موتورهای جستجو و نقش آن ها در بازاریابی کسب و کار

موتورهای جستجو
بازاریابی موتور جستجو : کیمیای عصر ما

موتورهای جستجو

کیمیاگران به نوبه خود کوشیده اند تا فلزات معمولی را به طلا تبدیل کنند. این تلاشی جادویی در جهت رسیدن به ثروت بود. اما متأسفانه برای پیروانش، هیچ ترکیبی برای انجام چنین واکنشی یافت نشد. اما امروزه ابزاری به نام گوگل وجود دارد که می تواند به کارآفرینان متوجه ثروت کمک کند.

درگذشته برای رشد پایه ای مشتریان به پول یا زمان قابل توجه و اغلب هردوی آنها نیاز بود.  با این حال، در جهان دیجیتالی که در آن خرید آنلاین انجام می شود، نتایج جستجوی گوگل می تواند میزان زیادی از چشم اندازهای مورد علاقه را به عملکردهای کوچک، سریع و ارزان تبدیل کند.

به همین دلیل است که مردم به خدمات گوگل نسبت به دیگر سایت های معتبر اعتماد بیشتری دارند. درحال حاضر، گوگل محبوب ترین موتور جستجوی آنلاین با ۶۸ درصد سهم بازار است. گوگل هر روزه بیش از ۳٫۵ بیلیون جستجو را پردازش می کند.

درحالی که تنها  بخش کوچکی از این جستجوها مربوط به کسب و کار شماست، با این حال می تواند حجم انبوهی را ارائه دهد. علاوه براین، گوگل ابزار های جستجوی بیشتری را برای فروش فراهم می کند. با برنامه ریزِ کلید واژه و AdSense به معنای واقعی کلمه می توانید یاد بگیرید و به آنچه که افراد آنلاین جستجو می کنند گوش فرا دهید. برای یک کارآفرین جستجوی میزان خوبی از کسب و کار خود طلای واقعی ست.

یک بیزینس می تواند با داشتن فراست بیشتر نظیر؛ تغییر خدمات و فراهم کردن آنچه که مردم می خواهند، سود بیشتری کسب کند. گوش دادن به رقبا، به دست آوردن پول واقعی نیست!

قدرت بینش، اساساً می تواند چگونگی انجام کسب و کار را تغییر دهد. در گذشته، کارآفرینان برای تعیین هر چیزی از مفهوم به موجودیت به نیروی خود تکیه می کردند. اما با ظهور و پیشرفت های دیجیتال، امروزه استارت اپ ها می توانند از داده ها برای پیش بینی دقیق آنچه که مصرف کننده ها و موجودی پول صندوق را تشدید می کند، استفاده کنند. فقط عنوان آنچه که مردم برایش جستجو می کنند مهم است وگرنه چگونگی جستجوی آن مهم نیست!

راه های مختلفی وجود دارد که شما می توانید محصولات خود را و آنچه که می خواهید بفروشید را توصیف کنید، اما گوگل با مقیاسی متفاوت نشان می دهد: یافتن سایتی که بهترین تطبیق برای کلماتی که مردم برایش جستجو می کند را نشان می دهد. از این بخش از علم نمی توان چشم پوشی کرد. حدود ۹۴ درصد از کلیک ها بر صفحه اول نتایج می باشد. گوگل جهان را متقاعد می کند که بهترین جواب ها در صفحه نخست قرار دارد. اگر صفحه اول را از دست دادید، راههای دیگر را انتخاب کنید. سایت شما اگر تطابیق عوام پسند و عبارات جستجوی مربوطه را داشته باشد، در رتبه بالاتری قرار می گیرد.

ممکن است مردم به هنگام جستجو، کلمات را با خط فاصله بنویسند یا غلط املایی داشته باشند. نکته اینجاست که در سایتهای جستجو، مهم نیست که شما محصولات تان را چگونه توصیف می کنید. مهم این است که مردم چگونه برای آن جستجو می کنند! بعد از نگاه تحلیلگرانه، ما سایت نهایی را برای انعکاس اینکه مردم چگونه جستجوی آنلاین انجام می دهند را بازنویسی می کنیم. کسب و کار دو برابر می شود.

مثالی دیگر: ما وقتی کارهای اساسی را شروع کردیم؛ صفحاتی را ساختیم که به مردم کمک می کند متخصص قلب را پیدا کنند. هنوز هم، در گوگل مردم بیش تر از ۵ بار برای عبارت ”cardiology” (قلب و عروق) جستجو می کنند. در عوض، با بهینه سازی صفحاتمان برای کلمات کلیدی، ترافیک بیشتری ایجاد می کنیم که به ما اجازه می دهد از این صفحات کسب درآمد کنیم. اگر کتابفروشی های محلی قفسه هایشان را با پرفروش ترین ها رده بندی می کنند، بدانید که آنها می توانند با سرعت زیادی به انبار کالا تبدیل شوند.

آمازون کلماتی نظیر” خرید آنلاین کتاب” را ندارد؛ زیرا مردم هم این وبسایت را با جستجوی عنوان کتاب می یابند. به طور مشابه، وقتی ما واجبات را فراهم می کنیم، صفحه ای را نیز برای هر دکتر در آمریکا درست می کنیم. سپس صفحه ای را برای هر شهر اضافه می کنیم و در مرحله ی بعد حومه ی شهرها را مدنظر قرار می دهیم. دکتر را به متخصص تبدیل کرده و مجدداً کارشناس سلامتی را درنظر می گیریم. بدین گونه میلیون ها صفحه برای مجزا در مقابل فرد قرار می گیرد. یعنی افراد، بهترین و کامل ترین جواب را برای هر جستجو دارند.

همه موارد گفته شده، اعضای حیاتی سایتی با ۱۰ میلیون صفحه است. ترافیک ما جریانی از جستجوهای متفاوت است: اسم دکتر، تخصص دکتر، مکان دکتر ، مکان تخصص و … با این که از عقل به دور است، اما با داشتن یک درب ورودی برای سایت. (صفحه اصلی)، می توانید میلیونها درب را برای وبسایت خود بسازید و بدین ترتیب درآمد سود بازار را چندین برابر افزایش دهید.

متأسفانه هنوز هم خیلی از صاحبان کسب و کار از موتورهای جستجو استفاده نمی کنند و از ارزش آن غافلند! در اینجا به ما اعتماد کنید، موتورهای جستجو طلاهای رایگانی هستند که با مهارت یافتن در آن، می توانید کسب و کار خود را دچار تحولی عظیم نمائید.

[تعداد: ۵    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

به عنوان کارشناس فناوری اطلاعات معتقدم که بااستفاده از ذهن و تفکر خلاق میتوان کار آفرین بود .و هرگز نباید فرصتها را از دست داد.

مطالب مرتبط

1
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
1 نویسندگان دیدگاه
مرجانه
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
مرجانه
مهمان
مرجانه

تو دنیای امروز موتورهای جستجو بسیار کار آمدند و این اطلاعات هم بیشتر آگاهی در اختیار مخاطب قرار میده،ممنون بسیار عالی بود