مهارت فردی : چگونه کنترل زندگی را بدست بگیریم؟

مهارت فردی در ما باعث می شود تا بدانیم که چرا در این عالم حضور داریم و باید به چه کاری مشغول شویم. توسعه مهارت فردی توانایی هایی را در ما پدید می آورد که لازمه ی پرورش دادن بوده اند. ما باید یاد بگیریم که چطور باید کنترل زندگی مان را بدست بگیریم و خیلی هم وابسته به شرایط محیط و بیرون نباشیم. پس این پست را همراه باشید تا به برخی از این سوالات پاسخ دهیم.

 

مهارت فردی : چگونه کنترل زندگی را بدست بگیریم؟

 

مهارت فردی

واقعیت این است که هیچ قانون جادویی و معجزه آسایی وجود ندارد تا بتوانیم کنترل زندگی مان را بدست بگیریم و موفق شویم. اما واقعا موضوع از این قرار است که همه چیز از اقدامات و کارهای کوچکی آغاز می شود که بطور کلی ما انسان های معمولی فکر می کنیم اهمیتی ندارند!

در این پست، ۵ راه را معرفی می کنیم که افراد موفق با انجام دادن آنها، کنترل زندگی شان را به دست می گیرند. امیدوارم برای شما هم مفید باشد.

 

۱- افراد موفق ضروریت و فوریت را در خودشان ایجاد می کنند

افراد موفق هر روز را با حسی از احساس فوری بودن شروع می کنند. البته دقت کنیم که عجله کردن و عصبی بودن را پدید نمی آورند. اما کارها را به گونه ای پیش می برند که انگار فوری هستند. یعنی بدون تنبلی و با کمال دقت و پشتکار!

۲- افراد موفق فعالیت را با دستاوردها قاطی نمی کنند

افراد موفق می فهمند که مشغله داشتن و پرمشغله بودن می تواند نسبت به خشنودی و رضایت از خودمان را بی حس کند. روزها از پسِ هم بدون داشتن هدف خاصی و نتایج موردانتظار سپری می شوند. که اصطلاحاً فوریتِ قصدی می نامند.

 

۳- افراد موفق اجازه نمی دهند شرایط اضطراری، آنها را از خط خارج کنند

موفقیت افراد موفق، از فوریت های روز سوخت گیری می کند. آنها فوریت ها را به خوبی تا حدتوان مدیریت می کنند. منبع بیرونی کنترل، همیشه باعث آشفتگی می شود. حتی اگر ما هم آنها را پیدا نکنیم آنها ما را می یابند. به قول John Wooden که می گوید: سریع باشید، اما عجله نکنید!

 

۴- افراد موفق می دانند چه چیزی اهمیت دارد

اینکه بدانید چه چیزی برای شما اهمیت دارد، وضوح و شفافیت را ایجاد می کند. که در مقابل، استرس را کاهش می دهد. اینکار باعث می شود از شرِ آشفتگی های غیرضروری که از سرعت می کاهد خلاص شوید. درمی یابند که همه چیز یک آپشن نیست، بلکه باید روی اولویت ها تمرکز کنند. و اولویت هم همان چیزی ست که ضروریت دارد. هرگز زمان کافی برای انجام دادن همه کار وجود ندارد. و در مقابل، همیشه زمان برای انجام دادن کارِ مهم وجود دارد.

 

۵- افراد موفق به صداهای درست گوش می دهند

ست گودین درباره ی غولی که درون سر ما قرار دارد ابراز نگرانی می کند. باید مراقب آن باشیم. آنها دوست دارند احساس وحشت و ترس را درون ما ریشه بدوانند. پس هوشیار باشید. اینها صدای ناامنی و خودانتقادی اند. باعث رشد آن نشوید. با آن جرو بحث نکنید. زیرا فقط زمان تان را هدر می دهد. اصلاً سعی نکنید از لحاظ قانونی او را تعقیب کنید. او به شدت نسبت به همه چیز تسلط دارد. فقط می توانید فوریت های ویژه ی خودتان را ایجاد کرده و به غول درونی اجازه ندهید تا مقاصد و اهداف خوب شما را از خط خارج کند.

تمرین کردن عادت های ساده به شما کمک می کند تا از خطرات جدی دور بمانید.

 

 

[تعداد: ۸    میانگین: ۴.۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar