• ژانویه 28, 2020

مهارت فردی : ۵ نوع از شخصیت های شجاع

شجاعت، بعنوان مهارت فردی قدرتمند که انسان برای داشتن زندگی بهتر باید در خود پدید آورد شناخته می شود. در این پست، ببینیم که خودِ شجاعت چیست؟ آیا تعریف متداولی که از آن می دانیم درست است؟

 

مهارت فردی : 5 نوع از شخصیت های شجاع

 

مهارت فردی

راز ایجاد شخصیت هایی که خواننده دوست داشته باشد چیست؟ حتما باید رازی باشد درست است؟ بعضی فرمول های جادویی هستند که باعث می شوند خوانندگان در حد شدیدی عاشق شخصیت های مان شوند. دقیقاً به همان اندازه که خودِ ما هم در زندگی مان قهرمان زیاد داریم.

شاید اگر بگوییم هیچ فرمولی وجود ندارد و همه ی آنها با سخت کوشی بدست آمده اند واقعی تر به نظر برسد! اما حقیقت این است که واقعاً چیزی جادویی در این بین وجود دارد و آن، شجاعت است.

خوانندگان به شخصیت های شجاع دل می بندند. اگر شخصیت کمی نقص داشته باشد می بخشیم اما اگر بزدل باشد؛ هرگز!

جالب است اگر بدانید که ۵ نوع شخصیت شجاع وجود دارد. در این پست، به آشنایی با این شجاعت ها می پردازیم:

۱- حماسی/ Heroic

این روزها وقتی به قهرمانان فکر کنیم بطور کلی به کسانی فکر می کنیم که شجاعت حماسی دارند. این نوع از شجاعت به گونه ای ست که باعث می شود این شخصیت، کارهای خطرناک و احمقانه انجام دهد. یعنی شاید برای مراقبت از دیگران باشد و یا منجر به یک حادثه شود که شخصیت باعلاقه باور دارد. البته چنین شخصیتی نادان نیست! او می داند که در حال ریسک کردن است اما معتقد است که خطر کردن ارزش آن کار را دارد! برای مثال این مورد هم می توانید مرد عنکبوتی را درنظر بگیرید.

 

۲- ثابت قدم/ Steadfast

این نوع از شجاعت به اندازه ی مورد قبلی برجسته و یا موردتوجه نیست! این شخصیت در برابر چالش های زندگی روزانه، به شدت مقاوم و صبور است. سربازی که در سنگر پناه آورده، یا مُخبِری که در قلمرو دشمن است چنین شجاعتی دارند. مثال این نوع از شجاعت هم سربازانی هستند که در خط مقدم شکیبا و مقاوم بودند. دندان های خود را بهم می فشردند و هر روز با مرگ مواجه می شدند.

 

۳- آرام/ Quiet

این نوع از شجاعت احتمالاً حداقل ترین میزان توجه و درخشندگی را دارد. حتی گاهی اوقات مردم آن را با بزدلی هم اشتباه می گیرند.

شجاعتی که عنوانِ آرام بودن به خود می گیرد در شخصیت هایی وجود دارد که موقعیت های بد را با صبوری و بخشندگی تحمل می کنند. به نوعی می توان گفت که از شجاعت نوع قبل، نشأت می گیرد. اما معمولاً در شرایطی رخ می دهد که از لحاظ فیزیکی کم خطرترند. مثل بیماران سرطانی، مادران بیوه که زحمات کاری زیادی متحمل می شوند.

 

مطلب پیشنهادی: شکست را چطور به موفقیت تبدیل کنیم؟

 

۴- شخصی/ Personal

همه ی شخصیت های شجاع قرار نیست که با مرگ رودررو شوند و یا کره ی زمین را نجات دهند. گاهی اوقات شجاعانه ترین کاری که یک فرد می تواند انجام دهد فراهم کردن فرصت برای پیشرفت زندگی شخصی خودش است.

شجاعت شخصی یعنی اینکه شخصیت توانایی دستیابی به رویاهایش را داشته باشد. بجای اینکه همواره در شرایط بد باقی بمانند در همه چیز ریسک می کنند و به دنبال فرصتی برای زندگی بهتر می گردند. این نوع از شجاعت جزو رایج ترین هاست زیرا هر یک از ما هر روز ممکن است به چنین انتخابی برسیم.

۵- وحشت زده/ Frightened

در مورد آخر از انواع شجاعت که مهارت فردی مهمی به شمار می رود، به دو بخشی ترین شجاعت می رسیم که اغلب، متقاعدکننده ترین هم هست.

این شخصیت در حالیکه پاهایش روی زمین می لرزد، بر آن فائق می آید. زیرا در هر کاری، غلبه کردن بر ترس هست که باعث شجاع بودن فرد می شود. این نوع از شجاعت می تواند با دیگر نوع ها نیز همراه شود.

 

مطلب پیشنهادی: چگونه بر ترس هایم غلبه کنم؟

 

 

 

 

[تعداد: ۷    میانگین: ۴/۵]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar