مهارت رهبران کسب و کار در یادگیری زبان های خارجی چگونه است؟

مهارت رهبران کسب و کار

 

مهارت رهبران کسب و کار

برگردید به کلاس زبان خارجه که در مدرسه سپری می کردید. احتمالا شما هم مانند بسیاری از ما این سوالات را از خود می پرسیدید: چه لزومی داره که یک زبان دیگه یاد بگیرم؟ که چی بشه؟!

درست هست که شما بدون آگاهی و تسلط به زبان های خارجی دیگر هم امکان دستیابی به موفقیت را دارا هستید.
اما فرصت ها در درون خود شما در قالب معایب تان قرار گرفته اند. خصوصاً در مبحث کسب و کار و تجارت، که این امر بیش تر به چشم می آید.

موفق ترین مردان آمریکایی هر روز بیش تر از روز قبل در حال چندزبانه شدن هستند و این یک اتفاق تصادفی نیست! بسیاری از مطالعات درباره ی چند زبانه بودن نشان می دهد که دانستن یک زبان دیگر (به عنوان زبان دوم و …) عملکرد اجرایی مغز را بهبود می بخشد.
به عبارت دیگر، به شما این امکان را می دهد تا توانایی خود را در بازبینی و دقت محیط تان افزایش دهید که خود همین کار هم تمرکز شما را بهبود بخشیده و به شما اجازه می دهد تا به راحتی و سرعت وظایف مختلف خود را پیش ببرید. همه ی این مزیت ها علاوه بر مواردی ست که در ارتباطات تان اثر مثبت می گذارد.
بیل گیتس نیز از اینکه هرگز در پی یادگیری حتی یک زبان خارجی نبوده ابراز پشیمانی کرده است. در این پست ۴ نفر از بهترین رهبران کسب و کار را که استعداد چندزبانه بودن داشته اند را عنوان می کنیم تا بلکه شما هم همین امروز به یاد گرفتن زبان خارجی دیگر اقدام کنید.

 

markzuckerberg

مارک زوکربرگ

موسس و مدیر عامل فیسبوک : انگلیسی – چینی

مارک زوکربرگ، با درک قابل توجه خودش از زبان چینی در مراسم پرسش و پاسخ در دانشگاه Tsinghua بسیاری از مردم جهان را تحت تاثیر قرار داد. این صحبت های او شامل زبان Mandarin بود.

 

cstland.michealle.blooberg

 

Michael Bloomberg

مدیرعامل بلومبرگ : انگلیسی – اسپانیایی

دانش اسپانیایی میشل وقتی که به عنوان شهردار نیویورک به مناسبت مراسم طوفان شنی در مقابل جامعه ی اسپانیایی قرار گرفت به کمک وی شتافت و تمام نگاه ها را به سمت خود خیره نمود.
از دیدگاه کسب و کاری موضوع، دانش اسپانیایی خصوصاً در آمریکا، نه تنها یک مزیت در حال رشد به شمار می رود بلکه آموختن آن ضروری نیز می باشد.
قدرت جامعه ی لاتین در آمریکا، ۱٫۵ تریلیون تخمین زده شده که این رقم همچنان در حال رشد می باشد.

 

cstland-apotheker_leo

Leo Apotheker

مدیرعامل سابق در Hewlett Packard – SAP :‌ آلمانی – هلندی – فرانسوی – انگلیسی عبری

لئو به پنج زبان مسلط است. هیچ تردیدی نیست که این مهارت به هنگام مدیریت نرم افزار آلمانی SAP‌ چندملیتی به کمک وی شتافته است. حتی همین دلیل باعث شده تا او به عنوان مدیرعامل Hewlett Packard انتخاب شود.

 

cstland-paul-bulcke

Paul Bulcke

مدیرعامل Nestle : هلندی – فرانسوی – انگلیسی – اسپانیایی – آلمانی – پرتغالی

پائول با مهارت کاملی که در شش زبان دارد شاید بهترین و کامل ترین مدیرعامل برای چنین شرکتی با این دامنه ی بین المللی باشد. این شرکت، ۴۵۰ کارخانه را در ۸۶ کشور به همراه ۳۴۰٫۰۰۰ کارمند را که از بیش از ۹۰ ملل مختلف حضور دارند را سازماندهی می کند.

Blucke در وب سایت Nestle نقل کرده است : چند زبانه بودن ارتباط بسیار قوی را با کارکنان، همکاران و مصرف کنندگان ایجاد می کند که برای کسب و کارهای مانند ما بسیار ضروری ست. او یک شهروند جهانی برای یک شرکت جهانی ست!

 

[تعداد: ۴    میانگین: ۴.۸/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar