معیارهای اصلی یک برند شخصی موثر

برند شخصی موثر

موضوع این نیست که بتوانید چیزی جدید برای ترویج تصویرتان بسازید، موضوع اصلی، کلیه ی کارهایی ست که به طور طبیعی انجام داده و با آنها قابل رؤیت شوید و استوار باشید.

cstland-branding-keys

 

راه اندازی کسب و کار، کار ساده ای نیست. موفقیت، از کارهای سخت و پرقوت با مقدار زیادی یادگیری بدست می آید. بدون شک، همه ی کارآفرینان به شما خواهند گفت که بسیار مهم است کارهایی که انجام می دهید را دوست داشته باشید. علاقه مندی های خود را دنبال کنید، سخت کوش باشید و از همه مهم تر، هرگز از ساختن برند شخصیِ خود دست نکشید.

به این دلیل می گوییم برند شخصی؛ زیرا مردم دوست دارند با مردم تجارت کنند نه با شرکت ها! ساخت برند شخصی به کسب و کار، خصوصاً کسب و کار شما! اعتبار و سندیت می بخشد.

بررسی های سابق نشان می دهد که “اعتماد” در برندها و سازمان ها در سال های اخیر از بین رفته است و حتی ۸۴ درصد از جوانان نسل هزاره دیگر به تبلیغات سنتی و قدیمی اعتماد نمی کنند. پس هرچه پیش تر می رویم بسیار مهم است که برند شخصی ایجاد کنید که ارتباطات قدرتمندی را با مخاطبان هدف تان برقرار نماید. موثرترین و قوی ترین برندهای شخصی پیرامون معیارهای اصلی که در این پست گنجانده شده ساخته می شوند. با ما همراه باشید.

  • سندیت

اعتبار و سندیت زمانی ایجاد می شود که حرف و عمل یکی شود. یعنی شما نمی توانید خودتان را از طریق معتبر بودن ارتقا دهید. بلکه به همین سادگی ست: شما یا معتبر هستید یا نیستید! این موضوع حد وسط ندارد.

وقتی من با کسی دست می دهم، هدفم این نیست که کارت ویزیت خودم را بدون اینکه او متوجه شود به داخل جیبش بیندازم. بجای آن، واقعاً سعی می کنم به مخاطبان شما کمک کنم. اگر محتوایی را ایجاد کرده و بدون اینکه در مقابل چیزی از آنها بخواهید به اشتراک می گذارید، خواهید دید که واقعاً به عنوان یک فرد معتبر، موثق و تایید شده به شمار می روید.

  • داستان شما

داستان شما می تواند مهم ترین بخش برند شخصی شما باشد. همه ی افراد داستان های خوب را دوست دارند. یکی از دلایلی که داستان گویی در بازاریابی سنتی بسیار موثر بوده هم همین است. داستان، یک ارتباط احساسی و انسانی را موجب می شود. یک داستان فوق العاده به مردم می گوید که شما چه کسانی هستید، به چه دلیلی ایجاد شده اید و چطور به جایی که هم اکنون قرار دارید رسیده اید. در واقع، سفر شما از هیچ به موفقیت است.

  • تخصص

تبلیغات و گزاره های ارزش شما مردمی را به سمت شما جذب می کند تا بتوانید با این “توجه ها” شروع کنید. اما این تخصص شماست که باعث می شود آنها شما را دنبال کرده و درگیر شما بمانند. موفق ترین تاثیرگذاران توجه خودشان را روی یک صنعت مخصوص متمرکز می سازند. سپس درون همان ناحیه ی خاص، تخصص خودشان را از طریق بازاریابی محتوا، صحبت های عمومی، مصاحبه ها و تعاملات عمومی نشان می دهند.

  • قابلیت پدیدار شدن

هر برند شخصی در حال رشدی، نیاز به دیده شدن برای مخاطبان دارد. این یعنی شما باید بطور فعالانه خودتان را ارتقا داده و برند شخصی خود را در سطح اینترنت بازاریابی کنید. اما بخاطر داشته باشید که نکته ی اصلی این کار، فعال بودن و سازگار ماندن است. اگر به صورت مداوم در بازاریابی محتوا، تعاملات اجتماعی، مصاحبه ها و درگیری های جامعه فعال هستید هر گونه ارتقا و ترویج های پرداختی برای شما ضروری نیست!

  • گزاره ارزش

کلیدی ترین جزء از ساختن برند شخصی، دانستنِ چیزی ست که به مخاطبان پیشنهاد می دهید. دقیقاً چه چیزی را به ازای توجه و زمان شان به آنها می دهید؟ چه قرار باشد برنامه ی معرفی منابع برای بازاریابی شان داشته باشید و چه اندرزهایی برای رشد کسب و کار! در هر صورت باید توانایی این را داشته باشید که با مخاطبان بطور واضح ارتباط برقرار کنید.

 

  • ارتباطات

ارتباطات، بخش مهمی از فرآیند ساخت برند شخصی ست. ارتباطات شما، نه تنها شما را به دیگران معرفی کرده و شبکه های شما را گسترش می دهد، بلکه لیستی از تأییدیه ها را ایجاد می کند که همواره در حال رشد بوده و مستقیماً با شخصیت شما صحبت می کند. توصیفات و بررسی های همکاران یکی از قدرتمندترین نشانه های اعتماد است و وقتی مخاطبان شما، تجارت با شما را درنظر داشته باشند ارزش و اهمیت بسیار زیادی به خود می گیرد.

 

[تعداد: ۸    میانگین: ۴.۶/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar