کنند تا علاوه بر مشارکت بهتر تیم و رسیدن به موفقیت، اعتماد را هم بین خود و کارکنان تیم خلق کنند تا باعث قوی شدن زمینه تجارت باشند.

[تعداد: ۱۰    میانگین: ۴.۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar