مهارت های فردی لازم برای شروع کسب و کارها

مهارت های فردی برای راه اندازی کسب وکار و موفقیت در حوزه کاری موردنیاز است که در این پست به برخی از این نکات و ویژگی ها می پردازیم.

 

مهارت های فردی لازم برای شروع کسب و کارها

 

مهارت های فردی

ممکن است کارکنان همیشه سوالاتی را در ذهن خود داشته باشند مثل اینکه: وقتی به کسب و کار دیگری منتقل می شوند آیا مهارت های آن ها برای کار جدید قابل انتقال است یا خیر! به عنوان یک کارآفرین اگر این نوع مهارت های فردی را در خود نمی بینید می توانید اطلاعات اولیه را از راه هایی چون اینترنت و یا دوره های مختلف آموزش ببینید در اینجا نکاتی را برای شما شرح می دهیم. تا جایی که می توانید این مهارت ها را بیاموزید. با پدیده فکر مهتر همراه باشید.

 

۱- تجزیه و تحلیل الزامات شغلی

با دقت به کسب و کارهایی که برای شما مهم تر از دیگر کارهاست؛ نگاه کنید. چه نوع دانش و مهارت هایی برای این کار موردنیاز است؟ تخصص مورد نیاز این کار چیست؟ سطح آموزش موردنیاز چه مقدار است؟ چه هنگامی از این اطلاعات مطلع شده اید؟ اگر پاسخ به این سوالات را بدانید بهتر می توانید این مسئله را تجزیه و تحلیل کنید و متوجه خواهید شد چه اندازه تخصص برای این مهارت ها لازم است.

۲- آنچه مورد نیاز شغل شماست را مقایسه کنید

هر یک از این شرایط به طور کامل با شخصیت شما سازگاری دارد؟ کدام یک از این شرایط به شما مربوط نیست؟ به تخصصی که به طور کامل با شما سازگار است فکر کنید و ببینید در گذشته چگونه از این مهارت ها استفاده کرده اید. به طور مثال؛ اگر در کسب و کار جدید استخدام شدید و شرکت تعیین کرده باید رهبر یک گروه بوده و چندین وظیفه را هم زمان انجام دهید به این فکر کنید که چگونه مدیر اجرایی را بیازمایید تا ثابت کنید که شما توانایی و قدرت خاصی در رهبری تیم دارید. توصیفی جزئی از کار خود برای رسیدن به هدف داشته باشید؛ سپس نتیجه گیری کنید. این کار به شما کمک خواهد کرد مهارت هایی که کار جدید نیاز دارد را بهتر بشناسید برخی تفکرات را که شما را در رسیدن به تخصص لازم دارید جدی بگیرید. سپس طبق این تفکرات نقشه ای طراحی کنید تمام طرح های کار را با مدیر اجرایی هماهنگ کنید.

۳- ارتباط با مردمی که در حال حاضر کار مورد نظر شما را دارند

بسیار مفید است با کسانی ارتباط داشته باشید که زمینه کاری آن ها با شما یکی ست؛ می توانید سوالات و تخصص لازم برای این کار را از آن ها جویا شوید. از مهارت های خود برای پیدا کردن این افراد استفاده کنید. با این افراد جلسه هایی را تشکیل دهید مثلا؛ درباره نیازهای کسب و کار و ماهیت ارزیابی محصول در بازار از آن ها راهنمایی هایی را درخواست کنید. پس از آن مهارت ها و سطح تخصص خود را برای آن ها شرح دهید. سپس درباره ارزیابی مهارت های خودتان از آن ها نظر بخواهید. هر راهنمایی که متخصص به شما ارائه می دهد را جدی بگیرید؛ زیرا مدیر استخدام بدون شک همین سوالات را از شما خواهد پرسید.

۴- با برخی از مهارت های عمومی مانند صنایع و حرفه ها آشنایی پیدا کنید

مهارت های فراوانی وجود دارد که به سادگی قابل انتقال هستند با صرف نظر از تولیدات و صنایع خاص می توان این مهارت ها را به شکل زیر شرح داد.

تفکر انتقادی: توانایی فکر کردن برای حل مشکلات، تصمیم گیری ها و اقدامات مناسب.

همکاری: توانایی کار کردن به طور موثر با دیگران، حتی با کسانی که عقایدی متضاد دارند! این دسته از مردم می توانند تیم شما را متنوع جلوه دهند.

خلاقیت: خلاقیت فقط به نوآوری محدود نمی شود، بلکه باید توانایی آن چیزی را که ندارید به دست بیاورید، و یا آنچه نیازمند تغییر و عرضه است را به روش های مختلف انجام دهید.

ارتباطات: توانایی و قدرت جمع کردن تحلیل ها در شرایط مختلف. همین طور قادر باشید اطلاعات را شفاهی و یا کتبی انتقال دهید.

اگر مهارت هایی را که ذکر شد انجام دهید حتماً تخصص لازم برای به دست آوردن کسب و کار دلخواه را به دست خواهید آورد. سپس به راهی بیندیشید که این مهارت ها را به مدیر خود نشان دهید. شرح دهید چه مهارت هایی را می توانید برای کار جدید منتقل کنید.

 

۵- با مشاوران و مربیان صحبت کنید

اگر به تازگی وارد یک شرکت شده اید -یا حتی در چنین شرایطی هم نیستید- شاید برای شما تهدیدآمیز باشد که بخواهید به دنبال یک متخصص یا مربی برای اندرز و نصیحت بگردید. سیاری از این افراد متخصص با آغوش باز از این فرصتِ به اشتراک گذاری دانش شان استقبال می کنند. کسانی را پیدا کنید که کاری که شما در ۱۰ یا ۱۵ سال آینده قصدِ انجامش را دارید انجام داده باشند. آنها خیلی خوب می توانند دانش و بینشی که شما می خواهید به آن تبدیل شوید را در شما پدید آورند. با این بصیرت ها، شما می توانید به پیگیری مسیر و ادامه ی روند که می خواهید دست یابید.

 

۶- شبکه سازی کنید

نکته ی مهم دیگر برای بهبود مهارت های فردی ، شبکه سازی است. قبل از هر چیزی، باید سعی کنید نوعی از ارتباط خود را با همکلاسی های قدیمی خود حفظ کنید. بسیاری از مردم محل کار و نوع فعالیت هایی که دارند باعث می شود تا دیگر با این اشخاص دیده نشوند، و حفظ این نوع ارتباط با آنها می تواند باعث فرصت هایی شود که تاکنون پیش نیامده است. برقراری ارتباط و شبکه سازی بسیار مهم است و لینکداین -همانطور که در مقالات گذشته هم ذکر شد- می تواند وسیله ی بسیار سودمندی باشد. لینکداین به شما اجازه می دهد تا با همکاران، همکلاسی های سابق خود در ارتباط باشید. حالا بماند که از هر ۱۰ نفر هم ۹ نفر گفته اند که از شبکه های اجتماعی برای استخدام افراد مستعد استفاده می کنند.

 

مطلب پیشنهادی: نقش رسانه های اجتماعی در مراحل قبل از استخدام

 

[تعداد: ۱۳    میانگین: ۴.۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar