مهارت های ضروری برای موفقیت مدیران

مهارت های ضروری برای موفقیت مدیران

چه چیزی مدیر موفق را نسبت به دیگران برتر جلوه می دهد؟

ممکن است متخصص کسب و کار خود باشید، یا در شرکت، باهوش ترین کارمند به حساب بیایید، اما تمام این صفت ها برای موفقیت کافی نیست و به مهارت هایی ضروری نیازمندید تا رهبری قوی و موفق شوید. با ما همراه باشید تا برخی از این مهارت ها را معرفی کنیم.

 

تفکر استراتژیک

خود را غرق کارهای روزانه نکنید! با برداشتن یک قدم به عقب می توانید تمام عملکرد روزانه خود را با دید بازتری بنگرید و درست تصمیم بگیرید. مهارت جدید بیاموزید و دیگران را تشویق کنید تا ایده های خوبی ارائه دهند. به نکات زیر توجه کنید.

– غلبه بر موانع برای همکاری

– مسافت ارتباط داشتن با مردم که به صورت منظم آن را رعایت نمی کنید.

– تحکم یافتن: تغییر فرضیات درباره موضوعی که قابل اهمیت است یا دنبال کردن برخی وظایف در سازمان که قدرت تحکم شما را افزایش می دهد.

 

هوش عاطفی، تفکر انتقادی

میانگین هوش شما به تنهایی نمی تواند موفقیت را برای شرکت به ارمغان بیاورد. هوش عاطفی امری حائز اهمیت است، طبق آن مدیریت اداری، اجتماعی و ارتباطات به شکل صحیحی کنترل می شود. باید به عنوان یک رهبر درک کنید که هر کارِ عملی در سازمان انجام دهید برای زیر دستان شما واگیردار خواهد بود، پس منبعی سرشار از انرژی و اعتماد باشید.
تفکر انتقادی مهارتی برای تفکر عاقلانه است. این مهارت مربوط به منطقه ای محدود و معین نیست. توانایی تفکر به روشی صحیح و حل مشکلات منبعی برای قدرت سازمان به شمار می رود. تفکر انتقادی توانایی مدیر را برای تحلیل اطلاعات و ترکیب منابع در حل مشکلات یاری می دهد.

 

داشتن انگیزه و ارتباط خوب

داشتن ارتباط خوب برای همه ساده به نظر می رسد؛ اما به مرور زمان و با مواجهه سختی ها مانند دیوار برای شما مانع می شود. مدیرانی که نمی توانند با دیگران ارتباط خوبی برقرار کنند باعث کند شدن رشد تیم خود خواهند شد. هدف خود را برای رسیدن به موفقیت قوی کنید، گاهی به دیگران می گوییم “خوشا به حال شما که کسب و کاری دارید” در هر حال این جمله به معنای داشتن انگیزه به شمار نمی رود. همان طور که ترس هم انگیزه به وجود نخواهد آورد، اگر ترس از مدیر مطرح است انگیزه ای قابل اهمیت به شمار نمی رود. دادن حقوق کم به کارکنان انگیزه آنان را نابود می کند. پس انگیزه های باارزش را بیابید. هر صفتی که کارمند را برتر نشان می دهد باعث توسعه شرکت شماست.

 

مذاکره سخت و آموزش

مذاکره هایی که رقیبان سر سخت در آن حضور دارند را کنار نگذارید! با هوش فراوان خود روش تحکم بر آن را بیاموزید و متخصص پاسخ گویی صحیح در جلسه های مذاکره باشید. نگذارید مشکلات شما را به عقب هدایت کنند. داشتن اعتماد به نفس برای یک مدیر به کارکنان اجازه می دهد با شجاعت بیش تری به راه خود برای موفقیت پیش روند.
آیا شما از دسته مدیرانی هستید که اشتباهات همه را اصلاح می کنند؟ آیا شما رباتی هستید که بدون وقفه سخن می گویید و به کسانی که می خواهند تصمیم بگیرند کمک می کنید؟ آیا در پایان روز هم از خود می پرسید که چرا من انرژی خود را از دست داده ام اما هیچ کدام از کارمندان پیشرفتی نداشته اند؟

شما نیازمند آموزش لازم برای توسعه خود هستید نه دیگران! اجازه دهید دیگران خود تصمیم بگیرند. آموزش، مهارتی متفاوت تر از انتقاد است که به مردم کمک می کند عملکرد روزانه خود در کسب و کار یا زندگی را بهتر جلوه دهند. مطالعات نشان می دهد مهم ترین مهارت های یک مدیر فعال آموزش مهارت هایی ست که به بهتر شدن کار خود و کارمندان کمک کرده و باعث تداوم آن کار می شود.

[تعداد: ۸    میانگین: ۳.۹/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

2
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
2 نویسندگان دیدگاه
ناهید عساکرهنیما
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
نیما
مهمان
نیما

با سلام و خسته نباشید واقعا مقاله عالی بود و امیدوارم موفق باشین