مهارت های لازم برای کارآفرین شدن

مهارت های لازم برای کارآفرین شدن

 

مهارت های لازم برای کارآفرین شدن

برای آغاز موفق کسب‌وکار کوچک خود ، چه باید کرد؟ در اینجا ۸ مهارت مشترک هر کارآفرین موفق وجود دارد که عبارت‌اند از:

 

۱- انعطاف‌پذیری : توانایی تحمل فراز و نشیب‌های هر کسب‌وکار تا زمانی که دقیقاً همان‌طور که در طرح کسب‌وکار آن توصیف‌شده، مطابقت کند.این مهارت کارآفرین را قادر می‌سازد مادامی‌که چشم‌انداز تیره‌وتار است، به رفتن ادامه دهد.

۲- تمرکز :  پس از وضع یک چشم‌انداز بلندمدت، باید بدانید که برای نزدیک‌تر شدن به هدف نهایی چگونه به مرحله بعد “تمرکز ویژه” کرد. هنگامی‌که در تلاش برای ایجاد یک کسب‌وکار هستید بسیاری از نیروهای منحرف‌کننده وجود دارد این تسلط یافتن بر آن آسان نیست.

۳- سرمایه‌گذاری برای بلندمدت : اکثر کارآفرینان صبور نیستند و تنها در مورد آنچه قرار است پیش بیاید، نسبت به اینکه شرکت نیاز دارد به کجا رود، تمرکز می‌کنند. موفقیت یک‌شبه ممکن است ۷ الی ۱۰ سال به طول بیانجامد. کارآفرینان نیاز دارند طبق برنامه سه‌ماهه، توقف، مکث و برنامه‌ریزی کنند.

۴- تشخیص [شناخت] و مدیریت افراد : تنها با یادگیری شیوه به کار بردن اهرم کارمندان، فروشندگان و منابع دیگر ، یک کارآفرین یک شرکت مقیاس پذیر را خواهد ساخت. کارآفرینان باید یاد بگیرند برای یافتن افراد موردنظر، چگونه با شبکه ارتباط داشته باشند. کارآفرینان در تلاش‌اند تا تضمین کنند که آن‌ها بازخورد صادقانه و به‌موقع از همه این منابع را دریافت کنید.

۵- فروش : خواه ناخواه هر کارآفرین یک فروشنده است. آن‌ها همچنین ایده‌ها، محصولات و یا خدمات خود را به مشتریان، سرمایه‌گذاران و یا کارکنان می‌فروشند. آن‌ها کار را به آنجا خواهد رساند که مشتریان آماده خرید باشند. همچنین، آن‌ها می‌دانند که چگونه شرایط را در زمانی که مشتریان آماده خرید نیستند، کنترل کنند.

۶- یادگیری : کارآفرینان موفق به اینکه آن‌ها همه‌چیز را نمی‌دانند و بازار همواره در حال تغییر است واقف‌اند. آن‌ها بر روی سیستم‌های جدید، فن‌آوری و روندهای صنعت بِروز هستند.

۷- تفکر و تأمل : اجازه می‌دهند تا ازکارافتادگی به گذشته منعکس گردد و برای آینده برنامه‌ریزی می‌کنند. کار همیشگی تنها به فرسودگی شغلی ازلحاظ جسمی و عاطفی منجر می‌گردد.

۸ خوداتکایی : درحالی‌که بسیاری از کمک‌ها برای کارآفرین وجود دارد، در پایان، آن‌ها باید به‌اندازه کافی مدبر و خوداتکا باشند.

شما چطور فکر می کنید؟ چگونه می‌شود یک کارآفرین موفق شد؟ نظرتان را با ما در میان بگذارید.

[تعداد: ۷    میانگین: ۴.۶/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar