معرفی GTMetrix

cstland.com-gtmetrix

GTMetrix یک ابزار برای گزارش گرفتن در مورد کارایی وب سایت شماست که البته با جزئیات کامل همراه است. ابزاری ست رایگان برای تحلیل سرعت صفحات وب سایت با استفاده از Google page speed (مقیاس های گوگل برای سنجش سرعت صفحات وب) و Yslow (مقیاس های یاهو برای سنجش سرعت صفحات وب).

GTMetrix بعد از امتیاز دادن به صفحات شما، پیشنهادهای اجرایی برای رفع مشکلات تان ارائه می دهد. برای استفاده، فقط کافی ست وارد سایت GTMetrix  شده و آدرس اینترنتی وب سایت خود را در قسمت مربوطه وارد نمایید. سپس دکمه Analyze را بزنید.

cstland-gtmetrix
cstland-gtmetrix

اما چگونه مقادیر حاصل از تحلیل GTMetrix به ما کمک خواهد کرد؟

GTMetrix در گزارشات خود علاوه بر نکات مثبت وب سایت شما، دقیقاً به مواردی که باید رفع شوند نیز اشاره می کند. برای نمونه به مثال زیر توجه فرمایید.

cstlan.com-gtmetrixreport
cstland.com-gtmetrixreport

 

همانطور که مشاهده می کنید این سایت ۲ نمره متفاوت گرفته است. A 95% از Google page speed و B 87% از Yslow.

نکته: معمولاً نمره Yslow کمتر از Google page speed می شود زیرا یاهو فقط CDN های لیست خود را لحاظ می کند و احتمالاً CDN های شما را در لیست خود نداشته است. گوگل به اندازه کافی باهوش است و می تواند به طور اتوماتیک از CDN های شما با خبر شود ولی برای یاهو حتماً باید CDN های خود را برایش تعریف کنید.

در این مثال مورد اول بهینه سازی عکس هاست. بهترین بخش این است که شما بر روی بهینه سازی عکس ها (Optimize Images) کلیک کنید. دقیقاً به شما نشان می دهد که کدام عکس های تان بهینه نیستند و همچنین به شما می گوید که اگر عکس ها را بهینه کنید چه مقدار از حجم عکس هایتان کم خواهد شد. نکته عالی دیگر این است که نمونه بهینه شده عکس را نیز به شما نشان می دهد و تنها کافی ست بر روی دخیره عکس کلیک کنید و عکس را ذخیره نمایید. این تنها یک مثال از نتایج تحلیل GTMetrix بود.

هر مورد یک آیکن “?What does this mean” دارد. اگر بر روی آن کلیک کنید به شما جزییاتی از این که این آیتم چه چیزی ست نشان می دهد.

cstland.com-gtmetrixwhatdoesthismean

نتیجه: GTMetrix یک ابزار قدرتمند و در واقع یک جواهر تمام عیار برای کسانی ست که به دنبال بهینه سازی وب سایت خود هستند.

[تعداد: ۴    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar