مقدمه واردات کالا از کشور های مختلف

مقدمه واردات از هر کشور در جهان و شرح هر کدام

مقدمه واردات از هر کشور

کار واردات به معنای وارد کردن محصولاتی از کشورهای دیگر به منظور پوشش نیاز بازارهای محلی است، این کسب و کار به شکل روزانه و فراوان در همه جا انجام می شود ، میزان نیاز مردم به انواع محصولات بسیار بالاست و کشورها به تولید داخلی برای رفع نیازهای مردم اکتفا نمی کند کسانی که این محصولات را وارد می کنند شرکت ها و افرادی هستند که با ترخیص از گمرک و قوانین دولتی این کارها را پیگیری می کنند. برای وارد کردن محصولات به شکل صحیح روش هایی وجود دارد که در این مقاله مقدمه واردات را برای شما توضیح خواهیم داد.

راه های کسب و کار واردات

۱- تعیین ضرورت

باید محصولی که می خواهید را معین کنید و تعداد محصول ، و قیمت مناسب محصول را مشخص کنید و بعد شروع به خرید کردن کنید بدون شک همه این موارد با مطالعه بازار مورد نظر و میزان نیاز شما برآورده خواهد شد.

۲- تجار و وارد کنندگان

بعد از تعیین کردن می توانید به تولیدی هایی که در کشورهای مورد نظرتان هستند بروید اگر می خواهید از این کشورها جنس وارد کشور کنید شروع به سر زدن به تولیدی ها کنید یا از دوستان خود که در آن کشور هستند برای این کار کمک بگیرید تا با قیمت مناسب و کیفیت خوب این محصولات را خریداری کنید.

۳- انتقال محصولات

بعد از خرید محصولات و امضا کردن برگه های تحویل اجناس محصولات خود را با ماشین به فرودگاه برده تا همراه دیگر بارها به کشور ارسال کنید.

۴- حمل محصولات

اگر محصولات را از راه دریایی وارد کشور کرده اید بعد از مدتی برای تحویل محصولات به مکان مورد نظر مراجعه می کنید همچنین می توانند از طریق هوایی محصولات را برای شما ارسال کنند که سرعت این کار بیشتر است اما هزینه های بیشتری برای شما خواهد داشت.

۵- واردات

وقتی کالاها به کشور وارد می شود عملیات واردات با موفقیت انجام می شود و بعد به سراغ تحویل کالا خواهیم رفت.

۶- گمرک

هنگامی که محصول شما از راه دریایی در زمان مشخص شده دریافت می شود شما باید به گمرک بروید و عوارض کالاهای خود را محاسبه کنید تا بتوانید کالاهای خود را دریافت کنید.

۷- ذخیره سازی

بعد از وارد کردن محصولات در انبارها ذخیره سازی می شوند تا آسیبی به محصولات و کالاهای مورد نظر در زمان تحویل نرسد.

۸- کانال های توزیع

بعد از آن مسئول کالاهای وارد شده شروع به توزیع کالاهای مورد نظر به تاجران و صاحبان کسب و کار می کند اگر این کار را با دقت انجام دهید میتوانید سود خوبی از این راه کسب کنید.

 ملاحظاتی برای وارد کردن کالا از خارج

– در ابتدا باید مطالعاتی روی بازار مورد نظر داشته باشید تا متوجه شوید نیاز بازار مورد نظر چیست! تا هنگام وارد کردن محصول فروش شما تضمین شده باشد.

– باید از نظر مالی آماده باشید و از عوارض و قیمت های گمرک کشور خود اطلاع داشته باشید.

– هنگام وارد کردن کالاها آن ها را در انبارهای خوب ذخیره کنید تا آسیبی نبینند و فروش خوبی داشته باشید.

– به یاد داشته باشید هنگام توزیع محصولات خود به تجار و خریداران همه آن ها به صورت نقد از شما خرید نخواهند کرد بلکه خرید آن ها به صورت اقساط خواهد بود.

– و در پایان باید درباره این موضوع مطالعه کنید و تجربه کسب کنید تا در کسب و کار خود موفق باشید.

واردات کدامیک از محصولات باعث سود آوری و کدام باعث خسارت می شوند؟

تجارت به معنای وارد کردن محصولی از یک کشور و فروختن آن در کشوری دیگر است که این کار با انتقال کالاها از داخل و خارج انجام می شود. مورد دیگر را هم واردات می نامند که در هر مکان و زمانی وجود دارند. برخی از محصولات باعث سود و برخی باعث خسارت می شوند.
امروز نظر یک متخصص بازاریابی را درباره واردات و صادرات بهترین محصولاتی که برای شما سود آور هستند و محصولاتی که برای سما سودی نخواهند داشت صحبت خواهیم کرد. با پدیده فکر مهتر همراه باشید.

محصولاتی که با وارد کردن آن ها سود خوبی به دست می آورید:

۱- گوشی های هوشمند

هزینه های محصولات هوشمند در کشورها متفاوت است و این به دلیل ایده هایی ست که در کشورهای مختلف وجود دارد. وارد کردن گوشی های چینی به دلیل پیشرفت تکنولوژی در این کشور مناسب است البته باید کیفیت این محصولات را هم در نظر بگیرید.

۲- لوازم جانبی

منظور ما لوازمی ست که برای کامپیوترها، لپ تاپ ها، و گوشی های هوشمند لازم هستند. همه این ابزار وقتی از مکان تولید خود دور می شوند قیمت آن ها بالا خواهد رفت. این محصولات را در کشورهای محل تولیدشان به صورت عمده ارائه می شوند می توانید با وارد کردن این محصولات سود خوبی به دست بیاورید.

۳- لوازم آرایشی

می توانید این محصولات را به تعداد زیاد و قیمت پایین خریداری کنید، این محصولات را خانم ها به طور مداوم خریداری می کنند و به عنوان یک کمک اقتصادی برای کسانی که نمی خواهند این محصولات را با قیمت بالا از جاهای دیگر خریداری کنند به شمار می رود.

۴- لوازم منزل

این لوازم مانند دیگر ابزارهای تکنولوژی در حال تحول هستند و با وارد کردن آن ها می توانید نسبت به دیگر محصولات که از نظر اقتصادی هزینه بالایی دارند سود خوبی به دست آورید.

محصولاتی که با وارد کردن آن ها خسارت می بینید:

۱- بازی های ویدئویی

این بازی ها در کشور خود فروش بیشتری نسبت به دیگر کشورها دارند. همچنین فرهنگ هر کشور باعث می شود که فروش این نوع بازی ها موفقیت آمیز باشد یا خیر!
شما نمی توانید حدس بزنید که وارد کردن این محصولات سودی برای شما خواهد داشت یا خیر!

۲- لباس

برخلاف تصور برخی که فکر می کنند این کار راحتی است باید بگوییم فروش لباس بسیار دشوار است. نمی توانید از وارد کردن لباس سود خوبی به دست آورید؛ زیرا مردم روز به روز به دنبال برند های جدید هستند و وقتی برند جدیدی را وارد کنید که آن را نمی شناسند بدون شک از آن خرید نمی کنند و دچار تردید خواهند شد.

۳- کامپیوترها

کامپیوتر در هر کشوری متفاوت است و هر کامپیوتر مخصوص آن کشور تولید شده، تا مشتریان هنگام خرید ضمانت نامه ای دریافت کنند که در صورت مشکل داشتن بتوانند آن را تعویض کنند.

۴- جواهرات

اغلب اوقات این کالاها تقلبی و یا غیر اصل هستند و قیمت پایینی دارند. هنگام فروش با قیمت پایین مشتری متوجه خواهد شد که این جنس اصل نیست. اما خرید جواهرات اصل می تواند سودآورتر باشد.

[تعداد: ۵    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar