• فروردین ۱۶, ۱۳۹۹

مهارت فردی چگونه به رهایی از موقعیت های سخت کمک می کند؟

مهارت فردی در همه ی شرایط به کمک شما می شتابد. حتی در شرایط سختی که نمی دانید چه اقدامی کنید!

 

مهارت فردی چگونه به رهایی از موقعیت های سخت کمک می کند؟

 

مهارت فردی

گاهی در موقعیت های سختی قرار می گیریم که نمی توانیم از این موقعیت ها خارج شویم و این موضوع باعث اذیت ما می شود. برای همین امروز با موضوع تازه ای سعی داریم نکاتی جهت مواجهه با چنین موقعیت هایی را ذکر کنیم تا از آن ها بهره ببرید.

 

صحبت با شخصی خسته کننده در جشن ها

صحبت با فردی در یک مکان عمومی یا جشن ها به طور اتفاقی گاهی خوشحال کننده است اما اگر این صحبت طولانی و خسته کننده باشد به شدت موجب آزار شما می شود. در نهایتِ سادگی با یک معذرت خواهی کوچک صحبت را ترک کرده و یک نوشیدنی میل نمایید یا با گفتن ” ببخشید من یک تماس ضروری دارم” به گفتگوی خود خاتمه دهید.

 

مکالمه و ارائه خدمات به مشتریان، نداشتن اطلاعات

مناسب ترین ابزار برای مکالمات خاص به خدمات مشتریان یا بازاریابی از طریق تلفن گفتن کلمه ” متاسفم نمی توانم کمکی به شما کنم” است. استفاده از هر جمله دیگری برای مکالمه های خسته کننده می تواند جنجال به پا کند و مشتری با صحبت بی وقفه خود شما را در موقعیت های خسته کننده ای قرار دهد. چگونه می گویید “من نمی دانم” بدون این که مردم حس کنند شما فردی جاهل هستید؟ به خصوص وقتی در موقعیت های بد عصبی می شوید، مانند مذاکره های کسب و کاری چه واکنشی از خود نشان می دهید؟

 

مطلب پیشنهادی: چگونه بجای “نمی دانم” از کلمات موثر و معادل آن استفاده کنیم؟

 

برای روبرو شدن با چنین موقعیت های بگویید” سوال خوبی بود” اما سوالات مهم تری هم وجود دارد، سپس درباره آن چه که اطلاعات دارید سخن بگویید.

 

داستان های تکراری

اگر دوست صمیمی شما داستانی را برای شما روایت می کند و توضیح می دهد چگونه با همسر خود آشنا شده است، و شما نمی دانید چگونه از این موقعیت فرار کنید چه کاری انجام می دهید؟ اگر داستان بیش تر از یک دقیقه طول کشید و شما تنها به گفتگو می پرداختید، به او تذکر دهید که شما بارها این داستان را شنیده اید اما این جمله را مستقیم نگویید بلکه با گفتن ” بله من این داستان را به یاد می آورم” همه در عید سال پیش از تعریف آن لذت بردند، گفتگو را به پایان برسانید.

 

انتخاب رستوران اشتباه یا غیر مناسب

اگر به رستورانی مراجعه کردید و غذای اصلی را برایتان تدارک دیدند اما با کنترل غذاها آن چه که باب میل شماست را نیافتید، آیا می توانید بلند شوید و از رستوران خارج شوید؟ اگر وارد رستورانی شدید و غذای آن رستوران مورد علاقه شما نبود و انتخاب بدی در انتخاب رستوران داشتید می توانید به آرامی رستوران را ترک کنید. اما اگر غذای شما موردی نداشت و شما از خدمات آن مکان لذت نبردید می توانید در انتخاب خود چند تذکر را به مدیر رستوران بدهید.

 

دیدار با یک دوست قدیمی که علاقه ای به ارتباط با او ندارید

اگر دوستان فراوان و خوبی دارید و علاقه ای به ارتباط مجدد با دوستان قدیمی ندارید، باید خوشحالی خود را از دیدن دوست تان ابراز کنید اما اشتیاق خود را نمایان نسازید، اگر دوست تان پیشنهاد داد شماره های تماس همدیگر را داشته باشید از این کار فرار کنید، ممکن است دوست تان ابراز خوشحالی فراوانی کند و علاقه خود را به گفتگو با شما بگوید در این صورت با یک عذر خواهی مشغله کاری خود را بهانه ای برای ترک این گفتگو کنید.

[تعداد: 11   میانگین:  3.5/5]
Avatar

ناهید عساکره

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar