موانعی که در رسیدن به ثروت وجود دارد

موانعی که در رسیدن به ثروت وجود دارد

 

میلیونر شدن آنقدرها هم که گمان می کنید دور از ذهن نیست!

با فداکاری، شکیبایی و تمرکز، میلیونر شدن کاملاً دست یافتنی ست. به یاد بیاورید: هر کاری که تنها یک نفر در دنیا توانایی انجام داشته باشد، سایرین هم می توانند.

سخت ترین بخش آن، دستیابی به اولین میلیون دلار است. پس از آن، همه چیز به خودِی خود رخ می دهد. اما فکر می کنید چرا بدست آوردن اولین پول ها تا این اندازه سخت جلوه می دهد؟ افراد زیادی تا به نزدیکی های این پول می رسند، اما با ذهنیت هایی که در ادامه می آید، خودشان را به عقب می رانند.

  • فکر نکردن به روش صحیح

طبق گفته ی Napoleon Hill که در کتابِ Think and Grow Rich بیان کرده بود، افراد ثروتمند نسبت به یک فرد معمولی به طرق متفاوتی می اندیشند. پس از مصاحبه کردن با ۱۲۰۰ نفر از ثروتمندان جهان، آقای Steve Siebold با کشفیات Hill موافق بود. اینها شامل موارد زیر بودند:

آنها فقر را ریشه ی همه ی پلیدی ها می دانند.

آنها بر این باورند که خودخواهی می تواند به پرهیزگاری تبدیل شود.

آنها، ذهنیتِ “عمل” دارند.

آنها دانش ویژه ای را بدست می آورند.

آنها درباره ی آینده رؤیاهایی دارند.

تمایلات و علاقه های خودشان را دنبال می کنند.

آنها از چالش ها لذت می برند.

آنها از پولِ دیگران استفاده می کنند.

تمرکزِ آنها روی “بدست آوردن” است نه ذخیره کردن!

آنها زمانِ ریسک کردن را می دانند.

در حالت کوتاه تر اگر بخواهیم بگوییم، برای اینکه میلیونر شوید باید نوع تفکر و ذهنیت خود را درباره ی موفقیت و پول تغییر دهید.

  • خیلی نگرانِ “کامل” بودن

این مورد یکی از باارزش ترین و مهم ترین درس هایی ست که در زندگی می آموزیم. “هیچ چیز در زندگی کامل نیست!”

هرچه زودتر بتوانید در زندگی به این درس برسید، زودتر می توانید خودتان را از درجا زدن نجات دهید. اگر صاحب یک کسب و کار جدید هستید، هرچه زمان بیش تری برای کامل کردن محصول و خدمات تان صرف می کنید، رقبای شما بیش تر می توانند وارد بازار شما شده و مشتریان بالقوه ی شما را شکار کنند. یاد گرفتن این درس را از خودتان دریغ نکنید. هرچه زودتر سعی کنید وارد بازار شوید. بارها در مطالب وب سایت مان، گفتیم که هیچ وقت برای ویرایش و بهبود بخشید کارهای سابق دیر نیست!

  • صرف کردن همه ی چیزی که بدست می آورید

خیلی وسوسه انگیز است با پولی که دارید برای خرید ماشین مدل بالا بروید. چیزی که مهم است این است که افراد ثروتمند می دانند با ابزاری که در اختیار دارند چگونه باید زندگی کنند. بسیاری از افراد ثروتمند مثل وارن بافت، در یک خانه ای متوسط زندگی کرده و از ماشین هایی معمولی استفاده می کنند.

  • ایجاد انتظارات غیرواقعی

بله افراد ثروتمند رویاهای عظیمی دارند. اما در عین حال، انتظارات واقعی از خودشان ایجاد می کنند. آنها به خوبی می دانند که قرار نیست یک شبه به میلیونر تبدیل شوند. میلیونر شدن سخت کوشی ها و شکیبایی های زیادی می طلبد. حتی هر دونده ی ماراتون هم به شما می گوید که نباید از خودتان انتظار داشته باشید ۲۶ مایل را بدون آموزش صحیح و شرایط دقیق بدوید. انجام این کار هم، به معنیِ اندیشه ی منفی یا انرژی منفی نیست! لطفا تفاوت این دو گزینه ی به خوبی بررسی کنید.

  • تقلید کورکورانه از دیگران

بسیار حرکت خردمندانه و صحیحی ست که به دنبال مشاوران باتجربه باشید تا شما را در مسائل راهنمایی کنند اما همواره به یاد داشته باشید: لزوماً چیزی که برای آنها جواب داده، به دردِ شما هم نمی خورد. مثلاً نحوه ی راه اندازی شدن شرکت اپل و مایکروسافت برای دنیای امروز نتیجه ای ندارد!

پس اینکه مراحل موفقیت بیل گیتس و استیو جابز را دنبال کردن، لزوماً شما را هم به موفقیت نمی رساند! مسیر و جاده ی خود را خلق کنید.

 

[تعداد: ۹    میانگین: ۴.۶/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar