• اسفند ۸, ۱۳۹۸

موانع کارآفرینی چه چیزهایی هستند!!؟

قبل از شروع کسب و کار ، موانع کارآفرینی را بشناسید

موانع کارآفرینی

کارآفرینی حرفه پر خطری است.. شما از آغاز به کار شرکت تا مراحل رشد آن با ریسک های زیادی مواجه خواهید شد. حتی زمانی که به ثبات رسیده و در حال شتاب گرفتن هستید. اگر می خواهید مانند یک صاحب کسب و کار موفق شوید، باید برای این ریسک ها آمادگی داشته باشید و ترس های خود را به مسیر درستی هدایت کنید.

با اینکه که هر کارآفرین و هر کسب و کار منحصر به فرد است، ۵ ترس مشترک وجود دارد که هر کارآفرین قبل از شروع کار با آن مواجه می شود.

  • تمام شدن پول

سرمایه یکی از بزرگترین نگرانی هایی است که اکثر کار آفرینان با آن مواجه هستند. شروع کسب و کار نیازمند مقادیر زیادی پول است، که معمولا مستقیما از دارایی های کار آفرین یا از سرمایه گذاران مستقل تامین می شود. اگر در طول زمان معین تا تمام شدن سرمایه نتوانید به یک جریان درآمد مطمئن و کافی دست پیدا کنید، کسب و کار و تمام سرمایه در خطر از بین رفتن برای همیشه قرار می گیرند. سرمایه گذاران نا امید یک موضوع است و از بین رفتن دارایی زندگیان موضوع دیگریست.

اگر از بین رفتن دارایی و سرمایه شخص چیزی است که شما را از پیشروی باز می دارد، به راه های دیگری که برای تامین سرمایه وجود دارد رجوع کنید. از جذب سرمایه گذار تعداد کم تا هزاران نفر، یا جستجو برای تسهیلات دولتی کسب و کار برای شروع استفاده کنید. از همه مهم تر، باید به کاری که می کنید ایمان داشته داشید. در غیر این صورت اصلا وارد کسب و کار نشوید.

  • به اندازه کافی خوب نبودن

چه شما نگران باشید که آیا می توانید یک کار آفرین خوب باشید یا اینکه آیا محصولی که ارائه می دهید به اندازه کافی خوب هست که قابل رقابت باشد یا نه، ترس خوب نبودن به اندازه کافی می تواند برای یک کارآفرین تازه کار تضعیف کننده باشد.

یک مفهوم ساده را که در هر کسب و کاری کاربرد دارد را به خاطر بسپارید: راه اندازی با حداقل کیفیت محصول. کالای شما حتما نباید از همان زمان راه اندازی خارق العاده باشد، و لزوما نباید بهترین باشد. باید قابل قبول باشد. در ادامه شما جا برای بهبود و پیشرفت در طول زمان خواهید داشت. هیچ محصولی از همان ابتدا کامل نبوده است. بسیاری از کسب و کارهای بزرگ در دنیا احتمالا با کیفیتی مانند محصول شما آغاز به کار کرده اند.

به عنوان یک کارآفرین، شما نیز می توانید از حداقل شروع کنید. شما مجبور نیستید از همان ابتدا تمامی تصمیمات صحیح را اتخاذ کنید، و لازم نیست یک مدیر کامل باشید. فقط باید قابل قبول باشید. تا زمانی که وقت و تجربه کافی برای پیشرفت خود به دست بیاورید.

  • شکست

ترس از شکست را گهگاه همه ما تجربه کرده ایم. شکست هایی وجود دارند که کوچکند. مانند یک کمپین اینترنتی بازاریابی نافرجام، یا یک اشکال که پس از راه اندازی چیزی با آن مواجه می شویم. و شکست هایی هستند که بسیار بزرگند. مانند از بین رفتن کسب و کار.

شکست شما را عقب می اندازد. ولی هر گونه که باشد شما نباید بگذارید که ترس از شکست شما را از یک تصمیم گیری بازدارد. شکست در صورتی که شما به آن اجازه دهید، پایان راه است. در غیر اینصورت، تنها یک نقطه توقف موقت در مسیر طولانی رسیدن به هدف نهایی است.

از همه مهم تر، شکست، فرصتی است برای یادگیری. هر شکستی که تجربه می کنید درسی به شما می دهد که می توانید از آن در کسب و کار و یا زندگیتان استفاده کنید.

  • احساس ضعف

زنذگی کارآفرینی به دلیل سادگی آن انتخاب نشده است. بلکه به این دلیل انتخاب شده که چالشیست که در طول مسیر همراه با پاداش هایی است. اگر شما به این دلیل به سراغ کارآفرینی می روید که راهی ساده برای پولدار شدن به نظر می رسد، به شما دروغ گفته اند. کارآفرینی پر از موانع، استرس و کار سخت است.

اما بخش جسورانه کارآفرینی کنترل است. بله، شما زمانهایی دچار احساس ضعف خواهید شد، اما تغییر این شرایط کاملا در دستان شماست. اگر شما با مشکلات مالی فراوانی روبرو هستید، می توانید یک مشاور مالی استخدام کنید. اگر از توسعه دهنده خود نتیجه دلخواه را نمی گیرید، می توانید به دنبال کمک جدید بگردید.

شما با حجم کاری خیلی بیشتری از قبل مواجه خواهید شد، اما به یاد داشته باشید شما کنترل کامل روی سرنوشت خود خواهید داشت.

  • موارد ناشناخته

آمادگی برای موارد ناشناخته غیر قابل توصیف و غیر ممکن است. زمانی که شما با یک برنامه کسب و کار، مقداری پول و ممکن است همراه با یک شریک یا یک مربی در کنار خود شروع به کار می کنید، هیچ ایده ای از اتفاقاتی که در سال اول پیش رو دارید نخواهید داشت. برای بسیاری یک فکر هیجان انگیز است، اما در عین حال ترسناک نیز می باشد.

کارآفرینی یک شغل نیست. یک سبک زندگی است. شما تصمیم می گیرید که در این نقش باشید چون فردی ریسک پذیر، پر شور و پرکار هستید و به ایده خود ایمان دارید. این چهار فاکتور برای پشت سر گذاشتن موانعی که سر راهتان است بیش از حد کافی است. حتی انواع ناشناخته آن. پس این ترس ها را کنار گذاشته و به خود باور داشته باشید.

نتیجه گیری

کارآفرینی برای افراد بی باک نیست. برای افرادیست که آمادگی و قدرت کافی برای آموختن از ترس هایشان دارند و آنها را پشت سر می گذارند. به جای اینکه از ترسهایتان دوری کنید، آنها را بپذیرید و از آنها به عنوان محرکی برای کسب اطلاعات بیشتر از کسب و کارتان و جلوگیری از رخ دادن فاجعه استفاده کنید.

 

[تعداد: ۷    میانگین: ۳.۶/۵]
Avatar

نیوشا ارانی

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar