موانع شخصی که از رسیدن به موفقیت جلوگیری می کند

موانع شخصی که از رسیدن به موفقیت جلوگیری می کند

 

موانع شخصی که از رسیدن به موفقیت جلوگیری می کند

اگر خودتان صاحب کسب و کار باشید طبیعتاً مزایای زیادی به خود می بینید و حتماً il می دانید که جاده ی کارآفرین شدن آنقدرها هم که به نظر می رسد آسان نیست!  بسیاری از مشکلات هم در ذهنیت و افکار کارآفرین تاثیر مستقیم دارند.

برخی از موانع روانی متداول هست که صاحبان کسب و کار بالقوه را از حرکت، پیش رفتن و موفقیت بازمی دارد. در این پست با این موانع آشنا می شویم و یاد می گیریم که چطور بر آنها غلبه کنیم.

 

  • وضعیت مالی، باعث استرس احساسی می شود

راه اندازی یک کسب و کار کوچک معمولاً یک اقدام گران قیمت به حساب می آید. چرا که یک کسب و کار متوسط برای راه اندازی به طور میانگین ۳۰ هزار دلار هزینه می طلبد. بجای اینکه در یک شغل معمولی مشغول باشید و یک درآمد منطقی با مزایایی معمولی بدست آورید، سعی کنید پا را فراتر نهاده و خودتان برای شخص خودتان پول سازی کنید.

اگر این اقدام از نظر شما در وضعیت فعلی یک ریسک غیرقابل جبران محسوب می شود می توانید با برقراری ارتباط با متخصصان مجموعه پدیده فکر مهتر، ببینید که واقعا عامل اصلی برای راه اندازی کسب و کار چیست؟ همینطور می توانید پاسخ سوال های دیگری نظیر “جایگاه وضعیت اقتصادی جامعه و ریسک پذیری برای راه اندازی کسب و کار چگونه است؟” را بیابید.

  • گره زدن ارزش های شخصی با ارزش های شرکت

راه اندازی کسب و کار خودتان، به تنهایی یک هیجان شخصی بسیار حاد است. از وقتی کسب و کار خود را شروع می کنید احتمالاً احساس موفقیت خاصی را در خود تجربه می کنید اما در واقع، همه ی کسب و کارها به آرامی شروع می کنند، کم کم با چالش های زیادی روبرو می شوند و در حین پیشروی، کم کم اهداف خود را از دست می دهند. در حقیقت، تنها یک سوم استارتاپ ها در دهه ی اخیر دوام آورده اند.

بجای اینکه ارزش های خود را مستقیماً به موفقیت شرکت گره بزنید دستاوردهای خود را خارج از کارآفرینی تان درنظر بگیرید. اگر در به یاد آوردن اینها به مشکل برمی خورید، به صورت دستی لیستی تهیه کنید. هر زمانی که بخاطر عملکردتان درون سازمان، احساس خودکم ارزشی را تجربه کردید به این لیست مراجعه کنید و بازخورد سایر جوانب مثبت زندگی تان را به چشم ببینید.

 

  • نقص های کامل بودن

به عنوان یک کارآفرین باید سرعت را در پاها و قدم های خود داشته و واکنش گرا باشید. نمی توانید تا لحظه ای که بهترین و کامل ترین برنامه بدست برسد منتظر بمانید. باید مسیر را ساده تر کرده و ریسک های کم تری را پذیرا شوید. با اقدام کردن و فراموش کردنِ اینکه “همیشه باید کامل باشید”؛ فرصت های بهتر و بی شمارتری را برای خود به وجود می آورید.

 

  • کمبود راهنمایی های کاربردی

یک مشکل بسیار گسترده که بسیاری از کارآفرینان در آغاز مسیر، روبرو می شوند کمبود راهنمایی هاست. وقتی شما یک شغل قدیمی دارید، یک لیستی از وظایف شما وجود دارد که باید انجام دهید و مدیری هست که آنها را درنظر دارد. اما وقتی کسب و کار خودتان را مدیریت می کنید باید کسی باشید که خودتان را در استانداردهای بالاتری نگاه می دارد.

یک راه ساده برای اینکه خودتان را پیگیرنگاه دارید این است که لیستی از همه ی فعالیت هایی که باید در هر روز، هفته و ماه های خاص انجام دهید گرد آورید. اگر به دنبال راهنمایی های ساده در این خصوص هستید به دنبال کارآفرینانی بگردید که می شناسید و برای شما قابل احترام اند. اگر هیچ ارتباطاتی ندارید، به دنبال مراکز توسعه ی کسب و کارهای کوچک در منطقه ی خود بگردید. این مراکز، راهنمایی های رایگان را توسط کسانی که قادرند نگرش و ذهنیت شما را تغییر دهند در اختیارتان قرار می دهند.

 

  • کار کردن بیش از حد

یک کارآفرین متوسط، ساعت های طولانی را کار می کند که در نهایت، سبک زندگی ناسالمی را برایش فراهم می آورد. این روند بطور مداوم، باعث کمبود و یا ازدیاد چیزها در فرد می شود و متعاقباً پیامدهای منفی را در سلامتی شخصی و عملکرد کاری منجر خواهد شد. از طرفی، ممکن است فرد هیچ زمانی برای خواب یا ورزش نداشته باشد! ترکیب این سبک زندگی به همراه استرس می تواند مشکلات سلامتی جدی را به بار بیاورد.

برای جلوگیری از این رخداد، باید تلاش پیوسته ای را به کار ببندید تا روی خودتان سرمایه گذاری کنید. بطور روزانه و مرتب ورزش کرده و برنامه ای را تنظیم کنید تا خواب کامل شبانه را داشته باشید. اگر مسائل و مشکلاتی هست که شما را از این برنامه های استاندارد وامی دارد بطور مرتب به دکتر مراجعه کنید. دکتر شما، بطور مرتب شما را چک کرده و وارد سبک زندگی سالم خواهد کرد. فقط مطمئن شوید که خودتان را به سمت سلامتی ضعیف هدایت نمی کنید!

مسئولیت های کسب و کار که با کارآفرین شدن به میدان می آید بسیار گسترده و چالش برانگیز است. اما بخاطر بسپارید که مسئولیت های فردی هم به همان نسبت ها از اهمیت شایانی برخوردارند.

[تعداد: ۸    میانگین: ۴.۶/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar