منابع پیش بینی بازار در ایالات متحده برای ایرانیان خارج از کشور

در این مطلب قصد داریم، به منابع پیش بینی بازار در ایالات متحده برای ایرانیان مقیم و یا افرادی که قصد فعالیت تجاری در آنجا را دارند، بپردازیم. با پدیده فکر مهتر همراه باشید.

منابع پیش بینی بازار در ایالات متحده

تعداد نسبتا کمی از برنامه های بازاریابی برای تحقیقات بازار حرفه ای از بودجه بهره­ مند می شوند. هنگامی که نمی توانید مشکل را به متخصصان منتقل کنید، باید برآوردهای هوشمندانه تری انجام دهید. با ایده ی برآورد کاملا تجربی، راحت شوید.

بسیاری از مردم فکر می کنند چیزی جادویی در این مورد وجود دارد. و برخی روش ها وجود دارد که آنها نمی دانند و کارشناسان در دانشگاه تحصیلات تکمیلی یاد گرفته اند. نگران نباشید؛ من به عنوان کسی که به دانشگاه تحصیلات تکمیلی کسب و کار رفته و به عنوان معاون رئیس جمهور در یک شرکت تحقیقاتی بازاریابی کار کرده است. می توانم به شما اطمینان دهم که: تجزیه و تحلیل داده های پیچیده به ندرت به درد پیش بینی های کسب و کار می خورد. مهم نیست که مدل پیش بینی چقدر پیچیده باشد. پیش بینی های ریاضی بر اساس نتایج گذشته هستند. هیچ کس از آینده خبر ندارد.

در بیشتر موارد، بهترین راه برای ایجاد برآورد پیش بینی بازار، یافتن یک پیش بینی کارشناسانه، برآورد از داده های گذشته، پیدا کردن داده های موازی و یا استفاده از یک مدل است. همراه ما باشید تا این منابع پیش بینی بازار در ایالات متحده را با هم برسی کنیم.

یافتن یک پیش بینی کارشناسانه

یافتن پیش بینی کارشناسانه یکی از منابع پیش بینی بازار در ایالات متحده بشمار می رود. اگر شما می توانید یک پیش بینی کارشناسانه پیدا کنید که در حال حاضر منتشر شده است یا اگر بودجه ای برای پیش بینی کارشناسانه هزینه کرده اید، این نعمت است. این احتمالا به این معنی است که شما مجبور نیستید خودتان این کار را انجام دهید. پیش بینی های کارشناسانه ی بسیاری منتشر شده است. که می توانید نتایج آنها را به صورت رایگان دریافت کنید.

برخی از این ها پیش بینی های دولت است که رایگان در نظر گرفته شده اند. برخی پیش بینی های کارشناسانه هستند. که طی مصاحبه ها و یا پوشش رسانه های خبری انجام شده اند؛ و برخی، پیش بینی های حرفه ای هستند. که بخش های برجسته آنها به صورت تیزرهایی برای فروش تحقیقات گران قیمت در اختیار رسانه ها قرار می گیرد.

شما می توانید این پیش بینی ها را در گزارش های منتشر شده اخبار، اینترنت، مواد مرجع کتابخانه و در نشریات انجمن تجارت جستجو کنید. جایی که در آن ممکن است پیش بینی های مورد نیازتان را پیدا کنید. بستگی به صنعت تان و ماهیت دقیق کسب و کارتان دارد. متاسفانه هیچ کس حتی شما نمی توانید مشخص کنید که دقیقا کجا دنبال صنعت و طرح خود بگردید. اما حداقل می توانید برخی از نمونه ها را در نظر بگیرید. اداره آمار نیروی کار ایالات متحده به طور منظم چشم اندازهای شغلی را منتشر می کند که شامل پیش بینی تعداد انواع خاص مشاغل در آینده می شود.

منابع پیش بینی بازار در ایالات متحده

اگر طرح بازاریابی شما به پیش بینی رشد در تعداد حسابداران، مدیران اجرایی و یا اپراتورهای ماشین آلات سنگین نیاز داشته باشد، می توانید آنها را در سایت BLS پیدا کنید. همچنین می توانید پیش بینی را پیدا کنید که نشان دهنده رشد مشاغل صنعت کامپیوتر و یا رشد در دسته های کارمند خاص باشد. اگر، برای مثال، بر روی یک طرح بازاریابی شامل نوشیدنی ها کار می کنید، می توانید به نشریه انجمن نوشیدنی های ملی “Beverage World برای به دست آوردن پیش بینی مفصلِ پنج ساله ی مصرف نوشابه ها مراجعه کنید. چندین مجله تجاری مهم به طور منظم پیش بینی های اقتصادی را منتشر می کنند.

شما می توانید به یک کتابخانه مرجع مراجعه کرده و از راهنمای خواننده برای ادبیات دوره ای جهت پیدا کردن داده های منتشر شده مربوط به نیازهای داده ایِ خود، استفاده کنید. مجله Business Week دارای یک ستون هفتگی در مورد چشم انداز کسب و کار، و بررسی سه ماهه چشم انداز صنعت است.

برآورد از داده های گذشته

اگر چه گذشته، آینده را واقعا پیش بینی نمی کند، اما می تواند روند را نشان دهد. از این رو یکی از منابع پیش بینی بازار در ایالات متحده و هر جای دیگر توجه به داده های گذشته است. گاهی اوقات شما می توانید داده های گذشته درباره بازار را پیدا کرده و از آن برای رسیدن به آینده استفاده کنید. اصل استفاده از داده های گذشته به عنوان یک راهنما برای آینده یکی از اصول پیش بینی است.

با این وجود، داده های گذشته به طور ویژه برای پیش بینی بازار مهم است. زیرا شما اغلب اطلاعات مفصل موجود در مورد گذشته ی بازار خود پیدا می کنید. حتی زمانی که نتوانید پیش بینی بازار را پیدا کنید. استفاده از داده های گذشته یک نقطه شروع خوب و معقول برای پیش بینی بازار در ایالات متحده ، به شما خواهد داد.

مثال پیش بینی داده های گذشته

به عنوان مثال، من می خواهم بازاری برای تجهیزات رستوران در لاین کانتی، اورگان بسازم. می توانم به مدل های کسب و کار بخش اداره سرشماری ایالات متحده مراجعه کنم تا متوجه شوم که لاین کانتی دارای ۶۱۱ “محل غذا خوردن و نوشیدن” در سال ۱۹۹۶ و ۶۳۹ نفر در سال ۱۹۹۹ بود.

من به خصوص این واقعیت که این اعداد چندین ساله هستند را دوست ندارم. اما آنها آخرین آمار موجود هستند و نیز بهتر از هر عدد دیگری هستند که می توانم پیدا کنم. من می توانم با استفاده از صفحات زرد در دایرکتوری های تلفن و یا برخی از ابزارهای دیگر، موسسات غذا خوری و نوشیدنی را بشمارم. اما هر گونه جایگزین دیگری، غیر عملی و گران است.

بنابراین، آخرین اطلاعات آماری موجود را می پذیرم. من نرخ رشد را برای سال های ۱۹۹۶ تا ۱۹۹۹ محاسبه کرده و برای ایجاد یک پیش بینی بازار، همین میزان را در آینده به کار گرفتم.

افزودن عقل سلیم و برآورد تجربی

آیا این بهترین کاری است که می توانم انجام دهم؟ شاید نه. من می توانم داده های گذشته را به عنوان یک عدد پایه در نظر گرفته و سپس تحقیق و عقل خودم را برای بهبود آن اضافه کنم. مثلا: من می توانم با اتاق بازرگانی محلی یا انجمن رستوران تماس گرفته و نظر کارشناسانه در مورد سرنوشت موسسات غذا و نوشیدنی در گذشته و آینده ی قابل پیش بینی را، جویا شوم.

اگر کارشناس محلی بگوید که رستوران ها رونق پیدا کرده است، یا مشکلی در رستوران ها وجود دارد، آنگاه می توانم از این اطلاعات استفاده کنم تا نرخ رشد خود را به بالا یا پایین تنظیم کنم. در متن طرح بازاریابی ام می خواهم توضیح بدهم که نرخ رشد گذشته چیست و چرا من انتظار تغییر آن را دارم. من همچنین می توانم با اتاق بازرگانی و یا دولت های محلی را برای پیدا کردن اعداد رشد اقتصادی بررسی کنم.

برآورد تجربی یکی دیگر از منابع پیش بینی بازار در ایالات متحده و دیگر بازارها بشمار می رود.

من می توانم سلامت اقتصادی عمومی را در دوره ۱۹۹۹-۱۹۹۶ تا دوره ۲۰۰۵-۲۰۰۰ و نیز پیش بینی ها را برای آینده قابل پیش بینی مقایسه کنم. سپس براساس آن نرخ رشد پیش بینی شده خود را اصلاح کرده و در متن خود در مورد منبع نمودار نرخ رشد توضیح خواهم داد.

نکته مهم این است که من نباید تنها حدس بی اساس در مورد جمعیت رستوران بزنم. هنگام شروع، با اعداد گذشته من کیفیت کلیِ پیش بینی را بهبود می بخشم. این عمدتا فقط عقل سلیم و برآورد تجربی است.

منابع پیش بینی بازار در ایالات متحده برای ایرانیان مقیم آنجا و یا افرادی که قصد فعالیت تجاری دارند بیان شد. امیدوارم این مطلب مفید واقع شده باشد.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

علاقه ای که به مترجمی دارم باعث شد دریچه ی عظیمی به رویم باز بشه و با مباحثی آشنا بشم که به نظرم نقش اصلی رو در تشکیل شخصیت و موفقیت افراد (زندگی شخصی و کسب و کار) داره. امیدوارم همه بتونیم ضامن موفقیت خودمون باشیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar