مهم ترین چیزی که کارآفرینان نیاز دارند چیست ؟

مهم ترین چیزی که کارآفرینان نیاز دارند چیست؟

مهم ترین چیزی که کارآفرینان نیاز دارند

شما هم کارآفرین هستید؟ فکر می کنید مهم ترین چیزی که نیاز دارید چیست؟

عوامل زیادی هست که برای موفق شدن یک کارآفرین لازم اند. اما احتمالاً ارزش هر یک از این عوامل یکسان نیست و شاید بهتر است که بتوانیم اصلی ترین اصل را در بین آنان بیابیم. حتما شما هم در این باره چیزهایی شنیده اید. شاید برخی به شما گفته باشند که مهم ترین چیز برای هر فرد این است که بدن سالمی داشته باشد. خب اهمیت بدن سالم کاملاً آشکار است. برای داشتن ذهنی سالم هم می بایست مراقب سلامت جسم خود باشیم. نظرتان درباره ی خوش بینی چیست؟

انسان باید خوش بین باشد تا بتواند برای کاری اقدام کند. وگرنه هیچ کس از آینده ی خود، حتی ۵ دقیقه ی بعد خبر ندارد! حالا که از آینده خبر نداریم دو راهکار پیش روی ماست.  × خودمان را در زمان رها کرده و قبول کنیم که از همه چیز بی خبریم! و یا بخاطر خواسته های خودمان تلاش کنیم.

در ضمن، شما به عنوان یک کارآفرین برای موفق شدن باید اصرار بورزید. نباید با انجام یک، دو الی سه بار کارها خسته شوید. باید استمرار داشته باشید و مدام تکرار کنید تا موفقیت را از آنِ خود سازید. شما باید ریسک پذیر هم باشید. به سمت ریسک های مالی حتی عاطفی حرکت کنید! باید مطمئن باشید که این ریسک ها حساب شده اند.

خب، موضوع اینجاست که مهم ترین این موارد کدام است؟

چیزی که شما را به عنوان یک کارآفرین به سمت موفقیت سوق می دهد یک نوع اعتماد به نفس است که باید درون خودتان پرورش دهید. این اعتماد به نفس به تنهایی در چهره ی شما نمایان نشده و اعتبار خارجی را دربرنمی گیرد.

Irving Grousbeck استادِ محبوب رشته ی کارآفرینی در Stanford Business School به دانشجویانش گفت: کارآفرینان باید یک عقاب تنها باشند! به خاطر دارید که عقاب ها هرگز گله نیستند! شما معمولاً یکی یا دو تا از آنها را در آنِ واحد می بینید.

این تشبیه، خیلی نظرم را به خودش جلب کرد. چرا عقاب؟ مگر یک عقاب تنها چه کاری می کند؟ آنها در ارتفاعات اوج می گیرند و به تنهایی در لانه فرود می آیند. دقیقاً مثل یک عقاب، اگر قصد ساختنِ یک چیز جدید دارید باید در ارتفاعات و بر فراز ابرها پرواز کنید تا چشم اندازی را بدست آورید که فراتر از چیزهایی باشد که امروز هست و تصوری را به شما اعطا کند که بدانید فردا چه روی می دهد.

شما باید دوست داشته باشید که در مسیر ویژه ی خودتان حرکت کنید نه اینکه طبق چیزهای متعارف پیش بروید. این تشبیه مانند عقاب شدن” عمیقاً در من خو گرفته است و من در زندگی شخصی خودم هم تصمیم دارم که یک عقاب تنها باشم تا به موفقیت برسم.

اعتماد به نفس یک عقاب تنها، فقط با هدف متفاوت شدن از دیگران نیست. بلکه توانایی دیدن با آن چشم انداز گسترده و اوج گرفته، کار کردن برای یک نتیجه ی طولانی مدت و به تنهایی به آشیانه برگشتن است. او تصمیمی برای تنها بودن اتخاذ نکرده است. آنچه حائز اهمیت است این است که او می خواهد روی پای خود بایستد.

تنها بودن عقاب، بدین معنی نیست که هر قدمی که در پیش می گیرد بدون راهنمایی باشد. کارآفرینان عاقل به دنبال تجربه های دیگران هستند. وقتی شما کسب و کار خودتان را شروع می کنید به نصایح و اندرزهای متخصصان، باتجربه ها و مشتریان آینده نگر نیاز دارید. احتمالاً بسیاری از این نصایح هم متناقض خواهند بود.

شما می دانید که برای موفقیت، هوش، خلاقیت، مهربانی و اخلاق کاری در کنارهم پیش می روند. اما با ترکیب این ویژگی ها، با اعتماد به نفس یک عقاب تنها فرصت های ویژه ی خودتان را به همراه موفقیت های خاص خودتان ایجاد می کنید. با اعتماد به نفس یک عقاب شما شجاعت عمل خواهید داشت و اجازه نمی دهید که دیگران با عقاید و باورهای شخصی شان شما را به سمتی که می خواهند هدایت کنند.

من به شدت معتقدم که هر کسی می تواند این ویژگی منحصربفرد مانند عقاب شدن را در خود پرورش دهد. این ویژگی در من، مرا در لحظات نفس گیر زندگی ام یاری نموده است. مانند عقاب باشید.

 

نویسنده: Jessica Herrin

مدیر و موسس Stella & Dot Family Brands

 

 

[تعداد: ۸    میانگین: ۴.۹/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar