• فروردین ۱۶, ۱۳۹۹

منابع انسانی : ۳ اشتباهی که باعث ترک کردن محیط کاری توسط کارکنان می شود!

منابع انسانی

 

منابع انسانی

 

برای بسیاری از شرکت ها،‌ حفظ کارکنان نیرومند و مستعد قدیمی به اندازه ی جذب نیروهای مستعد جدید حائز اهمیت است. فروش سالانه ای که هر یک از کارکنان انجام می دهند ارزش مادی زیادی دارد. برای مثال؛ ده ها هزار دلار در هر سال! و زمانی که یکی از این کارکنان از دست بروند برای کارفرمایان بسیار سخت است چنین نیرویی را مجدداً بیابند. بنابراین، می توان درک کرد که چرا هر کارفرمایی نهایت سعی خود را در حفظ کردن نیروهای انسانی اش به کار می بندد!

دلایل بی شماری وجود دارد که باعث می شود فرد تصمیم به ترک محل کار خود بگیرد. برخی از این دلایل، در پسِ توانایی کنترل کردن مدیر مجموعه ست. و در سایر موارد، اشتباهات سازمانی و ضعف در محیط کاری باعث می شوند که افراد به دنبال کار نوینی برای خود باشند!

براساس گزارش هایی که اخیراً منتشر شده سه عاملی وجود دارد که می تواند بهترین کارکنان شما را از شرکت دور سازد که البته با آگاهی از آنها قابل جلوگیری هستند. برای مطالعه ی این سه عامل با ما همراه باشید.

  • کارفرمایان از اهمیت “محیط کاری” غافلند!

کارفرمایان باهوش، می دانند کارکنانی که در محل کاری خود احساس تکامل بیش تری دارند و زمان بیش تری را به کار خود اختصاص می دهند، تمایل شان به ماندگاری نیز بیش تر است. Mars Drinks مفهومی را در این خصوص ایجاد کرد: “Workplace Vitality” این عبارت در فارسی “نشاط محل کار” ترجمه می شود و بدین مفهوم اشاره دارد که کارکنان با نگاه کردن به همکاری های سازمانی، خلاقیت ها و تعهد ها تحت تأثیر قرار می گیرند.

گزارشی که توسط Mars Drinks و لینکداین انجام شد، به این نتیجه دست یافت که تنها، نیمی از سایر کارکنان احساس می کنند که کارفرمایان شان از عوامل محیطی برای تحت تأثیر قراردادن آنها استفاده می کند. و نیمی دیگر، بیان کردند که شغلی که دارند را به هیچ کس جهت کار، پیشنهاد نمی کنند!

همینطور گزارش نشان می دهد که، کارکنان در صورتی به شغل خود درگیر می شوند که شغل شان چالش برانگیز بوده و برایشان حائز اهمیت باشد. شغل کارکنان باید تأثیرات مثبت داشته و همواره از “یادگیری” برخوردار باشد تا رضایت شان را فراهم نماید.

  • تکنولوژی ضعیف، منجر به فرسودگی شغلی کارکنان می شود!

امروز، تکنولوژی با همه ی جوانب تجارت درهم آمیخته است و طبیعی ست که کارکنان این دسته از مشاغل (خصوصاً کارکنان جوان تر) به ابزار مناسب جهت انجام کارهای خود نیاز داشته باشند. بدون این ابزار هم کارکنان قصد ادامه دادن به کارهای خود را نداشته و احتمال ترک شان بیش تر است.

بررسی که توسط شرکت نرم افزاری Epicor انجام شد نشان می دهد که ۴۳ درصد از عوامل اجرایی درباره ی رشد این موضوع نگران هستند. خصوصاً زمانی که سیستمی برای مدیریت این تکنولوژی ها وجود نداشته باشد! زیرا باعث فشار کاری زیاد روی کارکنان شده و باروری را از بین می برد.

همین اتفاق، باعث می شود تا ۴۰ درصد از کارکنان برای رفتن به شرکت بهتر محل را ترک کنند. ۲۹ درصد از افرادی که محل را ترک می کنند نیز ترجیح می دهند تا شرکت موردنظرشان ابزار بهتری را در اختیارش قرار دهد.

برخی از کارفرمایان اهمیت مورد دیگری را هم بیان کردند و آن اطمینان یافتن از دسترسی به اطلاعاتی ست که کارکنان برای انجام کارشان بدانها نیازمندند.

 

  • کارکنان به نحوی که تمایل دارند به رسمیت شناخته نمی شوند!

شاید شما فکر می کنید که افزایش حقوق سالانه ی کارکنان تان به تنهایی می تواند رضایت آنها را فراهم کند‍! اما خیر. مطالعه ای که توسط BambooHR انجام شده نشان می دهد که پول، همیشه انگیزه دهنده ی مناسبی نیست!

در واقع، یک نفر از هر ۵ کارمند، بیان کرد که ترجیح می دهد از ترفیع شغلی برخوردار شود تا اینکه حقوق بیش تری دریافت کرده و جایگاه ثابتی در شرکت داشته باشد! سه نفر دیگر عنوان کردند که

دیگر عواملی که توسط کارکنان بیان شد، به پیشرفت شغلی آنها مربوط می شد. آنها بیش تر به گزارش های مستقیم نیاز داشتند و زمان هایی که مستقیماً رو در رو با مسئولان شان در ارتباط باشند.

[تعداد: 2   میانگین:  5/5]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar