من لبخندت را حس می‌کنم !

لبخندت را حس می کنم

برند دهان‌شویه‌ی Listerine اپلیکیشنی برای گوشی‌های هوشمند طراحی کرده که با استفاده از فناوری تشخیص چهره به افراد نابینا کمک می‌کند لبخند مردم را “حس” کنند.

این برند که زیرمجموعه‌ی Johnson & Johnson است با همکاری آژانس JWT London اپلیکیشن را ساخته است. اپلیکیشن فوق در حال حاضر برای گوشی‌های اندرویدی در Google Play قابل دانلود است.
اپلیکیشن با استفاده از دوربین گوشی، قادر است لبخند را تا فاصله‌ی ۵ متری تشخیص دهد و با یک پیغام صوتی یا لرزش گوشی به صاحب نابینای‌اش اطلاع دهد.

JWT هم‌چنین یک فیلم کوتاه احساسی برای تبلیغ این اپلیکیشن ساخته، در این فیلم حس افراد نابینا هنگام فهمیدن لبخند افراد نمایش داده می‌شود. ویدیو توسط لوسی واکر ساخته شده که به خاطر فیلم‌های مستندش نامزد دریافت اسکار بوده است. او هم‌چنین فیلم دیگری درباره‌ی افراد نابینا در کارنامه‌ی خود دارد به اسم Blindsight : یک مستند درباره‌ی کوهنوردی نابینا که شش کودک را در بالا رفتن از کوه هدایت می‌کند.

در مصاحبه‌های فیلم چهار نابینا توضیح می‌دهند که این اپلیکیشن چه معنایی برایشان دارد. عکس‌العمل‌های مختلف آن‌ها کاملا واقعی است (مثلا آن زنی که می‌گوید دوست دارد از این اپلیکیشن در مترو استفاده کند تا ببیند آیا کسی آن‌جا می‌خندد؟) باید بگوییم این فیلم دلیل محکمی برای اهمیت اپلیکیشن برای افراد نابینا است؛ چیزی بیش از شعار یک برند.

کمپین و دانلود اپلیکیشن در انگلستان، ایرلند، آفریقای جنوبی، هلند و آلمان شروع شده است و در کنار آن کمپین، دهان‌شویه‌ی جدید Listerine حمایت می‌کند.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

منبع نوشته:ام بی ای نیوز

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar