مصاحبه با رئیسِ نخستین دانشکده تاکسیرانی در تهران و خاورمیانه!

 

۱۶۱۵۲

 

قبول  کنیم  یا  نکنیم  یک  باور  قدیمی  بین  مردم  ما  رواج  دارد  که  می گوید: رانندگی  تاکسی،  شغل  تخصصی  نیست  و  تنها  شرط  تاکسیران  شدن  این  است  که  رانندگی  بلد  باشی!

 

 

این باور قدیمی می‌گوید هرکس از شغل دیگری رانده و مانده شود، می‌تواند پشت فرمان تاکسی بنشیند!  (البته خوانندگی هم بین جوان ها مرسوم شده است:)) ) این وضعیت در کشور ما هم مثل کشورهای پیشرفته جهان در حال تغییر است. سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران برای هویت بخشی به حرفه تاکسیرانی و ارتقای این حرفه با مشارکت دانشگاه جامع علمی کاربردی، مرکز آموزشی مخصوصی برای تاکسیران‌ها راه‌اندازی کرده است که نه تنها نخستین دانشکده تاکسیرانی در کشور است بلکه این مرکز در خاورمیانه هم همتایی ندارد. گفتگو با حسن اشتری، رئیس این دانشکده؛ فرصتی است که  عموم مردم و رانندگان تاکسی با اهداف و فعالیت‌های این مرکز آموزشی بیشتر آشنا شوند.

 

شاید بسیاری از مردم تصور می‌کنند راننده تاکسی شدن نیاز به تخصص و تحصیلات خاصی ندارد. آیا این تصور درست است؟

این درست است که بسیاری از مردم و حتی تعداد زیادی از خود تاکسیران‌ها تصور می‌کنند رانندگی تاکسی، شغلی نیست که تخصص چندانی بخواهد، اما بسیاری از تصورات ما و از جمله این تصور که رانندگی تاکسی یک حرفه غیرتخصصی است، باید متحول شود. رانندگی تاکسی شغلی است که تأثیر غیرقابل انکاری در حمل و نقل عمومی خصوصا در کلان‌شهرها دارد به نحوی که در تهران، ما ۸۰ هزار تاکسی و ۱۰۴ هزار تاکسیران داریم که روزانه ۵/۴ میلیون نفر را در این شهر جابه‌جا می‌کنند. سهم تاکسیرانی در حمل و نقل شهری ۲۴ درصد است که سهم قابل توجهی به شمار می‌رود. اگر تاکسیران‌ها مبانی و قواعد حرفه‌ای این شغل را به صورت اصولی و آکادمیک بیاموزند بی‌تردید اتفاقات مثبتی در بهبود حمل و نقل شهری، روان‌سازی ترافیک، ایمن‌سازی ترددهای شهری، کاهش تصادفات و خسارت، بهینه‌سازی مصرف انرژی و کاهش هزینه‌های مرتبط با این مقوله‌ها صورت خواهد گرفت. این روندی است که در کشورهای توسعه یافته اجرا شده و رانندگی تاکسی در این کشورها یک حرفه مرتبط با علم تعریف شده است. طبعا، ما هم در ایران برای ارتقای عملکرد حمل و نقل شهری خود باید این روند را طی کنیم. به علاوه رانندگان تاکسی به نوعی سفیران فرهنگی جامعه هستند.

 

دانشجویان رشته کاردانی حرفه‌ای تاکسیرانی، چه چیزهایی یاد می گیرند و چه تفاوتی با راننده‌های تحصیل نکرده در این رشته دارند؟

درباره رشته کاردانی حرفه‌ای تاکسیرانی که شاید برای مردم بیشتر جالب توجه باشد دانشجویان در ۴ ترم (نیم سال) تحصیلی و با گذراندن ۷۳ واحد درسی مهارت و دانش مرتبط با حرفه تاکسیرانی اعم از نقشه خوانی، شهرشناسی، مکانیک خودرو، آیین نامه‌ها و مقررات راهنمایی و رانندگی و تاکسیرانی، زبان‌های خارجه (انگلیسی و عربی)، اصول حمل و نقل شهری و ترافیک، سرویس نگهداری خودرو، اخلاق حرفه‌ای، مشتری مداری و دیگر علوم و مهارت‌های تخصصی و عمومی را فرا می‌گیرند و مدرک کاردانی (فوق دیپلم) حرفه‌ای تاکسیرانی دریافت می‌کنند. تفاوت تاکسیران‌های تحصیل کرده در این رشته با تاکسیران‌های سنتی رامی توان در ۳ مورد خلاصه کرد: ۱٫ دانش مرتبط آنها به حرفه شان به مراتب از تاکسیران‌های سنتی بیشتر است. ۲٫ با توجه به اینکه ۷۰ درصد آموزش‌ها عملی است مهارت‌های مختلفی یاد می‌گیرند که عملکرد آنها را در مقایسه با همتایان سنتی شان به‌شدت افزایش می‌دهد. ۳٫ در نگرش آنها نسبت به حرفه تاکسیرانی تغییراتی ایجاد می‌شود که موجب ارتقای جایگاه حرفه‌ای و اجتماعی این شغل خواهد شد.

 

تحصیل در این رشته برای کسانی که می‌خواهند راننده تاکسی شوند، امتیازی هم ایجاد می‌کند؟ 

طبیعتاً علاقه‌مندانی که در این رشته تحصیل می‌کنند با توجه به مهارت و دانشی که کسب می‌کنند نسبت به کسانی که این دانش و مهارت را ندارند در تصدی حرفه تاکسیرانی صلاحیت بیشتری دارند و سازمان تاکسیرانی هم برای ایجاد انگیزه بیشتر و تشویق علاقه‌مندان مزیت‌هایی را درنظر گرفته است. اول اینکه تاکسیران‌های تحصیل کرده در این دانشکده، برای تعیین خطوط و کاربری تاکسی در اولویت هستند به این معنی که وقتی متقاضیان برای مسیر خاص یا تاکسی خاصی درخواست ارائه می‌دهند، اولویت واگذاری مسیر یا تاکسی با متقاضیان فارغ‌التحصیل مرکز است. دوم اینکه تاکسیران‌های فارغ‌التحصیل این مرکز در برخورداری از تسهیلات حرفه‌ای و رفاهی سازمان تاکسیرانی اولویت دارند. سوم اینکه در امر نوسازی و تبدیل به احسن تاکسی‌های فرسوده، اولویت با تاکسیران‌های آموزش دیده است. همچنین درباره جذب و استخدام در سازمان تاکسیرانی یا شرکت‌های تحت پوشش و گرفتن تسهیلات برای خرید تاکسی هم اولویت با علاقه‌مندانی است که مسیر رانندگی تاکسی را به صورت علمی و با آموزش در این مرکز طی کرده باشند.

 

رانندگی در تهران یک کار فوق‌العاده مهارتی است و رانندگان تاکسی باید جزو ماهرترین رانندگان باشند. آیا دانشجویان این مرکز برای افزایش مهارت رانندگی هم آموزش می‌بینند؟ 

به نکته بسیار مهمی اشاره کردید. رانندگی در تهران یک کار مهارتی است که نیاز به توانمندی بدنی، ذهنی و روانی بالا دارد و اگر قرار باشد این کار به صورت حرفه‌ای و تخصصی انجام شود ضرورت کسب مهارت‌های لازم به مراتب بیشتر می‌شود. برای پاسخگویی به این ضرورت در این مرکز علاوه بر آموزش‌های متناسب روانشناسانه، برای بالا بردن ضریب مهارتی تاکسیرانان از شبیه‌ساز(SIMULATOR) تاکسی بهره می‌بریم. این شبیه‌سازتاکسی برای نخستین بار در کشور به سفارش سازمان تاکسیرانی طراحی و تولید شده و دانشجویان

در مسیر بازسازی شده (به صورت مجازی) از میدان فردوسی تا برج میلاد با گره‌های ترافیکی، علائم و تابلوهای راهنمایی و رانندگی و ازدحام و دیگر چالش‌های پیش روی یک راننده روبه رو می‌شوند و مهارتشان را در مواجهه با این چالش‌ها با تمرینات مستمر افزایش می‌دهند. تلاش ما این است که فارغ‌التحصیلان این مرکز به درجه‌ای از مهارت رانندگی برسند که اطمینان و آرامش مسافران را هنگام رانندگی کاملا تأمین کنند.

 

خود شما در چه مسیرهایی سوار تاکسی می‌شوید؟ آیا خاطره جالبی دارید؟

من به عنوان یک شهروند معمولا مسافر مسیر انقلاب – کارگر شمالی و همچنین مسیر میدان صادقیه – باغ فیض هستم. شیرین‌ترین خاطره من شاید این باشد که می‌بینم دانشجوی ۱۸ ساله در کنار دانشجوی ۶۰ ساله در این مرکز اصول و مبانی تخصصی حرفه تاکسیرانی را می‌آموزند. همچنین لحظاتی که مسئولان آموزش و پرورش و پلیس راهور در جشن تولد یک سالگی این دانشکده اعلام کردند با آموزش ۱۰ هزارنفر از رانندگان سرویس مدارس در این مرکز، درصد آسیب دانش‌آموزان در سوانح مرتبط با سرویس‌های مدارس به صفر رسیده است نیز از احساس شیرین خدمتگزاری به مردم و سپاسگزاری از خداوند برای این توفیق، سرشار شدم.

 

 

[تعداد: ۲    میانگین: ۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar