مصاحبه شغلی آنلاین از طریق اسکایپ

مصاحبه شغلی آنلاین

بسیار طبیعی است با توسعه وسایل ارتباطی از شما به صورت آنلاین و از طریق تماس ویدئویی برای مصاحبه شغلی آنلاین دعوت به عمل آورند.
در این مقاله تمام راهنمایی هایی را که برای یک مصاحبه شغلی آنلاین از طریق اسکایپ لازم است بدانید برای شما توضیح خواهیم داد.

مصاحبه شغلی آنلاین

مصاحبه شغلی در عصر تکنولوژی

تصور کنید ۱۰ سال بعد مصاحبه های کسب و کار چگونه خواهد شد!
در عصر تکنولوژی که شاهد پیشرفت علم و صنعت هستیم، بازار کار ما به تکنیک های متفاوتی نیازمند است و اگر در این راه دنبال این پیشرفت ها نباشید و یا از شبکه هایی مانند فیس بوک و یا یوتیوپ استفاده نکنید، باید کسب و کار خود را فراموش کنید. زیرا هر لحظه امکان سقوط ناگهانی آن وجود دارد. مثلا انواع دستاوردهای علمی و کاربردی خود را در این شبکه های برای به دست آوردن فرصت های شغلی انتشار دهید، این آگهی و تبلیغات شما به عنوان یک پیام استخدام الکترونیکی به شمار می رود، مصاحبه از طریق ویدئو و یا مصاحبه الکترونیکی برای به دست آوردن کسب و کار جدید منظور ما از این واژه چیست؟ در این مقاله اطلاعات دقیق تری را به شما عزیزان ارائه می دهیم.

توسعه، فن آوری و گسترش شبکه های اجتماعی مکانیزم استخدام و برنامه های کاربردی آن را تحت تاثیر قرار می دهد این شبکه ها می توانند باعث سرعت بخشیدن و افزایش اثر بخشی مصاحبه ها باشند. یک کلیپ کوتاه ضبط کنید و خلاصه مهارت ها و تجربیات خاص خود را در آن توضیح دهید. این مراحل یکی از فرآیند استخدام شما به شما می رود.

اول: فرصت های کاری فراتر از ارائه یک رزومه کاغذی به شرکت ها خواهد بود و شما می توانید تمام کلیپ هایی را که در شبکه هایی مانند اینستاگرام و یا یوتیوپ را مشاهده و برای درخواست و استخدام کسب و کار به شرکت مورد نظر مراجعه می کنید.

دوم: ممکن است ساعت های هوشمند نقش اساسی در کنترل زمان برای صاحبان کسب و کار و استخدام افرادی که در جستجوی کار هستند را ایفا کند زیرا مصاحبه ویدئویی از طریق این ساعت ها می تواند هم برای مدیر و هم کسی که در جستجوی کسب و کار است باعث صرفه جویی در زمان باشد.

سوم: همان طور که پیام های ویدئویی در شبکه اجتماعی مانند اسنپ چت یک فرصت برای رسیدن صاحبان بالقوه کسب و کار برای رسیدن و یا یافتن موقعیت های بهتر باشد، همچنین می تواند یک چالش واقعی برای مهارت ها بین دیگر کشورها هم باشد.

چهارم: صاحبان کسب و کار می توانند نامزد هایی که خود را برای استخدام معرفی کرده اند آزمایش کنند مثلا: مجری گری تلویزیونی و یا طراحی خاص یک برنامه گرافیکی، این آزمایش ها یک فرصت برای نامزد هایی ست که مهارت های خود را به مدیر آن شرکت ارائه می دهند است.

پنجم: شما می توانید ویدئو هایی را ضبط و مهارت های خود را در آن توضیح دهید تا یکی از دوستان و یا افراد خانواده شما آن را به شرکت مورد نظر ارائه دهد این امر در استخدام شما نقش اساسی را خواهد داشت.

مزایای انجام یک مصاحبه شغلی تصویری و آنلاین

تمام شرکت ها درک می کنند که روش های سنتی استخدام دیگر مانند سابق قابل استفاده نیست.
مایکل دیواین (Michael Devine) مدیر اجرایی در (JSA Advising) که یک مرکز مشاوره کسب و کار در آمریکا می باشد می گوید: طبق تحقیقاتی که مجله فوربس انجام داده است به طور متوسط هزینه ۴۹ درصد از کارمندان تازه استخدام شده برای آموزش و اشتغال به ۲۵،۰۰۰$ می رسد. طبق تحقیقات انجام شده مهارت های افراد دلیل شکست آن ها در کسب و کار نیستند. اما مشکلات شخصی و عدم رعایت فرهنگ شرکت ها و ناسازگاری با فرهنگ شرکت ها در ۹۰ درصد از افرادی که صلاحیت استخدام را ندارند وجود دارد.

با ایجاد تاریخچه مختصری از کسب و کار خود در سایت ها مانند ( پدیده فکر مهتر www.cstland.com ) میتوانید مهارت های خود را در اختیار ما قرار دهید تا به فرصت های بیشتری دست پیدا کنید.

مصاحبه شغلی ویدئویی از طریق اسکایپ

بیشتر صاحبان کسب و کارهای جدید ترجیح می دهند از طریق اسکایپ با دیگران مصاحبه داشته باشند. اگر می دانید ممکن است از این نوع مصاحبه ها استفاده کنید پس به این نکات توجه کنید.

۱- چند روز قبل از مصاحبه برنامه اسکایپ را نصب کنید. تا اگر مشکلی برای ایجاد یک نام کاربری دارید زمان لازم برای این کار را داشته باشید.

۲- اگر از اشخاصی هستید که گفتگو از طریق اسکایپ را دوست ندارید سعی کنید مصاحبه خود را با یک معذرت خواهی از دست ندهید. با گفتن کلماتی مانند نداشتن نام کاربری در اسکایپ، ممکن است مصاحبه خود را از دست بدهید و مدیرتان این عذرخواهی شما را به معنایی دیگر تفسیر کند و یا دیگران فکر کنند که شما قادر به پاسخگویی نبوده اید. سعی کنید نام خود را درست در پروفایل خود قرار دهید و تصویر پروفایلتان کاملا رسمی باشد.

۳- اگر از افرادی هستید که تازه از این شبکه استفاده می کنند بهتر است با دوستان خود تماس های تصویری را داشته باشید تا از کیفیت آن ها مطلع شده و با تنظیمات آن آشنایی پیدا کنید.

۴- برای استفاده از تماس تصویری از طریق اسکایپ از بلندگوی صوتی (Headphone) که در تنظیمات اسکایپ وجود دارد استفاده کنید زیرا کیفیت صدا را بهتر می کند و باعث تمرکز شما برای ارسال و دریافت صدا می شود.

۵- هنگام صحبت و تماس تصویری تمام درها و پنجره ها را بسته و تمام برنامه هایی که در فیس بوک و ایمیل هستند و به آن ها نیازمند نیستید را ببندید همچنین تلفن و موبایل خود را نیز خاموش کنید تا با تمرکز لازم این کار را انجام دهید.

۶- مهترین نکته ای که در تماس تصویری باید رعایت کنید تماس چشم شما با مخاطب مورد نظرتان است پس سعی کنید دقیقا به دوربین نگاه کنید.

۷- فاصله نشستن شما در مقابل کامپیوتر بسیار مهم است. نه خیلی دور و نه خیلی نزدیک بنشینید فاصله خود را به طور دقیق تنظیم کنید، نزدیک نور پنجره ننشینید زیرا نور طبیعی باعث می شود تسلط خوبی روی تصویر نداشته باشید سعی کنید این مکالمه را در اتاقی مناسب انجام دهید.
در پایان: این مقاله را برای شما دوستداران پدیده فکر مهتر نوشته ایم تا شما عزیزان بتوانید با خواندن از آن استفاده کنید و در کسب و کار خود از مکالمه تصویری به خوبی بهره ببرید.

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۲/۵]

درباره نویسنده

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

1
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
1 نویسندگان دیدگاه
بهداد
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
بهداد
مهمان
بهداد

یعنی نباید یک ویراستار یا سردبیر داشته باشید تا اینهمه غلط املایی در متن نباشه؟ متن یک نظم و جریان طبیعی و موثر نداره. حتی فکر میکنم کمتر از ده درصد از یک مصاحبه شغلی رو میشه به این متن ربط داد. اینکه به دوربین نگاه کنید و تست کنید و اسکایپ رو نصب کنید و غیره . خوب دیگه چی ؟