مهم ترین ویژگی انسانی ما چیست؟

demi-lovato

مهم ترین ویژگی انسانی

شخصیت هر فرد از صفت های اساسی و ثابتی تشکیل می شود. اما صفت هایی وجود دارد که با مرور زمان تغییر کرده و تحث تاثیر اتفاقات زندگی قرار می گیرند. آیا صفت معینی وجود دارد که بتوانید به عنوان مهم ترین خصوصیت خودتان نام ببرید؟ آیا این صفت به پیشرفت شخصیت شما کمک می کند؟

پاسخ های گوناگونی برای این سوالات وجود دارد. ما بهترین جواب ها را انتخاب کردیم تا به شما ارائه دهیم.

نویسنده ای به نام “ویلیام پتی” در کتاب خود درباره شخصیت ها نظرات مختلفی دارد این نویسنده می گوید مهم ترین صفتی که انسان باید در وجود خود داشته باشد اعتماد به نفس است. همه ی انسان ها دوست دارند به پاریس سفر کنند، اما شرایط، این اجازه را نمی دهد یا برخی دوست دارند به خواستگاری دختر مورد علاقه خود بروند اما از ترس شنیدن پاسخ رد هیچ گاه این کار را انجام نمی دهند. زیرا اعتماد به نفس ندارند! پس مجبورند بقیه عمر خود را بدون آن خانم سپری کنند. هر انسان صفتی در وجود خود دارد که مهم و اساسی است و دوست دارد با این خصوصیت موفقیت را در زندگی خود کسب کند.

نیازی به اثبات ارزش خود ندارید!

سعی نکنید ثابت کنید با ارزش هستید، رفتاری واقع بینانه داشته باشید. هر انسانی به دلایل فراوان ارزش خاص خود را دارد. ارزش افراد به داشتن پول زیاد یا ماشین مدل بالا نیست! شما به دلیل به دنیا آمدن در این دنیا ارزش بسیاری دارید. حتی اگر چیزهایی را که در ادامه ذکر می کنیم عمل نکنید فقط باید تلاش خود را برای رسیدن به موفقیت متوقف نسازید. هر اتفاق بدی که در زندگی رخ می دهد را قبول کنید. در وابستگی به انسان ها یا اشیاء زیاده روی نکنید. مثلا ممکن است کار خود را از دست دهید، یا به یک بیماری دچار شوید و … همه این اتفاقات بد هستند هیچ کس دوست ندارد به آن ها دچار شود. به نوعی با اتفاقات برخورد کنید که اثر منفی روی شما نداشته باشد. در صورت بروز هر نوع مشکل هیچ گاه تسلیم نشوید.

 

قبول کنید که گاهی دیگران از شما بد می گویند، بخندید

گاهی دیگران بدِ شما را می گویند؛ این یک حقیقت است. فرض کنید به مردم اجازه می دهیم بد شما را بگویند، آیا چیزی از شما کم می شود؟ پس از عبارت هایی مانند ” در مقابل بدی های دیگران چه بگوییم؟” استفاده نکنید! تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن چه که می دانید در سخن دیگران درست است را عملی کنید. اگر متوجه شدید سخن آنان از روی حسادت است به آن ها اهمیت ندهید. ممکن است در رسیدن به کاری ناکام بمانید به جای ناراحتی و تاسف، به خود بخندید. هر ناراحتی ممکن است به خنده تبدیل شود به شرطی که از گذشت زمان خوب به این قضیه بنگرید و با دید باز به مسئله شکست سابق نگاه کنید. چیزی را از دست نمی دهید اما اعتماد به نفس شما افزایش خواهد یافت.

هنگام نگرانی حرکت مثبتی انجام دهید

اگر از شروع کسب و کار خود در ماه آینده نگران هستید بهترین کار این است که در این مدت به دنبال دوره های آموزشی باشید تا مهارت لازم را برای این کار کسب کنید. اگر بخاطر انتقال به شهر دیگری نگرانید چون آن جا کسی را نمی شناسید؛ از شبکه های اجتماعی استفاده کنید و برای ارتباط با افرادی که در آن شهر زندگی می کنند کمک بگیرید تا دوستان جدیدی بیابید. هرگز تسلیم نشوید. راه های مثبت را به کار ببرید تا نگرانی شما برطرف شود.

[تعداد: ۱۶    میانگین: ۳.۷/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar