• اسفند ۸, ۱۳۹۸

تکنیک های معرفی محصول جدید در تجارت الکترونیک چگونه صورت می گیرد؟! (۱)

معرفی محصول جدید

معرفی محصول جدید

سوال این است که از کجا باید شروع کرد؟ ایجاد جذب اولیه برای یک محصول جدید و  معرفی محصول جدید  همیشه آسان نیست. این کار همیشه به طور طبیعی و یا به سرعت انجام نمی شود. بنابراین برای افزایش احتمال موفقیت خود چه کاری می توان انجام داد؟ چگونه می توان مشتریان و دیگر افراد در میان مخاطبان هدف را جذب کرد؟ چگونه باید اعتماد را افزایش داد و به سمت فروش واقعی هدایت کرد؟

شاید شما نیز چنین تجربه ای داریدکه تمام وقت و انرژی خود را برای طراحی و ساخت یک محصول جدید برای فروشگاه تجارت الکترونیک خود صرف کرده اید و حالا آماده اید که محصول را به وب سایت خود اضافه کرده و شروع به فروش آن به مشتریان کنید.

این کار آسان نیست، اما ممکن است. فقط زمان، پول و اشتیاق به آزمایش انواع تاکتیک ها برای قرار دادن محصولات جدید خود در برابر دیدگان افراد مناسب ، لازم خواهد بود.

در این مطلب تکنیک های معرفی محصول جدید را معرفی می کنیم. که به کار گرفتن آنها در راه اندازی و عرضه یک محصول جدید در فروشگاه الکترونیک تان بسیار ارزشمند و مفید خواهد بود.

تکنیک های معرفی محصول جدید

  1. ارسال ایمیل به مشتریان VIP

قبل از راه اندازی هر محصول جدیدی، اولین کاری که باید انجام دهید این است که ایمیل های خود را به مشتریان وفادار و فعال خود ارسال کنید. این ها طرفداران پر و پا قرص شما هستند – افرادی که بارها و بارها برای خرید محصولات شما می آیند. هدف از فرستادن ایمیل آن است که از طرفداران برند خود (افرادی که به احتمال زیاد به شما اعتماد دارند و از شما خریداری می کنند) بخواهید محصول جدید شما را قبل از هر کس دیگری سفارش دهند.

برای هدایت فروش با استفاده از این تاکتیک، ایمیلی بنویسید که باعث می شود این گروه  انتخابی حس خاصی داشته باشند. به آنها کمک کنید تا متوجه شوند که اولین دسته موجودی برای این محصول جدید بسیار محدود است و قبل از اینکه بتوانید آن را به طور عمومی در وب سایت خود منتشر کنید، به کمک آنها نیاز دارید. همچنین می توانید یک تخفیف بزرگ یا کد تبلیغاتی را در ایمیل به عنوان یک مشوق اضافی  و تشویق این دسته از مخاطبان به خرید ارائه کنید.

  1. محتوای بصری تهیه کنید

امروزه راه اندازی موفقیت آمیز محصول وابسته به تصاویر است. شما نمیتوانید انتظار داشته باشید که محصولات جدید فروش بروند، مگر اینکه مشتری های بالقوه تان بتوانند یک ایده و تصویر شفاف از آنچه که در حال فروش آن هستید دریافت کنند-   یعنی چگونه به نظر میرسد، چه حسی ممکن است القا کند، عملکردش چگونه است، و غیره. برای آنکه در تکنیک های معرفی محصول جدید موفق باشید شما باید تصاویر و تجسم هایی عالی داشته باشید. قبل از اینکه محصول خود را راه اندازی کنید، یک روز کامل را صرف ضبط و ویرایش محتوای بصری در مورد محصولات خود کنید.

برای پوشش همه مبانی خود، باید درباره انواع عکس ها، فیلم ها، GIF ها و رسانه های تعاملی مورد نیاز برای تلاش های بازاریابی خود فکر کنید. در مورد تمام تصاویری که میخواهید در صفحه محصول خود داشته باشید، فکر کنید.  همچنین به انواع تصاویری که میخواهید داشته باشید فکر کنید. تا در هنگام آمادگی برای صحبت در مورد محصول جدید خود در رسانه های اجتماعی، در تبلیغات و در کمپین های ایمیلی از آنها استفاده نمایید.

  1. به کارگیری تاثیر گذاران 

از آنجا که در حال حاضر فضای تجارت الکترونیک بسیار رقابتی تر شده است، خرده فروشان آنلاین بیشتر و بیشتری در حال استخدام و کار با تاثیرگذارانی هستند که می توانند به مخاطبان جدید کمک کنند. امروز برای فروش محصولات آنلاین، صرفا نمی توانید یک فروشگاه تجارت الکترونیک کارآمد داشته باشید.  برای موفقیت، باید بتوانید و مایل باشید تا یک جامعه برای محصولات خود بسازید. همچنین باید مایل به مشارکت باشید.

با کار با تاثیرگذاران، می توانید اعتبار و اعتماد فوری را در جوامع به دست آورید که ممکن است تاکنون چنین تجربه ای نداشته باشید. اگر یک محصول جدید راه اندازی کرده اید و هنوز طرفداران دائمی یا مشتریان وفادار به برند ندارید  که می تواند به اطمینان از راه اندازی موفقیت آمیز کمک کنند، این تکنیک می تواند بسیار مفید باشد.

برای مطالعه بیشتر:

آگاهی از برند و سه هدف اصلی آن در پیشرفت کسب و کارها چیست ؟!

  1. گفتن یک داستان و گزارش کوتاه

داستان گویی تکنیکی است که امروزه برندهای تجارت الکترونیک را به موفقیت می رساند. مصرف کنندگان آنلاین امروز نمی خواهند فقط محصولات را خریداری کنند- آنها می خواهند بخشی از یک جامعه و یک تجربه باشند. داستان گویی یک راه آسان برای ارتباط با مشتریان در یک سطح انسانی است و یک راه عالی برای متمایز شدن بین رقبا است.

برای ایجاد تکنیک های معرفی محصول جدید ، بخشی از وقت خود را برای توسعه و نوشتن داستان و گزارشی در مورد محصول جدید خود صرف کنید. به مردم کمک کنید بدانید که چرا تصمیم گرفتید این محصول جدید را طراحی کنید، چه هدفی را دنبال می کند، به چه کسی می تواند خدمت کند، و غیره. با نشان دادن اینکه چه مقدار فکر و اندیشه برای این محصول به کار برده اید، به مخاطبان کمک کنید تا به اندازه شما در مورد محصول جدید هیجان زده شوند.

برای مطالعه بیشتر:

بازاریابی داستان چیست و چه تاثیراتی بر بازاریابی دارد ؟

  1. راه اندازی یک رقابت

همچنین می توانید برای معرفی محصول جدید خود یک مسابقه و هدیه تبلیغاتی طراحی کنید. و از طرفداران برای شرکت در آن دعوت نمایید. ابزارهایی مانند Gleam و Rafflecopter برای ساختن و راه اندازی مسابقات همگانی و هدایای تبلیغاتی را بسیار راحت می کنند ، ابزارهایی که می توانند در وبسایت خودتان نیز قرار بگیرند.

برای رسیدن به موفقیت در راه اندازی و معرفی محصول جدید خود، مسابقه ای را در نظر بگیرید. که در آن تعدادی از محصولات جدید خود را به صورت رایگان به چند برنده موفق خوش شانس هدیه می دهید. مسابقه دهندگان اطلاعات تماس خود را در اختیار شما می گذارند (آدرس ایمیل و شماره تلفن) از این رو می توانید هر کسی را به لیست ایمیل خود اضافه کنید. هر فردی که وارد مسابقه برای به دست آوردن یک محصول رایگان می شود، باید یک لید واجد شرایط باشد. یعنی آنکه اگر زمان بازاریابی بیشتری برای آنها صرف کنید، احتمال آنکه از شما خرید کنند بسیار بالا باشد.

  1. همکاری با شرکا

یکی دیگر از تکنیک های معرفی محصول جدید و گفتگو در مورد آنها این است که با شرکای دیگری که با محصولات و کسب و کار شما سازگار هستند همکاری کنید. این روش یکی دیگر از روش های ساده برای دسترسی به مخاطبان دیگری است که ممکن است به آنها دسترسی نداشته باشید.

چندین روش برای همکاری با شرکا در هنگام راه اندازی محصول جدید وجود دارد. می توانید یک گروه مجازی را میزبانی کنید و سپس هر دو طرف مخاطبان خود را به آن دعوت نمایید و محصولات را به آنها معرفی کنید (بعدا می توانید کمپین های بازاریابی ایمیلی را به هر دو فهرست مخاطبان خود ارسال کنید، همچنین می توانید بسته های محصول مشترکی را که در هر دو فروشگاه تجارت الکترونیک فروخته می شوند بسازید ، و مواردی از این قبیل.)

کلید موفقیت شما پیدا کردن شریک مناسب است. شرکتی را پیدا کنید که محصولاتی را بفروشد که خودتان را نیز شگفت زده می کند، به مخاطبانی محصولش را می فروشد که همانند مخاطبان شما هستند یا شرکتی است که ، ماموریت یا حرکتی مشابه حرکت شرکت شما دارد.

برای مطالعه بخش دوم معرفی محصول جدید با پدیده فکر مهتر همراه باشید.

 

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۲/۵]
Avatar

آسیه محمدی

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar