معرفی اپلیکیشن هایی برای بهبود بازاریابی اینستاگرام

بهبود بازاریابی اینستاگرام

 

بهبود بازاریابی اینستاگرام

از زمانی که اینستاگرام اعلام کرد که الگوریتم صفحه ی اخبار (Newsfeed) را تغییر داده بازاریابان و صاحبان کسب و کار به فکر راه هایی هستند که بتوانند وضعیت خودشان را با آن وفق داده و بهبود ببخشند. از آنجایی که این شبکه بسیار بانفوذ و جذاب است، مدیریت کردن آن باید برای شما جزو وظایفی باشد که روزانه باید انجام دهید. چه چیزهایی می تواند به شما در رشد و حضور بیش تر اینستاگرامی تان کمک کند؟ اپلیکیشن هایی هست که ویژه ی مدیریت اینستاگرام طراحی شده اند.

ایجاد تصویر و ویدئو

اینکه تصویری را بصورت اتفاقی انتخاب کرده و آن را در اینستاگرام آپلود کنید، کار ساده ای ست که به هیچ فکری هم نیاز ندارد. اما دیگر نباید اینکار را بکنید! دیگر عکس های درهم و برهم و بی کیفیت را بکار نبندید. اینستاگرام درباره ی محتوای بصری قدرتمند با ما صحبت می کند که بتواند هنرمندان هرچه بیش تری را به سمت خود جذب نماید. پس واجب است که در انتخاب عکس ها و کیفیت شان دقت لازم را اعمال کنید. برند دیجیتالی خودتان را هم ارزیابی کرده و اطمینان یابید که حضور اینستاگرامی شما در همان جهت قرار گرفته باشد. از همه ی فیلترها و تنظیمات این برنامه آگاهی یابید.

cstland-instagram-filters

استفاده از فیلتر Lo-fi برای همه ی عکس ها مناسب نیست! (پرکاربردترین فیلتر تصاویر در آمریکا) بجای آن سعی کنید فیلتر ویژه ی خودتان را بیابید که سفارشی بوده و باعث ایجاد یک نگاه سازماندهی شده به محتوای اینستاگرام شما شود. برخی از فیلترها تصویر شما را گرم تر و برخی احساس سردتری به تصاویرتان می دهد. نما (ظاهر) محتوای اینستاگرام خود را متحد سازید. اگر برند شما به گونه ای ست که از تصاویر رنگی صنایع استفاده می کند، فیلتری را انتخاب کنید که تنوع رنگ ها را برجسته تر می نماید. (مثلاً بجای استفاده از Hue از Clarendon ، Lark  و Juno استفاده کنید) اگر برند شما بر پایه ی چند رنگ خاص و کلیدی ست Pepretua را امتحان کنید تا رنگ های سبز و آبی را برجسته تر کند. Valencia هم برای برجسته سازی رنگ های زرد مناسب است. از فیلترهای رایگان و جذاب VSCO هم می توانید استفاده کنید. همینطور Canva هم می تواند به شما در انتخاب فیلترهای منحصربفرد یاری کند. وقتی برای بار اول Saturation ، میزان درخشندگی و Contrast تصویر ایده آل تان را یافتید تنظیمات و کدهای آن را ذخیره کنید تا برای هریک از تصاویر خود با پیست کردن کدها به عکس ایده آل خود دست یابید.

برنامه ریزی و زمان بندی

از زمانی که اینستاگرام امکاناتی را برای پست اتوماتیک ایجاد کرده برنامه ریزی و زمان بندی برای این شبکه ی اجتماعی محبوب را هم دچار تغییراتی کرده است.

اپلیکیشن TakeOff (رایگان) وقتی که زمان پست گذاشتن فرا می رسد به تلفن شما نوتیفیکیشن هایی را خواهد فرستاد. این اپلیکیشن به شما بهترین زمان هایی که برای انتشار پست مناسب است را پیشنهاد می دهد. همینطور موثرترین هشتگ هایی را که برای محتوای شما هستند را معرفی می کند. حتی کپشن (متونِ همراه عکس) را هم ارزیابی می کند.

Latergramme هم رایگان بوده و به شما کمک می کند تا در دنیای تصاویر اینستاگرامی به جستجوی عکس های موجود پرداخته و مجدداً آنها را پست کنید. این ویژگی برای کسانی که می خواهند در جامعه ی IG (فضایی برای به اشتراک گذاری ایده ها و …) فعال باشند و با بخش های دیگر تعامل کنند.

Schedugram هم می تواند در اینستاگرام پست بگذارد. می توانید با تعیین کردن زمان بندی هم برای دستگاه گوشی و هم برای نسخه ی دسکتاپ زندگی را برای افراد پرمشغله راحت تر کند. می توانید از هر زمانی که یک مطلب پست می شود هم مطلع شوید.

تحلیل و بررسی فعالیت ها

با انجام این فعالیت ها، طبیعتاً نیاز به یک سری ابزار تحلیل و بررسی هم احساس می شود. اما هنوز هم تعداد ابزاری که به بینش موردنیاز شما کمک کند معدود می باشد.

Iconosquare تعداد فالوورها و کسانی که فالو نمی کنند را به همان اندازه ای که می تواند آمار بیش ترین تصاویر محبوب، هشتگ ها و فیلترها را نشان دهد دنبال می کند. اگر تعداد فالوور شما در اینستاگرام کم تر از ۲۵٫۰۰۰ حساب کاربری ست می توانید از گزارش رایگان SimplyMeasured استفاده کنید. فقط با نوشتن نام حساب کاربری خود به آماری مانند میزان تعامل، بهترین زمان پست گذاری، فعال ترین فالوورها، لوکیشن های برتر و سایر اطلاعات دست یابید.

دوستان برای کسب مشاوره ی کسب و کار و بازاریابی دیجیتالی می توانید با مشاوران و کارشناسان مجموعه پدیده فکر مهتر از طریق این لینک ارتباط برقرار کنید.

امیدوارم که با استفاده از این ابزار بتوانید به تعداد فالوورهای بیش تر و موفقیت در این شبکه ی محبوب دست یابید.

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

1
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
1 نویسندگان دیدگاه
kamyar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
kamyar
مهمان
kamyar

به این میگن یه پست قابل کاربرد… مرسی…