• فروردین ۱۹, ۱۳۹۹

منابع توسعه استراتژی منابع انسانی، در اختیار شماست

منابع توسعه استراتژی منابع انسانی

مهم ترین منبع اطلاعاتی برای توسعه استراتژی منابع انسانی، تحلیل و بررسی فعالیت های درون سازمان است. یعنی کارمندان شما باید شغل و فعالیت خود را تحلیل و بررسی کنند. آنها باید شکاف ها و ضعف ها را جهت رفع کردن و استعدادهای نهفته ی افراد را جهت بهبود وضعیت سازمان شناسایی کنند.

 

منابع توسعه استراتژی منابع انسانی

 

یکی دیگر از منابع مفید برای توسعه استراتژی منابع انسانی، کارگاه های آموزشی بین کارکنان است. وقتی که این کارگاه ها، فرصت مناسب برای تأثیر گذاشتن روی هم را به آنها می دهد و کارکنان می توانند ایده ها را تبادل کرده و غنی سازی کنند، طبیعتاً بسیار مفید خواهد بود.

کارکنان برای ترسیم استراتژی منابع انسانی جدید، نقش بسیار مهمی دارند اما این کافی نیست! ایده های آنها باید نوآورانه تر باشند. این در حالی ست که استراتژی منابع انسانی به نوآوری های دائم و روزانه برای منابع انسانی نیاز دارد.

مدیران سازمان باید به دنبال افرادی باشند که در هر زمان، بهترین عمل ممکن را انجام دهند تا بیشترین اثر را بر سازمان داشته باشند.

یکی دیگر از منابع فوق العاده برای توسعه استراتژی منابع انسانی، متقاضیان کار هستند که اخیراً استخدام شده اند! آنها می توانند شما را از سوابق کاری خود نزد کارفرماهای دیگر آگاه کنند. همینطور نسبت به سایر کارکنان تأثیر مثبت بر رویکرد منابع انسانی خواهند داشت. آنها می توانند عادات بد و نقاط قوت دیگر سازمان ها را برای منابع انسانی شما بازگو کنند تا در ترسیم استراتژی خود، در نظر بگیرید.

مدیران برای استراتژی جدید هم باید تبدیل به منبع اطلاعاتی شوند! آنها سیاست ها و قوانین منابع انسانی را درک کرده و مواردی که نیاز به بهبود دارند را در نظر دارند. از آنها بخواهید بازخورد صادقانه داشته باشند و خودتان نیز به خواسته هایشان اهمیت دهید تا نقش مفیدی را در توسعه ی استراتژی منابع انسانی شاهد باشید.

و در آخر، شرکت مشاوره منابع انسانی می تواند منبع بعدی برای کسب اطلاعات شما باشد! چرا که این مشاوران منابع انسانی، فعالیت ها و تمرین های بسیاری با روش های گوناگون در شرکت های مختلف دیده اند که با استفاده از این تجربیات، به سادگی می توانند به کمک تیم مدیریت منابع انسانی شما بیایند تا بهترین نتایج ممکن بدست آید.

 

 بیشتر بخوانید:

 

[تعداد: 0   میانگین:  0/5]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar